- Winrate
- 52.4%
- Mecze
- 105
- KDA
- 1.28
Neon vs Raze Matchupy
- Patch
- 13.06
- Mecze
- 873 870
- Region
- Wszystkie regiony
- Ranga
- Wszystkie rangi
- Platforma
- Wszystkie platformy
- Tryb
- Competitive
- Ostatnia aktualizacja
- 13 paź 2026 UTC
- Metodologia
- Metodologia danych
- Autor
- Dakota Chinnick
Analiza bezpośrednia Neon vs Raze. Neon utrzymuje 52.4% współczynnik wygranych w tym konkurencyjnym matchupie. Z przeanalizowanymi 105 grami odkryj kluczowe statystyki—KDA, obrażenia na rundę i wydajność według strony—które oddzielają zwycięzców od przegranych.
Analiza matchupu Neon
Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Neon pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.
Kto wygrywa matchup Neon vs Raze?
Analiza Wydajności Neon vs Raze
Starcie Neon vs Raze jest zacięte, z każdym agentem wygrywającym 2 z 4 kluczowych metryk w 105 przeanalizowanych grach. Obaj agenci wnoszą konkurencyjne mocne strony do tego pojedynku, czyniąc indywidualne umiejętności i skład drużyny kluczowymi czynnikami w określaniu wyników rund.
Podsumowanie starcia Neon vs Raze
Starcie Neon vs Raze w Valorant jest wyraźna przewaga jednej strony. Na podstawie 105 przeanalizowanych meczów rankingowych, Neon wygrywa 52.4% czasu w porównaniu do 45.7% Raze, różnica 6.7 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy zadawane obrażenia, gdzie Raze konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Szturmowiec vs Duelist, Neon statystycznie dominuje to starcie. Neon może pewnie podejmować pojedynki 1v1, podczas gdy Raze powinien skupić się na grze z drużyną, używaniu utility do tworzenia przewag i unikaniu bezpośrednich konfrontacji.
Analiza fraggingu Neon vs Raze
Raze zdobywa 4 z 5 metryk fraggowania w starciu Neon vs Raze, ustanawiając wyraźną przewagę mechaniczną z zaletami w KDA efficiency, kill production, survivability. Nasza analiza 105 gier rankingowych ujawnia, że Raze konsekwentnie przewyższa Neon w scenariuszach bezpośredniej walki. Podczas gdy Neon zdołał wygrać pozostałą metrykę, ogólny obraz faworyzuje Raze w strzelaninach. Gracze Neon powinni grać wokół swojej jednej siły, minimalizując ekspozycję w obszarach, gdzie Raze dominuje.
Wydajność ataku i obrony Neon vs Raze
Analiza strony atakującej
Neon demonstruje skromną przewagę atakową nad Raze, konwertując 49.3% rund atakowych w porównaniu do 47.6%. Ta przewaga 1.7 punktów daje Neon nieco lepszą zdolność zdobywania punktów, ale luka pozostaje wystarczająco wąska dla wykwalifikowanych graczy Raze.
Dane z 105 gier kompetycyjnych sugerują, że kit Neon zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do scenariuszy atakowych. Jednak drużyny Raze nie powinny dramatycznie zmieniać swojego podejścia — zamiast tego skup się na dopracowaniu timingu wykonania i dokładniejszej koordynacji łańcuchów użyteczności. Małe usprawnienia w koordynacji drużyny mogą łatwo przezwyciężyć lukę 1.7%.
Przy podejmowaniu pojedynków entry, Neon ma niewielką przewagę statystyczną, ale nic, co powinno zmienić fundamentalne podejście. Gracze Raze powinni nadal pewnie podejmować entry, gdy mają dobre informacje. Neon może grać nieco bardziej agresywnie na entry.
W sytuacjach post-plant, niewielka przewaga Neon prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do odmawiania rozbrajania. Raze powinien kompensować przez bardziej rozważne pozycjonowanie post-plant. Luka 1.7 punktów może być zneutralizowana przez mądre podstawy post-plant.
Analiza strony broniącej
Neon wykazuje nieco lepsze zdolności defensywne niż Raze, wygrywając 52.4% rund obrony w porównaniu do 50.7%. Ta przewaga 1.7 punktów procentowych sugeruje, że kit Neon zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do gry po stronie CT.
Przy podejmowaniu decyzji o przydziale punktów, Neon może pewniej podejmować role solo anchor. Ich przewaga defensywna 1.7% prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do opóźniania lub lepszego zbierania informacji. Raze powinien rozważyć parowanie się z kolegą na swoim punkcie.
Neon demonstruje marginalnie lepszą zdolność retake. Raze powinien skupić się na retake'ach z przewagą liczebną — nie podejmuj heroicznych retake'ów 1v1 przeciwko Neon, gdy możesz poczekać na kolegów.
W rundach eco i force buy, luka 1.7% staje się bardziej wyraźna. Raze powinien być bardziej konserwatywny z agresją eco przeciwko Neon i priorytetyzować oszczędzanie na full buy, gdzie użyteczność drużyny może kompensować indywidualne wady.
Ogólna analiza stron
Neon utrzymuje wyraźne przewagi zarówno w ataku (49.3%) jak i obronie (52.4%), ustanawiając się jako lepszy wybór w pojedynku Neon vs Raze niezależnie od strony mapy.
Przewaga Neon utrzymuje się na wszystkich typach map i składach drużyn. Drużyny Raze powinny rozważyć składy mogące pokryć ich słabości — paruj Raze z silnymi agentami fraggingowymi.
Dla wspinaczki rankingowej konkretnie, Neon jest obiektywnie lepszym pickiem w tym pojedynku. Jeśli jesteś równie komfortowy na obu agentach, ćwiczenie Neon zapewnia mierzalną przewagę rankingową. Gracze Raze powinni skupić się na grze zespołowej i wartości użyteczności.
Werdykt jest jasny: Neon wygrywa ten pojedynek po obu stronach mapy. Połączona przewaga 3.5 punktów procentowych reprezentuje znaczącą statystyczną przewagę. Raze nie jest niegrywalna, ale stoi przed trudną walką.
Dynamika Szturmowiec vs Duelist
Dynamika Szturmowiec (Neon) vs Duelist (Raze) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Szturmowiec Neon służą innym celom niż kit Duelist Raze, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.
Zrozumienie jak umiejętności Szturmowiec wchodzą w interakcję z kontrą Duelist jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Szturmowiec Neon może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Duelist Raze kontruje inne. Przewaga Neon sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.
Zbuduj idealny skład drużyny
Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.
- Pełny kreator składów 5v5
- Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
- Przewagi matchupów nad pickami wroga

Neon ma korzystne starcia przeciwko 22 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 6 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Neon jest przeciwko Deadlock ze wskaźnikiem wygranych 81.8%. Najtrudniejsze starcie to Gekko ze wskaźnikiem wygranych 25.0%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.
Przeciwnik | Wsk. Wygranych | Mecze | KDA | Obrażenia/Rnd | HS % | Atak WR | Obr. WR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 49.94% | 855 | 1.27 | 144.4 | 21.7% | 49.8% | 50.9% | |
| 51.15% | 651 | 1.27 | 143.5 | 22.1% | 49.4% | 52.7% | |
| 52.52% | 575 | 1.25 | 141.7 | 22.3% | 49.5% | 52.6% | |
| 54.28% | 444 | 1.30 | 147.6 | 23.4% | 49.9% | 52.5% | |
| 56.96% | 388 | 1.26 | 141.3 | 21.3% | 49.6% | 53.7% | |
| 51.67% | 360 | 1.28 | 144.9 | 21.5% | 51.1% | 50.6% | |
| 55.67% | 291 | 1.22 | 136.9 | 20.4% | 51.2% | 52.3% | |
| 47.14% | 227 | 1.23 | 140.8 | 21.2% | 49.0% | 51.2% | |
| 52.06% | 194 | 1.26 | 143.1 | 22.1% | 50.6% | 51.0% | |
| 52.41% | 145 | 1.25 | 145.0 | 21.4% | 47.0% | 53.1% | |
| 56.64% | 143 | 1.27 | 144.5 | 23.1% | 53.2% | 50.0% | |
| 44.62% | 130 | 1.25 | 143.4 | 22.9% | 46.0% | 51.0% | |
| 54.33% | 127 | 1.22 | 140.2 | 23.1% | 51.1% | 52.1% | |
| 52.38% | 105 | 1.28 | 145.3 | 22.0% | 49.3% | 52.4% | |
| 50.60% | 83 | 1.24 | 141.0 | 18.3% | 46.8% | 52.3% | |
| 51.90% | 79 | 1.29 | 145.2 | 22.5% | 46.6% | 53.7% | |
| 53.16% | 79 | 1.22 | 138.3 | 22.5% | 49.1% | 53.9% | |
| 55.77% | 52 | 1.18 | 133.2 | 21.0% | 50.9% | 52.8% | |
| 50.00% | 46 | 1.18 | 142.2 | 22.9% | 52.4% | 48.7% | |
| 43.90% | 41 | 1.29 | 146.9 | 24.1% | 48.8% | 46.3% | |
| 47.50% | 40 | 1.26 | 138.2 | 21.6% | 49.1% | 49.8% | |
| 50.00% | 32 | 1.26 | 143.9 | 21.1% | 46.2% | 56.7% | |
| 55.17% | 29 | 1.19 | 144.1 | 21.4% | 49.3% | 50.9% | |
| 81.82% | 22 | 1.32 | 151.6 | 21.7% | 54.6% | 57.7% | |
| 52.63% | 19 | 1.09 | 131.7 | 24.3% | 54.0% | 51.7% | |
| 53.33% | 15 | 1.28 | 137.1 | 26.0% | 46.8% | 56.6% | |
| 25.00% | 8 | 1.05 | 116.4 | 17.4% | 48.1% | 42.6% | |
| 50.00% | 4 | 1.26 | 140.2 | 29.6% | 35.0% | 55.8% |
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
Frequently Asked Questions
Jakie jest najlepsze starcie Neon w Valorant?
Najlepsze starcie Neon jest przeciwko Deadlock, osiągając wskaźnik wygranych 81.8%. Neon doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.
Jakie jest najtrudniejsze starcie Neon?
Najtrudniejsze starcie Neon jest przeciwko Gekko, z tylko 25.0% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Neon powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.
Ile korzystnych starć ma Neon?
Neon ma 22 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 6 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.
Jak powinienem grać Neon w trudnych starciach?
Grając Neon w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Neon, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.
Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Neon?
Kluczowe statystyki do analizy w starciach Neon obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.