Starcie Fade vs Phoenix w Valorant
Winrate
51.8%
Mecze
137
KDA
1.42

Fade vs Phoenix Matchupy

Inicjator
Patch
13.06
Mecze
873 870
Region
Wszystkie regiony
Ranga
Wszystkie rangi
Platforma
Wszystkie platformy
Tryb
Competitive
Ostatnia aktualizacja
13 paź 2026 UTC

Analiza bezpośrednia Fade vs Phoenix. Fade utrzymuje 51.8% współczynnik wygranych w tym konkurencyjnym matchupie. Z przeanalizowanymi 137 grami odkryj kluczowe statystyki—KDA, obrażenia na rundę i wydajność według strony—które oddzielają zwycięzców od przegranych.

Analiza matchupu Fade

Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Fade pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.

Porównaj z przeciwnikiem
Fade - 51.8% procent wygranych w tym matchupie
Fade
51.8% WS
VS
Matchup Phoenix vs Fade - 46.7% procent wygranych
Phoenix
46.7% WS

Kto wygrywa matchup Fade vs Phoenix?

Fade wygrywa matchup Fade vs Phoenix
Zwycięzca
Fade
Mecze: 137
51.8%
Wskaźnik Wygranych
46.7%
1.42
Średnie KDA
1.41
15.0
Średnie Zabójstwa
16.9
15.1
Średnie Śmierci
15.9
136.9
DMG/Rundę
155.1
30.0%
HS %
30.2%
205
Wynik Walki
234
48.8%
WW Atak
48.9%
51.1%
WW Obrona
51.2%

Analiza Wydajności Fade vs Phoenix

Analiza matchupu Fade vs Phoenix - zwycięzca ogólnych wyników

Analiza 137 meczów pokazuje, że Phoenix ma wyraźną przewagę nad Fade w tym bezpośrednim starciu, wygrywając 3 z 4 krytycznych metryk wydajności. Podczas gdy Fade pokazuje siłę w jednej kategorii, ogólna przewaga statystyczna Phoenix w fragach, obrażeniach i wskaźnikach wygranych po stronach daje mu przewagę w większości starć.

Siła Fraggowania
1.42Fade
1.41Phoenix
Możliwości fragowania są wyrównane między Fade i Phoenix, ze wskaźnikami KDA odpowiednio 1.42 i 1.41. Ta niemal równość oznacza, że umiejętności mechaniczne i pozycjonowanie często będą decydować, który agent wyjdzie na prowadzenie w bezpośrednich pojedynkach.
Zadawane Obrażenia
136.9Fade
155.1Phoenix
Phoenix zadaje znacznie więcej obrażeń na rundę (155.1 ADR) w porównaniu do 136.9 ADR Fade. Ta różnica 18.2 obrażeń na rundę sumuje się znacząco w trakcie meczu, dając Phoenix dużą przewagę w scenariuszach wymiany i potencjale multi-killi.
Strona Ataku
48.8%Fade
48.9%Phoenix
Wydajność po stronie ataku jest zrównoważona między tymi agentami, z Fade na 48.8% i Phoenix na 48.9% wskaźnika wygranych. Sukces w ataku będzie bardziej zależał od strategii drużyny i kontroli mapy niż od indywidualnego wyboru agenta.
Strona Obrony
51.1%Fade
51.2%Phoenix
Obaj agenci radzą sobie podobnie w obronie, z Fade notującym 51.1% wskaźnik wygranych i Phoenix na 51.2%. Sukces defensywny w tym starciu zależy od ustawienia celownika, timingu umiejętności i komunikacji drużyny, a nie od przewag specyficznych dla agenta.

Podsumowanie starcia Fade vs Phoenix

Starcie Fade vs Phoenix w Valorant jest umiarkowanie korzystne starcie. Na podstawie 137 przeanalizowanych meczów rankingowych, Fade wygrywa 51.8% czasu w porównaniu do 46.7% Phoenix, różnica 5.1 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy zadawane obrażenia, gdzie Phoenix konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Inicjator vs Duelist, Fade ma znaczące przewagi w tym starciu agentów. Gracze Phoenix powinni unikać izolowanych pojedynków gdy to możliwe i polegać na utility zespołowym oraz tradowaniu, aby pokonać statystyczną wadę.

Analiza fraggingu Fade vs Phoenix

Phoenix wygrywa statystyki fraggowania przeciwko Fade w Valorant

Phoenix nieznacznie wyprzedza Fade w konkurencyjnym porównaniu fraggowania, wygrywając 3 z 5 metryk ze znaczącymi zaletami w kill production, damage output, headshot accuracy. Z marginesem zaledwie 3-2 opartym na 137 przeanalizowanych meczach, to starcie Fade vs Phoenix pozostaje kwestionowalne dla obu stron. Fade nie powinien czuć się przytłoczony — luka statystyczna jest wystarczająco wąska, że indywidualne umiejętności, wybory pozycjonowania i podejmowanie decyzji w grze mogą łatwo przechylić konkretne spotkania na korzyść Fade.

Średnie KDA
1.42Fade
1.41Phoenix
Porównanie KDA między Fade a Phoenix ujawnia wyjątkowo wyrównaną rywalizację, z Fade osiągającym średnio 1.42 i Phoenix notującym 1.41. Ta minimalna różnica zaledwie 0.01 pokazuje, że żaden agent nie ma systematycznej przewagi we fraggowaniu w tym starciu. Podczas spotkań w grach rankingowych sukces zależy niemal całkowicie od indywidualnej mechaniki gracza, umiejscowienia celownika i podejmowania decyzji w ułamku sekundy, a nie od jakiejkolwiek wrodzonej przewagi zestawu agenta. Gracze po obu stronach powinni podchodzić do tych pojedynków z pewnością siebie, wiedząc, że statystyczne pole gry jest wyrównane.
Średnie Zabójstwa
15.0Fade
16.9Phoenix
Phoenix znacząco przewyższa Fade we fragach w tym starciu, osiągając średnio 16.9 zabójstw w porównaniu do 15.0 — różnica prawie 1.9 eliminacji na mecz. Kiedy Phoenix staje naprzeciw Fade, dane wyraźnie pokazują, że Phoenix znajduje więcej okazji do fraggowania i zamienia je na zabójstwa. Gracze Fade powinni uznać tę statystyczną rzeczywistość i dostosować swoje podejście: graj bardziej wspierająco, skup się na wspieraniu kolegów z drużyny i unikaj ego-wyzywania Phoenix w sytuacjach, gdzie twój zespół nie potrzebuje, żebyś podejmował ten pojedynek.
Średnie Śmierci
15.1Fade
15.9Phoenix
Fade przeżywa dłużej w tym starciu, ginąc 15.1 razy na grę w porównaniu do 15.9 śmierci Phoenix. Ta różnica 0.8 śmierci na mecz oznacza, że Fade jest dostępny przez więcej rund, częściej przyczyniając się do scenariuszy późnych rund i sytuacji clutchowych. Gracze Phoenix powinni zbadać swoje pozycjonowanie i timing agresji — dane sugerują, że podejście Fade do tych pojedynków skutkuje lepszymi wynikami przeżywalności.
DMG/Rundę
136.9Fade
155.1Phoenix
Phoenix znacząco przewyższa Fade w obrażeniach w bezpośrednich starciach, notując 155.1 ADR versus 136.9. Ta przewaga 18.2 obrażeń na rundę oznacza, że Phoenix konsekwentnie wygrywa wymianę obrażeń w strzelaninach, albo zabezpieczając zabójstwa bezpośrednio, albo pozostawiając przeciwników osłabionych dla kolegów z drużyny do wykończenia. Gracze Fade powinni unikać przedłużających się pojedynków z Phoenix — zamiast tego szukaj szybkich picków z bronią typu burst damage lub polegaj na obrażeniach od umiejętności i crossfire zespołu, aby kompensować czystą wadę strzelaniny.
HS %
30.0%Fade
30.2%Phoenix
Procenty headshotów są niezwykle podobne między Fade (30.0%) a Phoenix (30.2%). To wskazuje, że gracze obu agentów wykazują równoważną precyzję celowania, gdy występują te starcia, i żaden nie ma systematycznej przewagi dokładności. Pojedynki zależą od czasu reakcji, wstępnego umiejscowienia celownika i mikro-pozycjonowania, a nie od tego, że jedna strona konsekwentnie trafia więcej głów. Obaj agenci mogą pewnie kwestionować kąty dalekiego zasięgu, gdzie headshoty stają się decydujące.

Wydajność ataku i obrony Fade vs Phoenix

Strona Ataku
Phoenix
Fade48.8%
Phoenix48.9%
Strona Obrony
Phoenix
Fade51.1%
Phoenix51.2%

Analiza strony atakującej

Porównanie ataków między Fade a Phoenix ujawnia niemal idealną równowagę - Fade wygrywa 48.8% rund atakowych w porównaniu do 48.9% Phoenix. Ta znikoma różnica 0.0 punktów procentowych wskazuje, że żaden agent nie ma wrodzonych przewag przy wykonywaniu na punkty lub przebijaniu przez wąskie gardła.

Z taktycznego punktu widzenia ani Fade, ani Phoenix nie powinni dostosowywać swojego standardowego podejścia do ataku na podstawie tego pojedynku. Obaj agenci mogą prowadzić swoje typowe wzorce wykonania bez martwienia się o statystyczną wadę. Dane z 137 meczów sugerują, że gracz z lepszym wyczuciem gry i celowaniem wygra starcia atakowe.

W przypadku entry fraggingu, zarówno gracze Fade, jak i Phoenix mogą pewnie podejmować pierwszy pojedynek przy wykonywaniu na punkty. Umiejętności żadnego agenta nie tworzą znaczących przewag pierwszego kontaktu, więc sukces entry zależy od ustawienia celownika i techniki jiggle-peekingu.

Scenariusze post-plant w tym pojedynku są podobnie zrównoważone. Żaden agent nie wykazuje lepszych zdolności obrony spike'a. Gdy spike jest postawiony, skup się na standardowych podstawach post-plant: pozycjonowaniu na crossfire, używaniu użyteczności do opóźniania rozbrajania. Różnica 0.0% jest wystarczająco mała, by być szumem statystycznym.

Analiza strony broniącej

Wydajność defensywna między Fade a Phoenix jest praktycznie identyczna - Fade utrzymuje 51.1% rund po stronie CT, a Phoenix 51.2%. Ten margines 0.0 punktów wskazuje, że obaj agenci wnoszą równy wkład w kotwiczenie punktów, retake'i lub odmawianie post-plantów.

Zarówno Fade, jak i Phoenix mogą kotwicować punkty z równą skutecznością w tym pojedynku. Czy to trzymając A, B czy mid na dowolnej mapie, kit defensywny żadnego agenta nie zapewnia znaczących przewag. Decyzje o kotwiczeniu powinny opierać się na znajomości mapy i potrzebach składu drużyny, nie na rozważaniach o pojedynku. Różnica 0.0% jest zbyt mała, aby wpływać na decyzje o przydziale punktów.

Scenariusze retake są podobnie zrównoważone między Fade a Phoenix, według naszych danych defensywnych z 137 meczów. Skup się na standardowych podstawach retake: użyteczność do czyszczenia typowych spotów, skoordynowany timing z kolegami i efektywne tradowanie. Nie dostosowuj podejścia do retake w zależności od tego, czy mierzysz się z Fade czy Phoenix.

Decyzje ekonomiczne i użycie użyteczności nie powinny się zmieniać na podstawie tego konkretnego pojedynku podczas obrony. Obaj agenci mają porównywalne wskaźniki sukcesu force buy i efektywność użyteczności. Podejmuj decyzje ekonomiczne na podstawie potrzeb drużyny i ogólnych zasad defensywnych, a nie czynników specyficznych dla Fade vs Phoenix.

Ogólna analiza stron

Phoenix utrzymuje konsekwentną ale niewielką przewagę po obu stronach mapy, z 48.9% wskaźnikiem wygranych w ataku i 51.2% w obronie. Podczas gdy Phoenix jest statystycznie faworyzowany, Fade pozostaje wysoce konkurencyjny przez silną indywidualną wydajność.

Wybór mapy i skład drużyny mają minimalny wpływ na ten konkretny wynik pojedynku. Obaj agenci radzą sobie podobnie na wszystkich typach map. Wybieraj na podstawie osobistego komfortu i potrzeb drużyny zamiast czynników specyficznych dla Fade vs Phoenix. Niewielka przewaga Phoenix nie zmienia się w zależności od czynników zewnętrznych.

Dla wspinaczki rankingowej nie przemyślaj tego pojedynku. Różnice statystyczne są wystarczająco małe, że indywidualna umiejętność, koordynacja drużyny i wyczucie gry pozostają głównymi czynnikami. Zarówno Fade jak i Phoenix są opłacalnymi pickami rankingowymi.

Podsumowując: to jeden z bardziej zrównoważonych pojedynków agentów w Valorant. Phoenix ma niewielką statystyczną przewagę, ale Fade jest absolutnie opłacalny. Jeśli czujesz się komfortowo na Fade, nie zmieniaj na Phoenix tylko dla tego pojedynku.

Dynamika Inicjator vs Duelist

Dynamika Inicjator (Fade) vs Duelist (Phoenix) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Inicjator Fade służą innym celom niż kit Duelist Phoenix, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.

Zrozumienie jak umiejętności Inicjator wchodzą w interakcję z kontrą Duelist jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Inicjator Fade może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Duelist Phoenix kontruje inne. Przewaga Phoenix sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.

MetaBot Desktop

Zbuduj idealny skład drużyny

Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.

  • Pełny kreator składów 5v5
  • Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
  • Przewagi matchupów nad pickami wroga
Comp Lab w aplikacji MetaBot Desktop analizujący skład drużyny Valorant na mapie Haven

Fade ma korzystne starcia przeciwko 20 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 8 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Fade jest przeciwko KAY/O ze wskaźnikiem wygranych 88.9%. Najtrudniejsze starcie to Raze ze wskaźnikiem wygranych 45.5%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.

Wskaźniki zwycięstw i statystyki bojowe Fade w Valorant (Patch 13.06)
Przeciwnik
Wsk. Wygranych
Mecze
KDA
Obrażenia/​Rnd
HS %
Atak WR
Obr. WR
49.05%10521.38129.330.3%47.6%51.9%
52.11%7331.43131.830.9%48.5%53.5%
52.92%5991.43131.030.4%49.3%52.8%
54.72%4131.42130.430.6%49.0%53.8%
47.91%4071.37128.231.0%48.4%51.1%
50.77%3881.37126.830.5%47.5%53.1%
46.94%3601.36125.029.6%49.4%48.9%
45.49%2661.43130.831.4%47.7%50.9%
48.86%1761.43131.929.2%45.3%53.5%
48.98%1471.41130.530.2%51.0%49.0%
47.86%1401.42128.530.5%48.3%53.5%
51.82%1371.42136.930.0%48.8%51.1%
47.45%1371.35126.231.5%48.6%50.6%
51.59%1261.35125.128.6%49.2%49.8%
53.04%1151.35125.529.6%47.0%52.7%
53.47%1011.33126.930.2%49.4%50.8%
56.04%911.50136.331.3%50.1%54.4%
52.87%871.37129.930.8%48.0%50.6%
54.41%681.40124.130.5%51.5%52.1%
55.56%631.51141.629.8%48.8%55.4%
63.33%601.56132.733.8%51.5%56.4%
53.57%561.36131.432.1%53.5%49.9%
50.00%521.32124.329.9%45.6%54.2%
54.55%221.49134.131.6%52.4%50.2%
88.89%181.54132.628.2%57.4%63.0%
66.67%121.61135.527.7%50.0%61.1%
77.78%91.44111.828.5%54.0%63.7%
66.67%91.35125.232.0%45.4%63.3%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Jakie jest najlepsze starcie Fade w Valorant?

Najlepsze starcie Fade jest przeciwko KAY/O, osiągając wskaźnik wygranych 88.9%. Fade doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.

Jakie jest najtrudniejsze starcie Fade?

Najtrudniejsze starcie Fade jest przeciwko Raze, z tylko 45.5% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Fade powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.

Ile korzystnych starć ma Fade?

Fade ma 20 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 8 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.

Jak powinienem grać Fade w trudnych starciach?

Grając Fade w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Fade, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.

Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Fade?

Kluczowe statystyki do analizy w starciach Fade obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.

Zobacz też: Inni Inicjator