Starcie Fade vs Viper w Valorant
Winrate
51.6%
Mecze
126
KDA
1.35

Fade vs Viper Matchupy

Inicjator
Patch
13.06
Mecze
873 870
Region
Wszystkie regiony
Ranga
Wszystkie rangi
Platforma
Wszystkie platformy
Tryb
Competitive
Ostatnia aktualizacja
13 paź 2026 UTC

Analiza bezpośrednia Fade vs Viper. Fade utrzymuje 51.6% współczynnik wygranych w tym konkurencyjnym matchupie. Z przeanalizowanymi 126 grami odkryj kluczowe statystyki—KDA, obrażenia na rundę i wydajność według strony—które oddzielają zwycięzców od przegranych.

Analiza matchupu Fade

Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Fade pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.

Porównaj z przeciwnikiem
Fade - 51.6% procent wygranych w tym matchupie
Fade
51.6% WS
VS
Matchup Viper vs Fade - 47.6% procent wygranych
Viper
47.6% WS

Kto wygrywa matchup Fade vs Viper?

Fade wygrywa matchup Fade vs Viper
Zwycięzca
Fade
Mecze: 126
51.6%
Wskaźnik Wygranych
47.6%
1.35
Średnie KDA
1.40
14.2
Średnie Zabójstwa
15.6
14.9
Średnie Śmierci
14.9
125.1
DMG/Rundę
142.0
28.6%
HS %
29.5%
189
Wynik Walki
210
49.2%
WW Atak
50.2%
49.8%
WW Obrona
50.8%

Analiza Wydajności Fade vs Viper

Analiza matchupu Fade vs Viper - zwycięzca ogólnych wyników

W starciu Fade vs Viper, Viper demonstruje całkowitą przewagę we wszystkich czterech kluczowych kategoriach wydajności. Na podstawie 126 przeanalizowanych meczów, Viper przewyższa Fade w efektywności fragów, zadawanych obrażeniach oraz wskaźnikach wygranych w ataku i obronie. Ta kompleksowa przewaga czyni Viper statystycznie preferowanym wyborem przeciwko Fade w meczach rankingowych Valorant.

Siła Fraggowania
1.35Fade
1.40Viper
Możliwości fragowania są wyrównane między Fade i Viper, ze wskaźnikami KDA odpowiednio 1.35 i 1.40. Ta niemal równość oznacza, że umiejętności mechaniczne i pozycjonowanie często będą decydować, który agent wyjdzie na prowadzenie w bezpośrednich pojedynkach.
Zadawane Obrażenia
125.1Fade
142.0Viper
Viper zadaje znacznie więcej obrażeń na rundę (142.0 ADR) w porównaniu do 125.1 ADR Fade. Ta różnica 16.9 obrażeń na rundę sumuje się znacząco w trakcie meczu, dając Viper dużą przewagę w scenariuszach wymiany i potencjale multi-killi.
Strona Ataku
49.2%Fade
50.2%Viper
Wydajność po stronie ataku jest zrównoważona między tymi agentami, z Fade na 49.2% i Viper na 50.2% wskaźnika wygranych. Sukces w ataku będzie bardziej zależał od strategii drużyny i kontroli mapy niż od indywidualnego wyboru agenta.
Strona Obrony
49.8%Fade
50.8%Viper
Obaj agenci radzą sobie podobnie w obronie, z Fade notującym 49.8% wskaźnik wygranych i Viper na 50.8%. Sukces defensywny w tym starciu zależy od ustawienia celownika, timingu umiejętności i komunikacji drużyny, a nie od przewag specyficznych dla agenta.

Podsumowanie starcia Fade vs Viper

Starcie Fade vs Viper w Valorant jest umiarkowanie korzystne starcie. Na podstawie 126 przeanalizowanych meczów rankingowych, Fade wygrywa 51.6% czasu w porównaniu do 47.6% Viper, różnica 4.0 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy zadawane obrażenia, gdzie Viper konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Inicjator vs Controller, Fade ma znaczące przewagi w tym starciu agentów. Gracze Viper powinni unikać izolowanych pojedynków gdy to możliwe i polegać na utility zespołowym oraz tradowaniu, aby pokonać statystyczną wadę.

Analiza fraggingu Fade vs Viper

Viper wygrywa statystyki fraggowania przeciwko Fade w Valorant

Viper osiąga czyste zwycięstwo w dziale fraggowania, wygrywając wszystkie pięć metryk bojowych przeciwko Fade w starciu Fade vs Viper. Ta wszechstronna dominacja w KDA efficiency, kill production, survivability pokazuje, że Viper ma systematyczne mechaniczne przewagi w tych spotkaniach. Na podstawie analizy 126 meczów rankingowych, gracze Viper mogą podchodzić do pojedynków z Fade z pewnością siebie, podczas gdy gracze Fade muszą całkowicie unikać uczciwych walk i zamiast tego skupić się na wkładach opartych na utility, zbieraniu informacji i koordynacji zespołowej, aby pozostać wpływowymi.

Średnie KDA
1.35Fade
1.40Viper
Porównanie KDA między Fade a Viper ujawnia wyjątkowo wyrównaną rywalizację, z Fade osiągającym średnio 1.35 i Viper notującym 1.40. Ta minimalna różnica zaledwie 0.06 pokazuje, że żaden agent nie ma systematycznej przewagi we fraggowaniu w tym starciu. Podczas spotkań w grach rankingowych sukces zależy niemal całkowicie od indywidualnej mechaniki gracza, umiejscowienia celownika i podejmowania decyzji w ułamku sekundy, a nie od jakiejkolwiek wrodzonej przewagi zestawu agenta. Gracze po obu stronach powinni podchodzić do tych pojedynków z pewnością siebie, wiedząc, że statystyczne pole gry jest wyrównane.
Średnie Zabójstwa
14.2Fade
15.6Viper
Viper zdobywa około 1.4 więcej zabójstw na mecz niż Fade w tym bezpośrednim starciu (15.6 vs 14.2). W trakcie typowej gry 20+ rundowej przekłada się to na Viper wnoszącego kilka dodatkowych eliminacji do wysiłków zespołu. Luka wskazuje, że styl gry lub zestaw Viper zapewnia nieco lepsze możliwości zabezpieczania zabójstw, chociaż Fade może to kompensować poprzez lepszą pomoc utility, kotwiczenie site'u lub występy clutchowe.
Średnie Śmierci
14.9Fade
14.9Viper
Wskaźniki przeżywalności są niemal równe między Fade (14.9 śmierci/grę) a Viper (14.9 śmierci/grę). Żaden agent nie wykazuje wyraźnej przewagi w pozostawaniu przy życiu podczas tych starć, co sugeruje, że obaj mają podobne profile ryzyka i żaden zestaw nie zapewnia znacząco lepszych narzędzi ucieczki lub defensywnego utility przeciwko drugiemu. Wyniki rund w tym starciu zależą od tego, który gracz popełnia mniej krytycznych błędów pozycjonowania, a nie od jakiejkolwiek przewagi przeżywalności opartej na agencie.
DMG/Rundę
125.1Fade
142.0Viper
Viper znacząco przewyższa Fade w obrażeniach w bezpośrednich starciach, notując 142.0 ADR versus 125.1. Ta przewaga 16.9 obrażeń na rundę oznacza, że Viper konsekwentnie wygrywa wymianę obrażeń w strzelaninach, albo zabezpieczając zabójstwa bezpośrednio, albo pozostawiając przeciwników osłabionych dla kolegów z drużyny do wykończenia. Gracze Fade powinni unikać przedłużających się pojedynków z Viper — zamiast tego szukaj szybkich picków z bronią typu burst damage lub polegaj na obrażeniach od umiejętności i crossfire zespołu, aby kompensować czystą wadę strzelaniny.
HS %
28.6%Fade
29.5%Viper
Viper trafia headshoty z nieco wyższą częstotliwością (29.5% vs 28.6%), zapewniając skromną, ale znaczącą przewagę w czasie zabijania podczas pojedynków. Ta krawędź 0.9 punktów procentowych przekłada się na Viper częściej one-tapując lub two-tapując przeciwników, zanim Fade zdąży w pełni zareagować. Gracze Fade powinni przeciwdziałać temu, unikając przewidywalnych holdów kątów, używając ruchu do rozproszenia umiejscowienia celownika Viper i prefire'ując typowe pozycje, aby zneutralizować lukę dokładności.

Wydajność ataku i obrony Fade vs Viper

Strona Ataku
Viper
Fade49.2%
Viper50.2%
Strona Obrony
Viper
Fade49.8%
Viper50.8%

Analiza strony atakującej

Porównanie ataków między Fade a Viper ujawnia niemal idealną równowagę - Fade wygrywa 49.2% rund atakowych w porównaniu do 50.2% Viper. Ta znikoma różnica 0.9 punktów procentowych wskazuje, że żaden agent nie ma wrodzonych przewag przy wykonywaniu na punkty lub przebijaniu przez wąskie gardła.

Z taktycznego punktu widzenia ani Fade, ani Viper nie powinni dostosowywać swojego standardowego podejścia do ataku na podstawie tego pojedynku. Obaj agenci mogą prowadzić swoje typowe wzorce wykonania bez martwienia się o statystyczną wadę. Dane z 126 meczów sugerują, że gracz z lepszym wyczuciem gry i celowaniem wygra starcia atakowe.

W przypadku entry fraggingu, zarówno gracze Fade, jak i Viper mogą pewnie podejmować pierwszy pojedynek przy wykonywaniu na punkty. Umiejętności żadnego agenta nie tworzą znaczących przewag pierwszego kontaktu, więc sukces entry zależy od ustawienia celownika i techniki jiggle-peekingu.

Scenariusze post-plant w tym pojedynku są podobnie zrównoważone. Żaden agent nie wykazuje lepszych zdolności obrony spike'a. Gdy spike jest postawiony, skup się na standardowych podstawach post-plant: pozycjonowaniu na crossfire, używaniu użyteczności do opóźniania rozbrajania. Różnica 0.9% jest wystarczająco mała, by być szumem statystycznym.

Analiza strony broniącej

Wydajność defensywna między Fade a Viper jest praktycznie identyczna - Fade utrzymuje 49.8% rund po stronie CT, a Viper 50.8%. Ten margines 0.9 punktów wskazuje, że obaj agenci wnoszą równy wkład w kotwiczenie punktów, retake'i lub odmawianie post-plantów.

Zarówno Fade, jak i Viper mogą kotwicować punkty z równą skutecznością w tym pojedynku. Czy to trzymając A, B czy mid na dowolnej mapie, kit defensywny żadnego agenta nie zapewnia znaczących przewag. Decyzje o kotwiczeniu powinny opierać się na znajomości mapy i potrzebach składu drużyny, nie na rozważaniach o pojedynku. Różnica 0.9% jest zbyt mała, aby wpływać na decyzje o przydziale punktów.

Scenariusze retake są podobnie zrównoważone między Fade a Viper, według naszych danych defensywnych z 126 meczów. Skup się na standardowych podstawach retake: użyteczność do czyszczenia typowych spotów, skoordynowany timing z kolegami i efektywne tradowanie. Nie dostosowuj podejścia do retake w zależności od tego, czy mierzysz się z Fade czy Viper.

Decyzje ekonomiczne i użycie użyteczności nie powinny się zmieniać na podstawie tego konkretnego pojedynku podczas obrony. Obaj agenci mają porównywalne wskaźniki sukcesu force buy i efektywność użyteczności. Podejmuj decyzje ekonomiczne na podstawie potrzeb drużyny i ogólnych zasad defensywnych, a nie czynników specyficznych dla Fade vs Viper.

Ogólna analiza stron

Viper utrzymuje konsekwentną ale niewielką przewagę po obu stronach mapy, z 50.2% wskaźnikiem wygranych w ataku i 50.8% w obronie. Podczas gdy Viper jest statystycznie faworyzowany, Fade pozostaje wysoce konkurencyjny przez silną indywidualną wydajność.

Wybór mapy i skład drużyny mają minimalny wpływ na ten konkretny wynik pojedynku. Obaj agenci radzą sobie podobnie na wszystkich typach map. Wybieraj na podstawie osobistego komfortu i potrzeb drużyny zamiast czynników specyficznych dla Fade vs Viper. Niewielka przewaga Viper nie zmienia się w zależności od czynników zewnętrznych.

Dla wspinaczki rankingowej nie przemyślaj tego pojedynku. Różnice statystyczne są wystarczająco małe, że indywidualna umiejętność, koordynacja drużyny i wyczucie gry pozostają głównymi czynnikami. Zarówno Fade jak i Viper są opłacalnymi pickami rankingowymi.

Podsumowując: to jeden z bardziej zrównoważonych pojedynków agentów w Valorant. Viper ma niewielką statystyczną przewagę, ale Fade jest absolutnie opłacalny. Jeśli czujesz się komfortowo na Fade, nie zmieniaj na Viper tylko dla tego pojedynku.

Dynamika Inicjator vs Controller

Dynamika Inicjator (Fade) vs Controller (Viper) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Inicjator Fade służą innym celom niż kit Controller Viper, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.

Zrozumienie jak umiejętności Inicjator wchodzą w interakcję z kontrą Controller jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Inicjator Fade może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Controller Viper kontruje inne. Przewaga Viper sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.

MetaBot Desktop

Zbuduj idealny skład drużyny

Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.

  • Pełny kreator składów 5v5
  • Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
  • Przewagi matchupów nad pickami wroga
Comp Lab w aplikacji MetaBot Desktop analizujący skład drużyny Valorant na mapie Haven

Fade ma korzystne starcia przeciwko 20 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 8 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Fade jest przeciwko KAY/O ze wskaźnikiem wygranych 88.9%. Najtrudniejsze starcie to Raze ze wskaźnikiem wygranych 45.5%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.

Wskaźniki zwycięstw i statystyki bojowe Fade w Valorant (Patch 13.06)
Przeciwnik
Wsk. Wygranych
Mecze
KDA
Obrażenia/​Rnd
HS %
Atak WR
Obr. WR
49.05%10521.38129.330.3%47.6%51.9%
52.11%7331.43131.830.9%48.5%53.5%
52.92%5991.43131.030.4%49.3%52.8%
54.72%4131.42130.430.6%49.0%53.8%
47.91%4071.37128.231.0%48.4%51.1%
50.77%3881.37126.830.5%47.5%53.1%
46.94%3601.36125.029.6%49.4%48.9%
45.49%2661.43130.831.4%47.7%50.9%
48.86%1761.43131.929.2%45.3%53.5%
48.98%1471.41130.530.2%51.0%49.0%
47.86%1401.42128.530.5%48.3%53.5%
51.82%1371.42136.930.0%48.8%51.1%
47.45%1371.35126.231.5%48.6%50.6%
51.59%1261.35125.128.6%49.2%49.8%
53.04%1151.35125.529.6%47.0%52.7%
53.47%1011.33126.930.2%49.4%50.8%
56.04%911.50136.331.3%50.1%54.4%
52.87%871.37129.930.8%48.0%50.6%
54.41%681.40124.130.5%51.5%52.1%
55.56%631.51141.629.8%48.8%55.4%
63.33%601.56132.733.8%51.5%56.4%
53.57%561.36131.432.1%53.5%49.9%
50.00%521.32124.329.9%45.6%54.2%
54.55%221.49134.131.6%52.4%50.2%
88.89%181.54132.628.2%57.4%63.0%
66.67%121.61135.527.7%50.0%61.1%
77.78%91.44111.828.5%54.0%63.7%
66.67%91.35125.232.0%45.4%63.3%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Jakie jest najlepsze starcie Fade w Valorant?

Najlepsze starcie Fade jest przeciwko KAY/O, osiągając wskaźnik wygranych 88.9%. Fade doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.

Jakie jest najtrudniejsze starcie Fade?

Najtrudniejsze starcie Fade jest przeciwko Raze, z tylko 45.5% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Fade powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.

Ile korzystnych starć ma Fade?

Fade ma 20 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 8 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.

Jak powinienem grać Fade w trudnych starciach?

Grając Fade w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Fade, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.

Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Fade?

Kluczowe statystyki do analizy w starciach Fade obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.

Zobacz też: Inni Inicjator