Starcie Iso vs Tejo w Valorant
Winrate
64.3%
Mecze
14
KDA
1.36

Iso vs Tejo Matchupy

Szturmowiec
Patch
13.06
Mecze
873 870
Region
Wszystkie regiony
Ranga
Wszystkie rangi
Platforma
Wszystkie platformy
Tryb
Competitive
Ostatnia aktualizacja
13 paź 2026 UTC

Analiza matchupa Iso vs Tejo: Iso dominuje ze współczynnikiem wygranych 64.3% w 14 meczach. Lepsze fragging (1.36 KDA) daje Iso wyraźną przewagę. Zobacz statystyki ataku/obrony i analizę walki.

Analiza matchupu Iso

Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Iso pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.

Porównaj z przeciwnikiem
Iso - 64.3% procent wygranych w tym matchupie
Iso
64.3% WS
VS
Matchup Tejo vs Iso - 35.7% procent wygranych
Tejo
35.7% WS

Kto wygrywa matchup Iso vs Tejo?

Iso wygrywa matchup Iso vs Tejo
Zwycięzca
Iso
Mecze: 14
64.3%
Wskaźnik Wygranych
35.7%
1.36
Średnie KDA
1.29
18.3
Średnie Zabójstwa
15.8
16.8
Średnie Śmierci
16.4
165.1
DMG/Rundę
138.0
33.9%
HS %
27.0%
241
Wynik Walki
201
51.3%
WW Atak
46.0%
54.0%
WW Obrona
48.7%

Analiza Wydajności Iso vs Tejo

Analiza matchupu Iso vs Tejo - zwycięzca ogólnych wyników

W starciu Iso vs Tejo, Iso demonstruje całkowitą przewagę we wszystkich czterech kluczowych kategoriach wydajności. Na podstawie 14 przeanalizowanych meczów, Iso przewyższa Tejo w efektywności fragów, zadawanych obrażeniach oraz wskaźnikach wygranych w ataku i obronie. Ta kompleksowa przewaga czyni Iso statystycznie preferowanym wyborem przeciwko Tejo w meczach rankingowych Valorant.

Siła Fraggowania
1.36Iso
1.29Tejo
Możliwości fragowania są wyrównane między Iso i Tejo, ze wskaźnikami KDA odpowiednio 1.36 i 1.29. Ta niemal równość oznacza, że umiejętności mechaniczne i pozycjonowanie często będą decydować, który agent wyjdzie na prowadzenie w bezpośrednich pojedynkach.
Zadawane Obrażenia
165.1Iso
138.0Tejo
Iso zadaje znacznie więcej obrażeń na rundę (165.1 ADR) w porównaniu do 138.0 ADR Tejo. Ta różnica 27.1 obrażeń na rundę sumuje się znacząco w trakcie meczu, dając Iso dużą przewagę w scenariuszach wymiany i potencjale multi-killi.
Strona Ataku
51.3%Iso
46.0%Tejo
Po stronie atakującej Iso dominuje ze wskaźnikiem wygranych 51.3% w porównaniu do 46.0% Tejo. Ta różnica 5.4 punktów procentowych wskazuje, że Iso jest znacznie bardziej skuteczny w wykonywaniu ataków na site, czy to przez lepsze entry fragging, lepsze użycie umiejętności, czy silniejsze pozycjonowanie po założeniu bomby.
Strona Obrony
54.0%Iso
48.7%Tejo
Iso wyróżnia się w obronie z dominującym wskaźnikiem wygranych 54.0%, znacznie przewyższającym 48.7% Tejo. Ta przewaga 5.4 punktów procentowych pokazuje wyższą zdolność Iso do trzymania site'ów, zbierania informacji i blokowania ataków przeciwnika poprzez efektywne użycie umiejętności i pozycjonowanie.

Podsumowanie starcia Iso vs Tejo

Starcie Iso vs Tejo w Valorant jest dominujące starcie, gdzie jeden agent znacząco przewyższa drugiego. Na podstawie 14 przeanalizowanych meczów rankingowych, Iso wygrywa 64.3% czasu w porównaniu do 35.7% Tejo, różnica 28.6 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy celność headshotów, gdzie Iso konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Szturmowiec vs Initiator, Iso ma przytłaczającą przewagę w tym starciu agentów. Tejo nigdy nie powinien podejmować izolowanych walk z Iso i musi całkowicie polegać na koordynacji zespołowej, utility i crossfire, aby skutecznie konkurować.

Analiza fraggingu Iso vs Tejo

Iso wygrywa statystyki fraggowania przeciwko Tejo w Valorant

Iso zdobywa 4 z 5 metryk fraggowania w starciu Iso vs Tejo, ustanawiając wyraźną przewagę mechaniczną z zaletami w KDA efficiency, kill production, damage output. Nasza analiza 14 gier rankingowych ujawnia, że Iso konsekwentnie przewyższa Tejo w scenariuszach bezpośredniej walki. Podczas gdy Tejo zdołał wygrać pozostałą metrykę, ogólny obraz faworyzuje Iso w strzelaninach. Gracze Tejo powinni grać wokół swojej jednej siły, minimalizując ekspozycję w obszarach, gdzie Iso dominuje.

Średnie KDA
1.36Iso
1.29Tejo
Porównanie KDA między Iso a Tejo ujawnia wyjątkowo wyrównaną rywalizację, z Iso osiągającym średnio 1.36 i Tejo notującym 1.29. Ta minimalna różnica zaledwie 0.07 pokazuje, że żaden agent nie ma systematycznej przewagi we fraggowaniu w tym starciu. Podczas spotkań w grach rankingowych sukces zależy niemal całkowicie od indywidualnej mechaniki gracza, umiejscowienia celownika i podejmowania decyzji w ułamku sekundy, a nie od jakiejkolwiek wrodzonej przewagi zestawu agenta. Gracze po obu stronach powinni podchodzić do tych pojedynków z pewnością siebie, wiedząc, że statystyczne pole gry jest wyrównane.
Średnie Zabójstwa
18.3Iso
15.8Tejo
Iso znacząco przewyższa Tejo we fragach w tym starciu, osiągając średnio 18.3 zabójstw w porównaniu do 15.8 — różnica prawie 2.5 eliminacji na mecz. Kiedy Iso staje naprzeciw Tejo, dane wyraźnie pokazują, że Iso znajduje więcej okazji do fraggowania i zamienia je na zabójstwa. Gracze Tejo powinni uznać tę statystyczną rzeczywistość i dostosować swoje podejście: graj bardziej wspierająco, skup się na wspieraniu kolegów z drużyny i unikaj ego-wyzywania Iso w sytuacjach, gdzie twój zespół nie potrzebuje, żebyś podejmował ten pojedynek.
Średnie Śmierci
16.8Iso
16.4Tejo
Tejo przeżywa dłużej w tym starciu, ginąc 16.4 razy na grę w porównaniu do 16.8 śmierci Iso. Ta różnica 0.4 śmierci na mecz oznacza, że Tejo jest dostępny przez więcej rund, częściej przyczyniając się do scenariuszy późnych rund i sytuacji clutchowych. Gracze Iso powinni zbadać swoje pozycjonowanie i timing agresji — dane sugerują, że podejście Tejo do tych pojedynków skutkuje lepszymi wynikami przeżywalności.
DMG/Rundę
165.1Iso
138.0Tejo
Różnica w obrażeniach między Iso a Tejo jest wyjątkowa: 165.1 ADR w porównaniu do zaledwie 138.0. Iso zadaje średnio 27.1 więcej obrażeń na rundę, wskazując na absolutną dominację w bezpośrednich wymianach bojowych. Ten poziom dysproporcji sugeruje, że zestaw Iso, typowy styl gry lub wzorce pozycjonowania dają mu ogromne przewagi w zadawaniu obrażeń, podczas gdy Tejo ma trudności nawet z efektywnym tradowaniem. Gracze Tejo powinni traktować Iso jako pojedynek do uniknięcia i skupić się całkowicie na wkładach niezwiązanych z walką lub obrażeniach opartych na utility.
HS %
33.9%Iso
27.0%Tejo
Dysproporcja procentu headshotów między Iso a Tejo jest znacząca: 33.9% w porównaniu do 27.0%, różnica 6.9 punktów. Iso konsekwentnie wykazuje znacznie lepszą precyzję celowania w tym starciu, zamieniając potencjalne tradey na czyste zabójstwa i przeżywając starcia, które zabiłyby mniej dokładnych graczy. Dla Tejo kwestionowanie Iso w uczciwym pojedynku aimowym jest statystycznie nierozsądne. Sukces wymaga tworzenia nieuczciwych walk — off-angle, kombinacje utility, wieloosobowa presja — gdzie przewaga aimowa Iso nie może się w pełni ujawnić.

Wydajność ataku i obrony Iso vs Tejo

Strona Ataku
Iso
Iso51.3%
Tejo46.0%
Strona Obrony
Iso
Iso54.0%
Tejo48.7%

Analiza strony atakującej

Iso utrzymuje znaczącą przewagę atakową w pojedynku Iso vs Tejo, wygrywając 51.3% rund ofensywnych w porównaniu do 46.0% dla Tejo. Ta luka 5.4 punktów procentowych przekłada się na realne implikacje taktyczne.

Nasza analiza 14 meczów ujawnia, że kit Iso umożliwia bardziej efektywne wykonania na punkty. Drużyny Tejo muszą uznać tę wadę i odpowiednio się dostosować — rozważ bardziej skoordynowane wykonania, priorytetyzuj trade'y nad indywidualne zagrania.

Dynamika entry fraggingu zauważalnie przechyla się na korzyść Iso. Dla graczy Tejo oznacza to bycie bardziej selektywnym z timingami entry — czekaj na użyteczność czyszczącą kąty, upewnij się, że kolega z drużyny jest ustawiony do trade'a.

Post-plant to miejsce, gdzie przewaga Iso staje się najbardziej wyraźna. Luka 5.4% ataku sugeruje, że Iso doskonale radzi sobie z konwertowaniem postawień spike'a na wygrane rundy. Tejo powinien stackować post-planty z wieloma graczami i unikać izolowanych pozycji.

Analiza strony broniącej

Iso demonstruje zauważalnie silniejszą wydajność defensywną przeciwko Tejo, utrzymując 54.0% rund w porównaniu do 48.7%. Ta przewaga 5.4 punktów reprezentuje znaczącą taktyczną wyższość.

Przydziały anchor powinny uwzględniać przewagę defensywną Iso. Iso może pewnie kotwicować punkty solo. Tejo powinien unikać pozycji solo anchor — zamiast tego paruj się z kolegą lub graj pozycje umożliwiające szybkie rotacje.

Scenariusze retake znacząco faworyzują Iso. Nasza analiza 14 meczów pokazuje, że Iso konwertuje retake'i ze znacznie wyższym wskaźnikiem. Tejo nigdy nie powinien próbować solo retake'ów przeciwko Iso.

Rundy eco podkreślają przewagi defensywne Iso. Tejo powinien priorytetyzować pełne oszczędzanie nad force buy przeciwko Iso. W rundach full buy, Tejo powinien upewnić się, że użyteczność kolegów pokrywa jego luki defensywne.

Ogólna analiza stron

Iso demonstruje dominującą wyższość zarówno w ataku (51.3%) jak i obronie (54.0%), kompleksowo przewyższając Tejo we wszystkich fazach gry. Na podstawie 14 meczów kompetycyjnych, to jeden z bardziej jednostronnych pojedynków w Valorant.

Wybór mapy i skład drużyny nie mogą naprawić wady Tejo. Iso przewyższa na wszystkich typach map i strukturach drużyn. Jeśli grasz Tejo przeciwko Iso, twój skład drużyny musi silnie kompensować.

Dla wspinaczki rankingowej unikaj grania Tejo gdy spodziewasz się często spotykać Iso. Połączona wada 10.7 punktów procentowych jest zbyt duża do pokonania przez indywidualną poprawę. Rozważ dodanie Iso do swojej puli agentów.

Ostateczny werdykt: Iso zdecydowanie wygrywa pojedynek Iso vs Tejo. To nie jest test umiejętności — Iso ma systematyczne przewagi przez tysiące gier. Gracze Tejo powinni dostosować oczekiwania i grać bardziej wspierająco.

Dynamika Szturmowiec vs Initiator

Dynamika Szturmowiec (Iso) vs Initiator (Tejo) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Szturmowiec Iso służą innym celom niż kit Initiator Tejo, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.

Zrozumienie jak umiejętności Szturmowiec wchodzą w interakcję z kontrą Initiator jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Szturmowiec Iso może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Initiator Tejo kontruje inne. Przewaga Iso sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.

MetaBot Desktop

Zbuduj idealny skład drużyny

Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.

  • Pełny kreator składów 5v5
  • Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
  • Przewagi matchupów nad pickami wroga
Comp Lab w aplikacji MetaBot Desktop analizujący skład drużyny Valorant na mapie Haven

Iso ma korzystne starcia przeciwko 13 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 14 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Iso jest przeciwko Vyse ze wskaźnikiem wygranych 75.0%. Najtrudniejsze starcie to KAY/O ze wskaźnikiem wygranych 20.0%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.

Wskaźniki zwycięstw i statystyki bojowe Iso w Valorant (Patch 13.06)
Przeciwnik
Wsk. Wygranych
Mecze
KDA
Obrażenia/​Rnd
HS %
Atak WR
Obr. WR
47.62%1681.27149.630.7%49.9%49.1%
41.82%1651.31155.932.5%48.2%47.7%
44.30%1491.29150.531.1%48.2%49.3%
48.87%1331.27149.531.9%49.3%51.9%
50.00%861.33154.131.8%49.2%49.7%
44.12%681.36155.632.9%47.9%48.5%
50.00%601.30149.633.1%50.0%48.6%
35.09%571.21146.031.5%43.4%49.2%
42.31%521.29150.933.4%47.2%49.1%
24.14%291.19154.429.1%41.4%45.2%
55.56%271.29153.532.8%53.4%48.2%
44.00%251.26143.531.7%53.5%43.3%
73.91%231.42154.630.8%59.0%52.4%
52.38%211.08134.232.1%44.3%53.4%
42.86%211.34149.829.3%42.6%53.9%
57.89%191.38158.632.6%49.2%52.5%
36.84%191.24145.628.5%49.3%46.6%
60.00%151.32155.834.1%56.9%53.2%
64.29%141.36165.133.9%51.3%54.0%
66.67%121.11139.735.6%55.0%50.0%
75.00%121.71177.529.4%53.1%62.4%
33.33%91.16143.029.6%44.8%48.1%
71.43%71.21147.133.8%67.5%43.4%
20.00%51.24155.334.7%38.5%41.7%
50.00%41.19158.531.4%59.6%39.0%
66.67%31.48179.835.4%51.4%55.3%
33.33%31.22161.627.2%30.0%50.0%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Jakie jest najlepsze starcie Iso w Valorant?

Najlepsze starcie Iso jest przeciwko Vyse, osiągając wskaźnik wygranych 75.0%. Iso doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.

Jakie jest najtrudniejsze starcie Iso?

Najtrudniejsze starcie Iso jest przeciwko KAY/O, z tylko 20.0% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Iso powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.

Ile korzystnych starć ma Iso?

Iso ma 13 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 14 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.

Jak powinienem grać Iso w trudnych starciach?

Grając Iso w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Iso, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.

Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Iso?

Kluczowe statystyki do analizy w starciach Iso obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.

Zobacz też: Inni Szturmowiec