Starcie Fade vs Sage w Valorant
Winrate
52.9%
Mecze
87
KDA
1.37

Fade vs Sage Matchupy

Inicjator
Patch
13.06
Mecze
873 870
Region
Wszystkie regiony
Ranga
Wszystkie rangi
Platforma
Wszystkie platformy
Tryb
Competitive
Ostatnia aktualizacja
13 paź 2026 UTC

Analiza bezpośrednia Fade vs Sage. Fade utrzymuje 52.9% współczynnik wygranych w tym konkurencyjnym matchupie. Z przeanalizowanymi 87 grami odkryj kluczowe statystyki—KDA, obrażenia na rundę i wydajność według strony—które oddzielają zwycięzców od przegranych.

Analiza matchupu Fade

Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Fade pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.

Porównaj z przeciwnikiem
Fade - 52.9% procent wygranych w tym matchupie
Fade
52.9% WS
VS
Matchup Sage vs Fade - 44.8% procent wygranych
Sage
44.8% WS

Kto wygrywa matchup Fade vs Sage?

Fade wygrywa matchup Fade vs Sage
Zwycięzca
Fade
Mecze: 87
52.9%
Wskaźnik Wygranych
44.8%
1.37
Średnie KDA
1.44
14.7
Średnie Zabójstwa
15.2
15.3
Średnie Śmierci
15.3
129.9
DMG/Rundę
134.2
30.8%
HS %
30.6%
198
Wynik Walki
204
48.0%
WW Atak
49.4%
50.6%
WW Obrona
52.0%

Analiza Wydajności Fade vs Sage

Analiza matchupu Fade vs Sage - zwycięzca ogólnych wyników

W starciu Fade vs Sage, Sage demonstruje całkowitą przewagę we wszystkich czterech kluczowych kategoriach wydajności. Na podstawie 87 przeanalizowanych meczów, Sage przewyższa Fade w efektywności fragów, zadawanych obrażeniach oraz wskaźnikach wygranych w ataku i obronie. Ta kompleksowa przewaga czyni Sage statystycznie preferowanym wyborem przeciwko Fade w meczach rankingowych Valorant.

Siła Fraggowania
1.37Fade
1.44Sage
Możliwości fragowania są wyrównane między Fade i Sage, ze wskaźnikami KDA odpowiednio 1.37 i 1.44. Ta niemal równość oznacza, że umiejętności mechaniczne i pozycjonowanie często będą decydować, który agent wyjdzie na prowadzenie w bezpośrednich pojedynkach.
Zadawane Obrażenia
129.9Fade
134.2Sage
Zadawane obrażenia są równomiernie rozłożone w tym starciu, z Fade na poziomie 129.9 ADR i Sage na 134.2 ADR. Żaden agent nie ma decydującej przewagi ogniowej, czyniąc użycie umiejętności i koordynację drużyny kluczowymi czynnikami różnicującymi.
Strona Ataku
48.0%Fade
49.4%Sage
Wydajność po stronie ataku jest zrównoważona między tymi agentami, z Fade na 48.0% i Sage na 49.4% wskaźnika wygranych. Sukces w ataku będzie bardziej zależał od strategii drużyny i kontroli mapy niż od indywidualnego wyboru agenta.
Strona Obrony
50.6%Fade
52.0%Sage
Obaj agenci radzą sobie podobnie w obronie, z Fade notującym 50.6% wskaźnik wygranych i Sage na 52.0%. Sukces defensywny w tym starciu zależy od ustawienia celownika, timingu umiejętności i komunikacji drużyny, a nie od przewag specyficznych dla agenta.

Podsumowanie starcia Fade vs Sage

Starcie Fade vs Sage w Valorant jest wyraźna przewaga jednej strony. Na podstawie 87 przeanalizowanych meczów rankingowych, Fade wygrywa 52.9% czasu w porównaniu do 44.8% Sage, różnica 8.0 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy umiejętność fraggowania, gdzie Sage konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Inicjator vs Sentinel, Fade statystycznie dominuje to starcie. Fade może pewnie podejmować pojedynki 1v1, podczas gdy Sage powinien skupić się na grze z drużyną, używaniu utility do tworzenia przewag i unikaniu bezpośrednich konfrontacji.

Analiza fraggingu Fade vs Sage

Sage wygrywa statystyki fraggowania przeciwko Fade w Valorant

Sage nieznacznie wyprzedza Fade w konkurencyjnym porównaniu fraggowania, wygrywając 3 z 5 metryk ze znaczącymi zaletami w KDA efficiency, kill production, damage output. Z marginesem zaledwie 3-2 opartym na 87 przeanalizowanych meczach, to starcie Fade vs Sage pozostaje kwestionowalne dla obu stron. Fade nie powinien czuć się przytłoczony — luka statystyczna jest wystarczająco wąska, że indywidualne umiejętności, wybory pozycjonowania i podejmowanie decyzji w grze mogą łatwo przechylić konkretne spotkania na korzyść Fade.

Średnie KDA
1.37Fade
1.44Sage
Porównanie KDA między Fade a Sage ujawnia wyjątkowo wyrównaną rywalizację, z Fade osiągającym średnio 1.37 i Sage notującym 1.44. Ta minimalna różnica zaledwie 0.07 pokazuje, że żaden agent nie ma systematycznej przewagi we fraggowaniu w tym starciu. Podczas spotkań w grach rankingowych sukces zależy niemal całkowicie od indywidualnej mechaniki gracza, umiejscowienia celownika i podejmowania decyzji w ułamku sekundy, a nie od jakiejkolwiek wrodzonej przewagi zestawu agenta. Gracze po obu stronach powinni podchodzić do tych pojedynków z pewnością siebie, wiedząc, że statystyczne pole gry jest wyrównane.
Średnie Zabójstwa
14.7Fade
15.2Sage
Produkcja zabójstw między Fade a Sage jest praktycznie identyczna, z Fade osiągającym średnio 14.7 zabójstw na grę i Sage zabezpieczającym 15.2. Ta równowaga sugeruje, że obaj agenci są równie zdolni do znajdowania fragów w tym starciu, a wyniki rund zależą bardziej od gry obiektywnej, użycia utility i koordynacji zespołowej niż od surowych liczb eliminacji. Gracze powinni skupiać się na znaczących zabójstwach — wejściach, sytuacjach clutchowych i tradach — zamiast po prostu nabijać liczbę zabójstw.
Średnie Śmierci
15.3Fade
15.3Sage
Wskaźniki przeżywalności są niemal równe między Fade (15.3 śmierci/grę) a Sage (15.3 śmierci/grę). Żaden agent nie wykazuje wyraźnej przewagi w pozostawaniu przy życiu podczas tych starć, co sugeruje, że obaj mają podobne profile ryzyka i żaden zestaw nie zapewnia znacząco lepszych narzędzi ucieczki lub defensywnego utility przeciwko drugiemu. Wyniki rund w tym starciu zależą od tego, który gracz popełnia mniej krytycznych błędów pozycjonowania, a nie od jakiejkolwiek przewagi przeżywalności opartej na agencie.
DMG/Rundę
129.9Fade
134.2Sage
Sage zadaje 4.3 więcej obrażeń na rundę niż Fade w tym starciu (134.2 vs 129.9 ADR). Choć nie jest to przytłaczające, ta luka kumuluje się znacząco przez cały mecz: Sage wnosi zauważalnie więcej chip damage, asyst i niemal-zabójstw, które przygotowują kolegów z drużyny. Fade może zamknąć tę lukę poprzez lepsze wzorce tradowania, upewniając się, że ich obrażenia prowadzą do rzeczywistych eliminacji zamiast tylko oznaczania przeciwników, którzy następnie uciekają lub są leczeni.
HS %
30.8%Fade
30.6%Sage
Procenty headshotów są niezwykle podobne między Fade (30.8%) a Sage (30.6%). To wskazuje, że gracze obu agentów wykazują równoważną precyzję celowania, gdy występują te starcia, i żaden nie ma systematycznej przewagi dokładności. Pojedynki zależą od czasu reakcji, wstępnego umiejscowienia celownika i mikro-pozycjonowania, a nie od tego, że jedna strona konsekwentnie trafia więcej głów. Obaj agenci mogą pewnie kwestionować kąty dalekiego zasięgu, gdzie headshoty stają się decydujące.

Wydajność ataku i obrony Fade vs Sage

Strona Ataku
Sage
Fade48.0%
Sage49.4%
Strona Obrony
Sage
Fade50.6%
Sage52.0%

Analiza strony atakującej

Sage demonstruje skromną przewagę atakową nad Fade, konwertując 49.4% rund atakowych w porównaniu do 48.0%. Ta przewaga 1.4 punktów daje Sage nieco lepszą zdolność zdobywania punktów, ale luka pozostaje wystarczająco wąska dla wykwalifikowanych graczy Fade.

Dane z 87 gier kompetycyjnych sugerują, że kit Sage zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do scenariuszy atakowych. Jednak drużyny Fade nie powinny dramatycznie zmieniać swojego podejścia — zamiast tego skup się na dopracowaniu timingu wykonania i dokładniejszej koordynacji łańcuchów użyteczności. Małe usprawnienia w koordynacji drużyny mogą łatwo przezwyciężyć lukę 1.4%.

Przy podejmowaniu pojedynków entry, Sage ma niewielką przewagę statystyczną, ale nic, co powinno zmienić fundamentalne podejście. Gracze Fade powinni nadal pewnie podejmować entry, gdy mają dobre informacje. Sage może grać nieco bardziej agresywnie na entry.

W sytuacjach post-plant, niewielka przewaga Sage prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do odmawiania rozbrajania. Fade powinien kompensować przez bardziej rozważne pozycjonowanie post-plant. Luka 1.4 punktów może być zneutralizowana przez mądre podstawy post-plant.

Analiza strony broniącej

Sage wykazuje nieco lepsze zdolności defensywne niż Fade, wygrywając 52.0% rund obrony w porównaniu do 50.6%. Ta przewaga 1.4 punktów procentowych sugeruje, że kit Sage zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do gry po stronie CT.

Przy podejmowaniu decyzji o przydziale punktów, Sage może pewniej podejmować role solo anchor. Ich przewaga defensywna 1.4% prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do opóźniania lub lepszego zbierania informacji. Fade powinien rozważyć parowanie się z kolegą na swoim punkcie.

Sage demonstruje marginalnie lepszą zdolność retake. Fade powinien skupić się na retake'ach z przewagą liczebną — nie podejmuj heroicznych retake'ów 1v1 przeciwko Sage, gdy możesz poczekać na kolegów.

W rundach eco i force buy, luka 1.4% staje się bardziej wyraźna. Fade powinien być bardziej konserwatywny z agresją eco przeciwko Sage i priorytetyzować oszczędzanie na full buy, gdzie użyteczność drużyny może kompensować indywidualne wady.

Ogólna analiza stron

Sage utrzymuje konsekwentną ale niewielką przewagę po obu stronach mapy, z 49.4% wskaźnikiem wygranych w ataku i 52.0% w obronie. Podczas gdy Sage jest statystycznie faworyzowany, Fade pozostaje wysoce konkurencyjny przez silną indywidualną wydajność.

Wybór mapy i skład drużyny mają minimalny wpływ na ten konkretny wynik pojedynku. Obaj agenci radzą sobie podobnie na wszystkich typach map. Wybieraj na podstawie osobistego komfortu i potrzeb drużyny zamiast czynników specyficznych dla Fade vs Sage. Niewielka przewaga Sage nie zmienia się w zależności od czynników zewnętrznych.

Dla wspinaczki rankingowej nie przemyślaj tego pojedynku. Różnice statystyczne są wystarczająco małe, że indywidualna umiejętność, koordynacja drużyny i wyczucie gry pozostają głównymi czynnikami. Zarówno Fade jak i Sage są opłacalnymi pickami rankingowymi.

Podsumowując: to jeden z bardziej zrównoważonych pojedynków agentów w Valorant. Sage ma niewielką statystyczną przewagę, ale Fade jest absolutnie opłacalny. Jeśli czujesz się komfortowo na Fade, nie zmieniaj na Sage tylko dla tego pojedynku.

Dynamika Inicjator vs Sentinel

Dynamika Inicjator (Fade) vs Sentinel (Sage) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Inicjator Fade służą innym celom niż kit Sentinel Sage, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.

Zrozumienie jak umiejętności Inicjator wchodzą w interakcję z kontrą Sentinel jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Inicjator Fade może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Sentinel Sage kontruje inne. Przewaga Sage sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.

MetaBot Desktop

Zbuduj idealny skład drużyny

Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.

  • Pełny kreator składów 5v5
  • Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
  • Przewagi matchupów nad pickami wroga
Comp Lab w aplikacji MetaBot Desktop analizujący skład drużyny Valorant na mapie Haven

Fade ma korzystne starcia przeciwko 20 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 8 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Fade jest przeciwko KAY/O ze wskaźnikiem wygranych 88.9%. Najtrudniejsze starcie to Raze ze wskaźnikiem wygranych 45.5%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.

Wskaźniki zwycięstw i statystyki bojowe Fade w Valorant (Patch 13.06)
Przeciwnik
Wsk. Wygranych
Mecze
KDA
Obrażenia/​Rnd
HS %
Atak WR
Obr. WR
49.05%10521.38129.330.3%47.6%51.9%
52.11%7331.43131.830.9%48.5%53.5%
52.92%5991.43131.030.4%49.3%52.8%
54.72%4131.42130.430.6%49.0%53.8%
47.91%4071.37128.231.0%48.4%51.1%
50.77%3881.37126.830.5%47.5%53.1%
46.94%3601.36125.029.6%49.4%48.9%
45.49%2661.43130.831.4%47.7%50.9%
48.86%1761.43131.929.2%45.3%53.5%
48.98%1471.41130.530.2%51.0%49.0%
47.86%1401.42128.530.5%48.3%53.5%
51.82%1371.42136.930.0%48.8%51.1%
47.45%1371.35126.231.5%48.6%50.6%
51.59%1261.35125.128.6%49.2%49.8%
53.04%1151.35125.529.6%47.0%52.7%
53.47%1011.33126.930.2%49.4%50.8%
56.04%911.50136.331.3%50.1%54.4%
52.87%871.37129.930.8%48.0%50.6%
54.41%681.40124.130.5%51.5%52.1%
55.56%631.51141.629.8%48.8%55.4%
63.33%601.56132.733.8%51.5%56.4%
53.57%561.36131.432.1%53.5%49.9%
50.00%521.32124.329.9%45.6%54.2%
54.55%221.49134.131.6%52.4%50.2%
88.89%181.54132.628.2%57.4%63.0%
66.67%121.61135.527.7%50.0%61.1%
77.78%91.44111.828.5%54.0%63.7%
66.67%91.35125.232.0%45.4%63.3%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Jakie jest najlepsze starcie Fade w Valorant?

Najlepsze starcie Fade jest przeciwko KAY/O, osiągając wskaźnik wygranych 88.9%. Fade doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.

Jakie jest najtrudniejsze starcie Fade?

Najtrudniejsze starcie Fade jest przeciwko Raze, z tylko 45.5% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Fade powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.

Ile korzystnych starć ma Fade?

Fade ma 20 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 8 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.

Jak powinienem grać Fade w trudnych starciach?

Grając Fade w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Fade, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.

Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Fade?

Kluczowe statystyki do analizy w starciach Fade obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.

Zobacz też: Inni Inicjator