- Winrate
- 56.0%
- Mecze
- 91
- KDA
- 1.50
Fade vs Killjoy Matchupy
- Patch
- 13.06
- Mecze
- 873 870
- Region
- Wszystkie regiony
- Ranga
- Wszystkie rangi
- Platforma
- Wszystkie platformy
- Tryb
- Competitive
- Ostatnia aktualizacja
- 13 paź 2026 UTC
- Metodologia
- Metodologia danych
- Autor
- Dakota Chinnick
Analiza matchupa Fade vs Killjoy: Fade dominuje ze współczynnikiem wygranych 56.0% w 91 meczach. Lepsze fragging (1.50 KDA) daje Fade wyraźną przewagę. Zobacz statystyki ataku/obrony i analizę walki.
Analiza matchupu Fade
Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Fade pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.
Kto wygrywa matchup Fade vs Killjoy?
Analiza Wydajności Fade vs Killjoy
Analiza 91 meczów pokazuje, że Fade ma wyraźną przewagę nad Killjoy w tym bezpośrednim starciu, wygrywając 3 z 4 krytycznych metryk wydajności. Podczas gdy Killjoy pokazuje siłę w jednej kategorii, ogólna przewaga statystyczna Fade w fragach, obrażeniach i wskaźnikach wygranych po stronach daje mu przewagę w większości starć.
Podsumowanie starcia Fade vs Killjoy
Starcie Fade vs Killjoy w Valorant jest dominujące starcie, gdzie jeden agent znacząco przewyższa drugiego. Na podstawie 91 przeanalizowanych meczów rankingowych, Fade wygrywa 56.0% czasu w porównaniu do 42.9% Killjoy, różnica 13.2 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy umiejętność fraggowania, gdzie Fade konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Inicjator vs Sentinel, Fade ma przytłaczającą przewagę w tym starciu agentów. Killjoy nigdy nie powinien podejmować izolowanych walk z Fade i musi całkowicie polegać na koordynacji zespołowej, utility i crossfire, aby skutecznie konkurować.
Analiza fraggingu Fade vs Killjoy
Fade nieznacznie wyprzedza Killjoy w konkurencyjnym porównaniu fraggowania, wygrywając 3 z 5 metryk ze znaczącymi zaletami w KDA efficiency, survivability, headshot accuracy. Z marginesem zaledwie 3-2 opartym na 91 przeanalizowanych meczach, to starcie Fade vs Killjoy pozostaje kwestionowalne dla obu stron. Killjoy nie powinien czuć się przytłoczony — luka statystyczna jest wystarczająco wąska, że indywidualne umiejętności, wybory pozycjonowania i podejmowanie decyzji w grze mogą łatwo przechylić konkretne spotkania na korzyść Killjoy.
Wydajność ataku i obrony Fade vs Killjoy
Analiza strony atakującej
Fade utrzymuje znaczącą przewagę atakową w pojedynku Fade vs Killjoy, wygrywając 50.1% rund ofensywnych w porównaniu do 45.6% dla Killjoy. Ta luka 4.6 punktów procentowych przekłada się na realne implikacje taktyczne.
Nasza analiza 91 meczów ujawnia, że kit Fade umożliwia bardziej efektywne wykonania na punkty. Drużyny Killjoy muszą uznać tę wadę i odpowiednio się dostosować — rozważ bardziej skoordynowane wykonania, priorytetyzuj trade'y nad indywidualne zagrania.
Dynamika entry fraggingu zauważalnie przechyla się na korzyść Fade. Dla graczy Killjoy oznacza to bycie bardziej selektywnym z timingami entry — czekaj na użyteczność czyszczącą kąty, upewnij się, że kolega z drużyny jest ustawiony do trade'a.
Post-plant to miejsce, gdzie przewaga Fade staje się najbardziej wyraźna. Luka 4.6% ataku sugeruje, że Fade doskonale radzi sobie z konwertowaniem postawień spike'a na wygrane rundy. Killjoy powinien stackować post-planty z wieloma graczami i unikać izolowanych pozycji.
Analiza strony broniącej
Fade demonstruje zauważalnie silniejszą wydajność defensywną przeciwko Killjoy, utrzymując 54.4% rund w porównaniu do 49.9%. Ta przewaga 4.6 punktów reprezentuje znaczącą taktyczną wyższość.
Przydziały anchor powinny uwzględniać przewagę defensywną Fade. Fade może pewnie kotwicować punkty solo. Killjoy powinien unikać pozycji solo anchor — zamiast tego paruj się z kolegą lub graj pozycje umożliwiające szybkie rotacje.
Scenariusze retake znacząco faworyzują Fade. Nasza analiza 91 meczów pokazuje, że Fade konwertuje retake'i ze znacznie wyższym wskaźnikiem. Killjoy nigdy nie powinien próbować solo retake'ów przeciwko Fade.
Rundy eco podkreślają przewagi defensywne Fade. Killjoy powinien priorytetyzować pełne oszczędzanie nad force buy przeciwko Fade. W rundach full buy, Killjoy powinien upewnić się, że użyteczność kolegów pokrywa jego luki defensywne.
Ogólna analiza stron
Fade demonstruje dominującą wyższość zarówno w ataku (50.1%) jak i obronie (54.4%), kompleksowo przewyższając Killjoy we wszystkich fazach gry. Na podstawie 91 meczów kompetycyjnych, to jeden z bardziej jednostronnych pojedynków w Valorant.
Wybór mapy i skład drużyny nie mogą naprawić wady Killjoy. Fade przewyższa na wszystkich typach map i strukturach drużyn. Jeśli grasz Killjoy przeciwko Fade, twój skład drużyny musi silnie kompensować.
Dla wspinaczki rankingowej unikaj grania Killjoy gdy spodziewasz się często spotykać Fade. Połączona wada 9.2 punktów procentowych jest zbyt duża do pokonania przez indywidualną poprawę. Rozważ dodanie Fade do swojej puli agentów.
Ostateczny werdykt: Fade zdecydowanie wygrywa pojedynek Fade vs Killjoy. To nie jest test umiejętności — Fade ma systematyczne przewagi przez tysiące gier. Gracze Killjoy powinni dostosować oczekiwania i grać bardziej wspierająco.
Dynamika Inicjator vs Sentinel
Dynamika Inicjator (Fade) vs Sentinel (Killjoy) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Inicjator Fade służą innym celom niż kit Sentinel Killjoy, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.
Zrozumienie jak umiejętności Inicjator wchodzą w interakcję z kontrą Sentinel jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Inicjator Fade może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Sentinel Killjoy kontruje inne. Przewaga Fade sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.
Zbuduj idealny skład drużyny
Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.
- Pełny kreator składów 5v5
- Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
- Przewagi matchupów nad pickami wroga

Fade ma korzystne starcia przeciwko 20 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 8 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Fade jest przeciwko KAY/O ze wskaźnikiem wygranych 88.9%. Najtrudniejsze starcie to Raze ze wskaźnikiem wygranych 45.5%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.
Przeciwnik | Wsk. Wygranych | Mecze | KDA | Obrażenia/Rnd | HS % | Atak WR | Obr. WR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 49.05% | 1052 | 1.38 | 129.3 | 30.3% | 47.6% | 51.9% | |
| 52.11% | 733 | 1.43 | 131.8 | 30.9% | 48.5% | 53.5% | |
| 52.92% | 599 | 1.43 | 131.0 | 30.4% | 49.3% | 52.8% | |
| 54.72% | 413 | 1.42 | 130.4 | 30.6% | 49.0% | 53.8% | |
| 47.91% | 407 | 1.37 | 128.2 | 31.0% | 48.4% | 51.1% | |
| 50.77% | 388 | 1.37 | 126.8 | 30.5% | 47.5% | 53.1% | |
| 46.94% | 360 | 1.36 | 125.0 | 29.6% | 49.4% | 48.9% | |
| 45.49% | 266 | 1.43 | 130.8 | 31.4% | 47.7% | 50.9% | |
| 48.86% | 176 | 1.43 | 131.9 | 29.2% | 45.3% | 53.5% | |
| 48.98% | 147 | 1.41 | 130.5 | 30.2% | 51.0% | 49.0% | |
| 47.86% | 140 | 1.42 | 128.5 | 30.5% | 48.3% | 53.5% | |
| 51.82% | 137 | 1.42 | 136.9 | 30.0% | 48.8% | 51.1% | |
| 47.45% | 137 | 1.35 | 126.2 | 31.5% | 48.6% | 50.6% | |
| 51.59% | 126 | 1.35 | 125.1 | 28.6% | 49.2% | 49.8% | |
| 53.04% | 115 | 1.35 | 125.5 | 29.6% | 47.0% | 52.7% | |
| 53.47% | 101 | 1.33 | 126.9 | 30.2% | 49.4% | 50.8% | |
| 56.04% | 91 | 1.50 | 136.3 | 31.3% | 50.1% | 54.4% | |
| 52.87% | 87 | 1.37 | 129.9 | 30.8% | 48.0% | 50.6% | |
| 54.41% | 68 | 1.40 | 124.1 | 30.5% | 51.5% | 52.1% | |
| 55.56% | 63 | 1.51 | 141.6 | 29.8% | 48.8% | 55.4% | |
| 63.33% | 60 | 1.56 | 132.7 | 33.8% | 51.5% | 56.4% | |
| 53.57% | 56 | 1.36 | 131.4 | 32.1% | 53.5% | 49.9% | |
| 50.00% | 52 | 1.32 | 124.3 | 29.9% | 45.6% | 54.2% | |
| 54.55% | 22 | 1.49 | 134.1 | 31.6% | 52.4% | 50.2% | |
| 88.89% | 18 | 1.54 | 132.6 | 28.2% | 57.4% | 63.0% | |
| 66.67% | 12 | 1.61 | 135.5 | 27.7% | 50.0% | 61.1% | |
| 77.78% | 9 | 1.44 | 111.8 | 28.5% | 54.0% | 63.7% | |
| 66.67% | 9 | 1.35 | 125.2 | 32.0% | 45.4% | 63.3% |
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
Frequently Asked Questions
Jakie jest najlepsze starcie Fade w Valorant?
Najlepsze starcie Fade jest przeciwko KAY/O, osiągając wskaźnik wygranych 88.9%. Fade doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.
Jakie jest najtrudniejsze starcie Fade?
Najtrudniejsze starcie Fade jest przeciwko Raze, z tylko 45.5% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Fade powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.
Ile korzystnych starć ma Fade?
Fade ma 20 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 8 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.
Jak powinienem grać Fade w trudnych starciach?
Grając Fade w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Fade, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.
Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Fade?
Kluczowe statystyki do analizy w starciach Fade obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.