- Winrate
- 31.6%
- Mecze
- 19
- KDA
- 1.40
Viper vs Deadlock Matchupy
- Patch
- 13.06
- Mecze
- 873 870
- Region
- Wszystkie regiony
- Ranga
- Wszystkie rangi
- Platforma
- Wszystkie platformy
- Tryb
- Competitive
- Ostatnia aktualizacja
- 13 paź 2026 UTC
- Metodologia
- Metodologia danych
- Autor
- Dakota Chinnick
Poradnik matchupa Viper vs Deadlock: Deadlock prowadzi ze współczynnikiem wygranych 63.2%, ale Viper wciąż może wygrać. Naucz się jak 151 ADR Viper tworzy okazje, aby zamienić te 19 meczy w wygrane w rankingu.
Analiza matchupu Viper
Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Viper pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.
Kto wygrywa matchup Viper vs Deadlock?
Analiza Wydajności Viper vs Deadlock
Starcie Viper vs Deadlock jest zacięte, z każdym agentem wygrywającym 2 z 4 kluczowych metryk w 19 przeanalizowanych grach. Obaj agenci wnoszą konkurencyjne mocne strony do tego pojedynku, czyniąc indywidualne umiejętności i skład drużyny kluczowymi czynnikami w określaniu wyników rund.
Podsumowanie starcia Viper vs Deadlock
Starcie Viper vs Deadlock w Valorant jest dominujące starcie, gdzie jeden agent znacząco przewyższa drugiego. Na podstawie 19 przeanalizowanych meczów rankingowych, Deadlock wygrywa 63.2% czasu w porównaniu do 31.6% Viper, różnica 31.6 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy zadawane obrażenia, gdzie Viper konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Kontroler vs Sentinel, Deadlock ma przytłaczającą przewagę w tym starciu agentów. Viper nigdy nie powinien podejmować izolowanych walk z Deadlock i musi całkowicie polegać na koordynacji zespołowej, utility i crossfire, aby skutecznie konkurować.
Analiza fraggingu Viper vs Deadlock
Viper zdobywa 4 z 5 metryk fraggowania w starciu Viper vs Deadlock, ustanawiając wyraźną przewagę mechaniczną z zaletami w KDA efficiency, kill production, damage output. Nasza analiza 19 gier rankingowych ujawnia, że Viper konsekwentnie przewyższa Deadlock w scenariuszach bezpośredniej walki. Podczas gdy Deadlock zdołał wygrać pozostałą metrykę, ogólny obraz faworyzuje Viper w strzelaninach. Gracze Deadlock powinni grać wokół swojej jednej siły, minimalizując ekspozycję w obszarach, gdzie Viper dominuje.
Wydajność ataku i obrony Viper vs Deadlock
Analiza strony atakującej
Deadlock znacząco przewyższa Viper po stronie ataku, osiągając 52.5% wskaźnik wygranych rund w porównaniu do 44.3%. Ta dysproporcja 8.1 punktów ujawnia Deadlock jako wyraźnie lepszego agenta ofensywnego.
Na podstawie 19 przeanalizowanych meczów, Deadlock dominuje scenariusze atakowe przez wiele wektorów. Drużyny Viper muszą dokonać strukturalnych zmian: mniej polegać na Viper w kluczowych rolach fraggingowych, projektować wykonania minimalizujące bezpośrednią konfrontację z Deadlock. Samo "granie lepiej" nie wystarczy, aby przezwyciężyć lukę 8.1%.
Viper powinien unikać ról entry fraggingu przeciwko Deadlock zawsze gdy to możliwe. Dane wyraźnie pokazują, że Deadlock wygrywa nieproporcjonalnie dużo pierwszych kontaktów w ataku. Gracze Viper powinni zgłaszać się na role wspierające.
Scenariusze post-plant mocno faworyzują Deadlock. Drużyny Viper nigdy nie powinny zostawiać Viper samego w post-plant — zawsze miej kolegów z drużyny w pobliżu do crossfire'ów i trade'ów. Deadlock powinien rozpoznać swoją dominację post-plant i agresywnie grać o spike'a.
Analiza strony broniącej
Deadlock znacząco przewyższa Viper w obronie, osiągając 55.7% wygranych rund w porównaniu do 47.5%. Ta luka 8.1 punktów procentowych wskazuje, że Deadlock doskonale radzi sobie z kluczowymi zadaniami defensywnymi — kotwiczeniem, zbieraniem informacji, opóźnianiem wykonań i wkładem w retake'i.
Viper nigdy nie powinien solo kotwicować przeciwko Deadlock. Luka defensywna 8.1% sprawia, że izolowane trzymanie punktów jest niezwykle niekorzystne. Zamiast tego paruj Viper z kolegą lub daj mu pozycje poza punktem umożliwiające wczesne rotacje.
Dynamika retake mocno faworyzuje Deadlock. Gdy Viper musi robić retake przeciwko Deadlock, sukces wymaga przytłaczającej przewagi liczebnej i koordynacji użyteczności — nigdy nie próbuj retake'ów z równą liczbą.
Zarządzanie ekonomią staje się krytyczne dla Viper. Force buying przeciwko Deadlock jest matematycznie niekorzystne. Viper powinien opowiadać się za pełnymi oszczędnościami, zapewniając że rundy full buy mają maksymalną użyteczność.
Ogólna analiza stron
Deadlock demonstruje dominującą wyższość zarówno w ataku (52.5%) jak i obronie (55.7%), kompleksowo przewyższając Viper we wszystkich fazach gry. Na podstawie 19 meczów kompetycyjnych, to jeden z bardziej jednostronnych pojedynków w Valorant.
Wybór mapy i skład drużyny nie mogą naprawić wady Viper. Deadlock przewyższa na wszystkich typach map i strukturach drużyn. Jeśli grasz Viper przeciwko Deadlock, twój skład drużyny musi silnie kompensować.
Dla wspinaczki rankingowej unikaj grania Viper gdy spodziewasz się często spotykać Deadlock. Połączona wada 16.3 punktów procentowych jest zbyt duża do pokonania przez indywidualną poprawę. Rozważ dodanie Deadlock do swojej puli agentów.
Ostateczny werdykt: Deadlock zdecydowanie wygrywa pojedynek Viper vs Deadlock. To nie jest test umiejętności — Deadlock ma systematyczne przewagi przez tysiące gier. Gracze Viper powinni dostosować oczekiwania i grać bardziej wspierająco.
Dynamika Kontroler vs Sentinel
Dynamika Kontroler (Viper) vs Sentinel (Deadlock) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Kontroler Viper służą innym celom niż kit Sentinel Deadlock, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.
Zrozumienie jak umiejętności Kontroler wchodzą w interakcję z kontrą Sentinel jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Kontroler Viper może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Sentinel Deadlock kontruje inne. Przewaga Deadlock sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.
Zbuduj idealny skład drużyny
Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.
- Pełny kreator składów 5v5
- Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
- Przewagi matchupów nad pickami wroga

Viper ma korzystne starcia przeciwko 17 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 11 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Viper jest przeciwko KAY/O ze wskaźnikiem wygranych 69.2%. Najtrudniejsze starcie to Vyse ze wskaźnikiem wygranych 28.6%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.
Przeciwnik | Wsk. Wygranych | Mecze | KDA | Obrażenia/Rnd | HS % | Atak WR | Obr. WR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 47.24% | 398 | 1.38 | 142.1 | 32.4% | 48.1% | 51.0% | |
| 50.93% | 375 | 1.33 | 140.2 | 31.9% | 49.7% | 52.2% | |
| 47.26% | 328 | 1.29 | 135.4 | 32.6% | 48.5% | 50.3% | |
| 50.72% | 276 | 1.46 | 149.9 | 31.7% | 48.4% | 53.0% | |
| 54.74% | 190 | 1.40 | 140.9 | 31.7% | 49.5% | 53.0% | |
| 49.46% | 186 | 1.32 | 139.3 | 32.0% | 49.0% | 52.1% | |
| 44.88% | 127 | 1.32 | 139.7 | 31.7% | 47.9% | 48.9% | |
| 47.62% | 126 | 1.40 | 142.0 | 29.5% | 50.2% | 50.8% | |
| 50.42% | 119 | 1.44 | 146.1 | 32.5% | 46.7% | 53.6% | |
| 50.56% | 89 | 1.41 | 151.1 | 32.2% | 48.7% | 51.6% | |
| 54.55% | 88 | 1.44 | 149.2 | 32.0% | 47.7% | 54.3% | |
| 43.24% | 74 | 1.33 | 141.3 | 31.7% | 45.1% | 53.0% | |
| 44.62% | 65 | 1.31 | 135.6 | 34.3% | 45.4% | 51.0% | |
| 52.83% | 53 | 1.38 | 146.6 | 28.7% | 49.7% | 53.8% | |
| 60.42% | 48 | 1.46 | 153.0 | 31.4% | 52.8% | 53.7% | |
| 51.72% | 29 | 1.52 | 153.4 | 32.1% | 49.4% | 53.6% | |
| 50.00% | 26 | 1.32 | 137.5 | 33.8% | 46.3% | 54.1% | |
| 60.00% | 25 | 1.41 | 142.5 | 31.2% | 53.0% | 56.0% | |
| 56.00% | 25 | 1.45 | 154.5 | 25.2% | 56.7% | 46.5% | |
| 28.57% | 21 | 1.48 | 153.7 | 31.8% | 48.2% | 42.9% | |
| 55.00% | 20 | 1.32 | 135.0 | 31.4% | 45.0% | 56.3% | |
| 31.58% | 19 | 1.40 | 151.3 | 33.5% | 44.3% | 47.5% | |
| 60.00% | 15 | 1.51 | 146.8 | 34.2% | 52.7% | 50.3% | |
| 38.46% | 13 | 1.44 | 141.2 | 32.5% | 47.2% | 50.7% | |
| 69.23% | 13 | 1.36 | 139.6 | 29.7% | 59.3% | 53.4% | |
| 62.50% | 8 | 1.48 | 147.3 | 33.2% | 44.6% | 56.5% | |
| 66.67% | 6 | 1.44 | 135.1 | 34.4% | 60.5% | 56.9% | |
| 33.33% | 3 | 1.29 | 127.4 | 27.1% | 40.0% | 61.1% |
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
Frequently Asked Questions
Jakie jest najlepsze starcie Viper w Valorant?
Najlepsze starcie Viper jest przeciwko KAY/O, osiągając wskaźnik wygranych 69.2%. Viper doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.
Jakie jest najtrudniejsze starcie Viper?
Najtrudniejsze starcie Viper jest przeciwko Vyse, z tylko 28.6% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Viper powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.
Ile korzystnych starć ma Viper?
Viper ma 17 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 11 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.
Jak powinienem grać Viper w trudnych starciach?
Grając Viper w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Viper, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.
Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Viper?
Kluczowe statystyki do analizy w starciach Viper obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.