Starcie Chamber vs Phoenix w Valorant
Winrate
49.6%
Mecze
260
KDA
1.37

Chamber vs Phoenix Matchupy

Strażnik
Patch
13.06
Mecze
873 870
Region
Wszystkie regiony
Ranga
Wszystkie rangi
Platforma
Wszystkie platformy
Tryb
Competitive
Ostatnia aktualizacja
13 paź 2026 UTC

Chamber vs Phoenix to matchup umiejętności z prawie równymi współczynnikami wygranych (49.6% vs 47.7%). Na podstawie 260 meczy zobacz, który agent wygrywa w KDA, zadanych obrażeniach, rundach ataku i rundach obrony, aby znaleźć swoją przewagę.

Analiza matchupu Chamber

Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Chamber pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.

Porównaj z przeciwnikiem
Chamber - 49.6% procent wygranych w tym matchupie
Chamber
49.6% WS
VS
Matchup Phoenix vs Chamber - 47.7% procent wygranych
Phoenix
47.7% WS

Kto wygrywa matchup Chamber vs Phoenix?

Chamber wygrywa matchup Chamber vs Phoenix
Zwycięzca
Chamber
Mecze: 260
49.6%
Wskaźnik Wygranych
47.7%
1.37
Średnie KDA
1.39
17.3
Średnie Zabójstwa
16.7
14.7
Średnie Śmierci
16.0
152.0
DMG/Rundę
151.1
29.3%
HS %
30.5%
227
Wynik Walki
229
48.6%
WW Atak
47.4%
52.6%
WW Obrona
51.4%

Analiza Wydajności Chamber vs Phoenix

Analiza matchupu Chamber vs Phoenix - zwycięzca ogólnych wyników

Analiza 260 meczów pokazuje, że Chamber ma wyraźną przewagę nad Phoenix w tym bezpośrednim starciu, wygrywając 3 z 4 krytycznych metryk wydajności. Podczas gdy Phoenix pokazuje siłę w jednej kategorii, ogólna przewaga statystyczna Chamber w fragach, obrażeniach i wskaźnikach wygranych po stronach daje mu przewagę w większości starć.

Siła Fraggowania
1.37Chamber
1.39Phoenix
Możliwości fragowania są wyrównane między Chamber i Phoenix, ze wskaźnikami KDA odpowiednio 1.37 i 1.39. Ta niemal równość oznacza, że umiejętności mechaniczne i pozycjonowanie często będą decydować, który agent wyjdzie na prowadzenie w bezpośrednich pojedynkach.
Zadawane Obrażenia
152.0Chamber
151.1Phoenix
Zadawane obrażenia są równomiernie rozłożone w tym starciu, z Chamber na poziomie 152.0 ADR i Phoenix na 151.1 ADR. Żaden agent nie ma decydującej przewagi ogniowej, czyniąc użycie umiejętności i koordynację drużyny kluczowymi czynnikami różnicującymi.
Strona Ataku
48.6%Chamber
47.4%Phoenix
Wydajność po stronie ataku jest zrównoważona między tymi agentami, z Chamber na 48.6% i Phoenix na 47.4% wskaźnika wygranych. Sukces w ataku będzie bardziej zależał od strategii drużyny i kontroli mapy niż od indywidualnego wyboru agenta.
Strona Obrony
52.6%Chamber
51.4%Phoenix
Obaj agenci radzą sobie podobnie w obronie, z Chamber notującym 52.6% wskaźnik wygranych i Phoenix na 51.4%. Sukces defensywny w tym starciu zależy od ustawienia celownika, timingu umiejętności i komunikacji drużyny, a nie od przewag specyficznych dla agenta.

Podsumowanie starcia Chamber vs Phoenix

Starcie Chamber vs Phoenix w Valorant jest wyrównane starcie z lekką przewagą statystyczną. Na podstawie 260 przeanalizowanych meczów rankingowych, Chamber wygrywa 49.6% czasu w porównaniu do 47.7% Phoenix, różnica 1.9 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy celność headshotów, gdzie Phoenix konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Strażnik vs Duelist, Chamber ma niewielką przewagę, ale Phoenix może absolutnie zapewnić rundy poprzez dobre pozycjonowanie i timing utility. Różnica jest na tyle mała, że skoordynowane zagrania zespołowe i wygrywanie kluczowych pojedynków aimowych mogą odwrócić starcie.

Analiza fraggingu Chamber vs Phoenix

Chamber wygrywa statystyki fraggowania przeciwko Phoenix w Valorant

Chamber nieznacznie wyprzedza Phoenix w konkurencyjnym porównaniu fraggowania, wygrywając 3 z 5 metryk ze znaczącymi zaletami w kill production, survivability, damage output. Z marginesem zaledwie 3-2 opartym na 260 przeanalizowanych meczach, to starcie Chamber vs Phoenix pozostaje kwestionowalne dla obu stron. Phoenix nie powinien czuć się przytłoczony — luka statystyczna jest wystarczająco wąska, że indywidualne umiejętności, wybory pozycjonowania i podejmowanie decyzji w grze mogą łatwo przechylić konkretne spotkania na korzyść Phoenix.

Średnie KDA
1.37Chamber
1.39Phoenix
Porównanie KDA między Chamber a Phoenix ujawnia wyjątkowo wyrównaną rywalizację, z Chamber osiągającym średnio 1.37 i Phoenix notującym 1.39. Ta minimalna różnica zaledwie 0.03 pokazuje, że żaden agent nie ma systematycznej przewagi we fraggowaniu w tym starciu. Podczas spotkań w grach rankingowych sukces zależy niemal całkowicie od indywidualnej mechaniki gracza, umiejscowienia celownika i podejmowania decyzji w ułamku sekundy, a nie od jakiejkolwiek wrodzonej przewagi zestawu agenta. Gracze po obu stronach powinni podchodzić do tych pojedynków z pewnością siebie, wiedząc, że statystyczne pole gry jest wyrównane.
Średnie Zabójstwa
17.3Chamber
16.7Phoenix
Chamber zdobywa około 0.5 więcej zabójstw na mecz niż Phoenix w tym bezpośrednim starciu (17.3 vs 16.7). W trakcie typowej gry 20+ rundowej przekłada się to na Chamber wnoszącego kilka dodatkowych eliminacji do wysiłków zespołu. Luka wskazuje, że styl gry lub zestaw Chamber zapewnia nieco lepsze możliwości zabezpieczania zabójstw, chociaż Phoenix może to kompensować poprzez lepszą pomoc utility, kotwiczenie site'u lub występy clutchowe.
Średnie Śmierci
14.7Chamber
16.0Phoenix
Chamber wykazuje znacznie lepszą przeżywalność przeciwko Phoenix, notując 14.7 śmierci na grę versus 16.0. Umieranie prawie 1.3 razy mniej na mecz daje Chamber znacznie większy potencjał wpływu — więcej okazji do multi-killi, więcej obecności w rundach clutchowych i większą stabilność ekonomiczną z pozostawania przy życiu. Gracze Phoenix stoją w obliczu deficytu przeżywalności, który kumuluje się przez cały mecz, czyniąc zdyscyplinowane pozycjonowanie i mądre wycofania kluczowymi.
DMG/Rundę
152.0Chamber
151.1Phoenix
Wynik obrażeń na rundę jest zasadniczo równy między Chamber (152.0 ADR) a Phoenix (151.1 ADR). Ta równowaga wskazuje, że obaj agenci wywierają podobną presję w strzelaninach i porównywalnie przyczyniają się do wyczerpywania puli zdrowia wroga. Kiedy ci agenci się spotykają, żaden nie może polegać na wyższym wyniku obrażeń, aby przechylić rundy — zamiast tego decydującymi czynnikami stają się konsystencja headshotów, timing starć i koordynacja z utility i obrażeniami kolegów z drużyny.
HS %
29.3%Chamber
30.5%Phoenix
Phoenix trafia headshoty z nieco wyższą częstotliwością (30.5% vs 29.3%), zapewniając skromną, ale znaczącą przewagę w czasie zabijania podczas pojedynków. Ta krawędź 1.2 punktów procentowych przekłada się na Phoenix częściej one-tapując lub two-tapując przeciwników, zanim Chamber zdąży w pełni zareagować. Gracze Chamber powinni przeciwdziałać temu, unikając przewidywalnych holdów kątów, używając ruchu do rozproszenia umiejscowienia celownika Phoenix i prefire'ując typowe pozycje, aby zneutralizować lukę dokładności.

Wydajność ataku i obrony Chamber vs Phoenix

Strona Ataku
Chamber
Chamber48.6%
Phoenix47.4%
Strona Obrony
Chamber
Chamber52.6%
Phoenix51.4%

Analiza strony atakującej

Chamber demonstruje skromną przewagę atakową nad Phoenix, konwertując 48.6% rund atakowych w porównaniu do 47.4%. Ta przewaga 1.1 punktów daje Chamber nieco lepszą zdolność zdobywania punktów, ale luka pozostaje wystarczająco wąska dla wykwalifikowanych graczy Phoenix.

Dane z 260 gier kompetycyjnych sugerują, że kit Chamber zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do scenariuszy atakowych. Jednak drużyny Phoenix nie powinny dramatycznie zmieniać swojego podejścia — zamiast tego skup się na dopracowaniu timingu wykonania i dokładniejszej koordynacji łańcuchów użyteczności. Małe usprawnienia w koordynacji drużyny mogą łatwo przezwyciężyć lukę 1.1%.

Przy podejmowaniu pojedynków entry, Chamber ma niewielką przewagę statystyczną, ale nic, co powinno zmienić fundamentalne podejście. Gracze Phoenix powinni nadal pewnie podejmować entry, gdy mają dobre informacje. Chamber może grać nieco bardziej agresywnie na entry.

W sytuacjach post-plant, niewielka przewaga Chamber prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do odmawiania rozbrajania. Phoenix powinien kompensować przez bardziej rozważne pozycjonowanie post-plant. Luka 1.1 punktów może być zneutralizowana przez mądre podstawy post-plant.

Analiza strony broniącej

Chamber wykazuje nieco lepsze zdolności defensywne niż Phoenix, wygrywając 52.6% rund obrony w porównaniu do 51.4%. Ta przewaga 1.1 punktów procentowych sugeruje, że kit Chamber zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do gry po stronie CT.

Przy podejmowaniu decyzji o przydziale punktów, Chamber może pewniej podejmować role solo anchor. Ich przewaga defensywna 1.1% prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do opóźniania lub lepszego zbierania informacji. Phoenix powinien rozważyć parowanie się z kolegą na swoim punkcie.

Chamber demonstruje marginalnie lepszą zdolność retake. Phoenix powinien skupić się na retake'ach z przewagą liczebną — nie podejmuj heroicznych retake'ów 1v1 przeciwko Chamber, gdy możesz poczekać na kolegów.

W rundach eco i force buy, luka 1.1% staje się bardziej wyraźna. Phoenix powinien być bardziej konserwatywny z agresją eco przeciwko Chamber i priorytetyzować oszczędzanie na full buy, gdzie użyteczność drużyny może kompensować indywidualne wady.

Ogólna analiza stron

Chamber utrzymuje konsekwentną ale niewielką przewagę po obu stronach mapy, z 48.6% wskaźnikiem wygranych w ataku i 52.6% w obronie. Podczas gdy Chamber jest statystycznie faworyzowany, Phoenix pozostaje wysoce konkurencyjny przez silną indywidualną wydajność.

Wybór mapy i skład drużyny mają minimalny wpływ na ten konkretny wynik pojedynku. Obaj agenci radzą sobie podobnie na wszystkich typach map. Wybieraj na podstawie osobistego komfortu i potrzeb drużyny zamiast czynników specyficznych dla Chamber vs Phoenix. Niewielka przewaga Chamber nie zmienia się w zależności od czynników zewnętrznych.

Dla wspinaczki rankingowej nie przemyślaj tego pojedynku. Różnice statystyczne są wystarczająco małe, że indywidualna umiejętność, koordynacja drużyny i wyczucie gry pozostają głównymi czynnikami. Zarówno Chamber jak i Phoenix są opłacalnymi pickami rankingowymi.

Podsumowując: to jeden z bardziej zrównoważonych pojedynków agentów w Valorant. Chamber ma niewielką statystyczną przewagę, ale Phoenix jest absolutnie opłacalny. Jeśli czujesz się komfortowo na Phoenix, nie zmieniaj na Chamber tylko dla tego pojedynku.

Dynamika Strażnik vs Duelist

Dynamika Strażnik (Chamber) vs Duelist (Phoenix) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Strażnik Chamber służą innym celom niż kit Duelist Phoenix, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.

Zrozumienie jak umiejętności Strażnik wchodzą w interakcję z kontrą Duelist jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Strażnik Chamber może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Duelist Phoenix kontruje inne. Przewaga Chamber sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.

MetaBot Desktop

Zbuduj idealny skład drużyny

Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.

  • Pełny kreator składów 5v5
  • Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
  • Przewagi matchupów nad pickami wroga
Comp Lab w aplikacji MetaBot Desktop analizujący skład drużyny Valorant na mapie Haven

Chamber ma korzystne starcia przeciwko 14 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 14 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Chamber jest przeciwko KAY/O ze wskaźnikiem wygranych 62.7%. Najtrudniejsze starcie to Sage ze wskaźnikiem wygranych 40.7%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.

Wskaźniki zwycięstw i statystyki bojowe Chamber w Valorant (Patch 13.06)
Przeciwnik
Wsk. Wygranych
Mecze
KDA
Obrażenia/​Rnd
HS %
Atak WR
Obr. WR
47.84%16431.31143.929.5%47.7%51.4%
50.00%14181.28142.429.7%48.0%51.6%
49.80%9781.28141.930.0%48.8%51.0%
49.75%7941.30143.929.6%48.3%51.9%
47.07%7331.29141.228.8%46.5%51.5%
50.08%6031.32143.529.5%48.3%51.6%
50.58%6011.29140.628.9%48.0%52.1%
46.78%5751.27141.228.7%47.4%50.5%
51.26%3981.25138.928.6%49.0%51.9%
47.31%3341.27142.428.8%47.3%51.3%
49.62%2601.37152.029.3%48.6%52.6%
52.69%2601.35145.629.1%47.4%55.4%
47.43%2531.24139.229.6%48.2%51.4%
54.37%2521.24138.529.5%49.1%51.7%
52.58%2131.30142.430.0%49.2%51.9%
51.19%1681.25137.030.5%47.5%53.7%
47.80%1591.35148.628.2%49.8%49.0%
54.36%1491.28140.930.8%50.7%51.8%
40.71%1131.27148.627.7%46.8%49.3%
44.09%931.27138.227.4%49.1%49.7%
48.86%881.21137.929.0%49.8%49.6%
48.75%801.29141.629.6%51.6%49.4%
42.86%631.23133.629.2%46.8%50.5%
62.75%511.30142.928.0%53.9%53.1%
52.08%481.27130.929.2%49.2%51.1%
52.50%401.30148.429.1%47.4%50.2%
54.05%371.33147.627.4%50.0%52.4%
53.33%151.37150.528.3%55.9%49.1%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Jakie jest najlepsze starcie Chamber w Valorant?

Najlepsze starcie Chamber jest przeciwko KAY/O, osiągając wskaźnik wygranych 62.7%. Chamber doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.

Jakie jest najtrudniejsze starcie Chamber?

Najtrudniejsze starcie Chamber jest przeciwko Sage, z tylko 40.7% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Chamber powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.

Ile korzystnych starć ma Chamber?

Chamber ma 14 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 14 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.

Jak powinienem grać Chamber w trudnych starciach?

Grając Chamber w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Chamber, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.

Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Chamber?

Kluczowe statystyki do analizy w starciach Chamber obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.

Zobacz też: Inni Strażnik