Starcie Raze vs Breach w Valorant
Winrate
50.0%
Mecze
16
KDA
1.41

Raze vs Breach Matchupy

Szturmowiec
Patch
13.06
Mecze
873 870
Region
Wszystkie regiony
Ranga
Wszystkie rangi
Platforma
Wszystkie platformy
Tryb
Competitive
Ostatnia aktualizacja
12 paź 2026 UTC

Analiza bezpośrednia Raze vs Breach. Raze utrzymuje 50.0% współczynnik wygranych w tym konkurencyjnym matchupie. Z przeanalizowanymi 16 grami odkryj kluczowe statystyki—KDA, obrażenia na rundę i wydajność według strony—które oddzielają zwycięzców od przegranych.

Analiza matchupu Raze

Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Raze pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.

Porównaj z przeciwnikiem
Raze - 50.0% procent wygranych w tym matchupie
Raze
50.0% WS
VS
Matchup Breach vs Raze - 50.0% procent wygranych
Breach
50.0% WS

Kto wygrywa matchup Raze vs Breach?

Raze wygrywa matchup Raze vs Breach
Zwycięzca
Raze
Mecze: 16
50.0%
Wskaźnik Wygranych
50.0%
1.41
Średnie KDA
1.51
19.0
Średnie Zabójstwa
15.8
16.3
Średnie Śmierci
14.7
175.6
DMG/Rundę
138.2
22.5%
HS %
34.9%
267
Wynik Walki
210
47.9%
WW Atak
48.2%
51.8%
WW Obrona
52.1%

Analiza Wydajności Raze vs Breach

Analiza matchupu Raze vs Breach - zwycięzca ogólnych wyników

Analiza 16 meczów pokazuje, że Breach ma wyraźną przewagę nad Raze w tym bezpośrednim starciu, wygrywając 3 z 4 krytycznych metryk wydajności. Podczas gdy Raze pokazuje siłę w jednej kategorii, ogólna przewaga statystyczna Breach w fragach, obrażeniach i wskaźnikach wygranych po stronach daje mu przewagę w większości starć.

Siła Fraggowania
1.41Raze
1.51Breach
Możliwości fragowania są wyrównane między Raze i Breach, ze wskaźnikami KDA odpowiednio 1.41 i 1.51. Ta niemal równość oznacza, że umiejętności mechaniczne i pozycjonowanie często będą decydować, który agent wyjdzie na prowadzenie w bezpośrednich pojedynkach.
Zadawane Obrażenia
175.6Raze
138.2Breach
Raze zadaje znacznie więcej obrażeń na rundę (175.6 ADR) w porównaniu do 138.2 ADR Breach. Ta różnica 37.5 obrażeń na rundę sumuje się znacząco w trakcie meczu, dając Raze dużą przewagę w scenariuszach wymiany i potencjale multi-killi.
Strona Ataku
47.9%Raze
48.2%Breach
Wydajność po stronie ataku jest zrównoważona między tymi agentami, z Raze na 47.9% i Breach na 48.2% wskaźnika wygranych. Sukces w ataku będzie bardziej zależał od strategii drużyny i kontroli mapy niż od indywidualnego wyboru agenta.
Strona Obrony
51.8%Raze
52.1%Breach
Obaj agenci radzą sobie podobnie w obronie, z Raze notującym 51.8% wskaźnik wygranych i Breach na 52.1%. Sukces defensywny w tym starciu zależy od ustawienia celownika, timingu umiejętności i komunikacji drużyny, a nie od przewag specyficznych dla agenta.

Podsumowanie starcia Raze vs Breach

Starcie Raze vs Breach w Valorant jest ekstremalnie zbalansowany pojedynek, gdzie celność i wyczucie gry decydują o zwycięzcy. Na podstawie 16 przeanalizowanych meczów rankingowych, Raze wygrywa 50.0% czasu w porównaniu do 50.0% Breach, różnica 0.0 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy celność headshotów, gdzie Breach konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Szturmowiec vs Initiator, Ani Raze ani Breach nie ma wyraźnej przewagi statystycznej. Zwycięstwo zależy od indywidualnych umiejętności mechanicznych, timingu utility i odczytywania pozycjonowania przeciwnika. Skup się na wygrywaniu pojedynków aimowych i mądrych rotacjach.

Analiza fraggingu Raze vs Breach

Breach wygrywa statystyki fraggowania przeciwko Raze w Valorant

Breach nieznacznie wyprzedza Raze w konkurencyjnym porównaniu fraggowania, wygrywając 3 z 5 metryk ze znaczącymi zaletami w KDA efficiency, survivability, headshot accuracy. Z marginesem zaledwie 3-2 opartym na 16 przeanalizowanych meczach, to starcie Raze vs Breach pozostaje kwestionowalne dla obu stron. Raze nie powinien czuć się przytłoczony — luka statystyczna jest wystarczająco wąska, że indywidualne umiejętności, wybory pozycjonowania i podejmowanie decyzji w grze mogą łatwo przechylić konkretne spotkania na korzyść Raze.

Średnie KDA
1.41Raze
1.51Breach
Breach ma niewielką przewagę KDA w tym starciu, notując 1.51 w porównaniu do 1.41 Raze. Podczas gdy ta różnica 0.11 punktów wskazuje, że Breach ma tendencję do wygrywania starć, luka pozostaje wystarczająco mała, aby wprawni gracze Raze mogli ją pokonać poprzez lepsze pozycjonowanie, timing utility lub po prostu wygrywanie kluczowych pojedynków aimowych. Dane sugerują, że zestaw Breach może oferować nieco lepsze narzędzia do zabezpieczania zabójstw przy pozostaniu przy życiu, ale gracze Raze nie powinni czuć się w niekorzystnej sytuacji podczas walk w tym starciu.
Średnie Zabójstwa
19.0Raze
15.8Breach
Różnica w zabójstwach między Raze a Breach jest dramatyczna: 19.0 versus 15.8, reprezentując 3.2 dodatkowych zabójstw na grę dla Raze. Ta ogromna luka pokazuje, że Raze konsekwentnie dominuje w tablicy wyników, gdy ci agenci się spotykają. Dla graczy Breach te dane sugerują fundamentalne niedopasowanie w scenariuszach bezpośredniej walki. Sukces przeciwko Raze wymaga przemyślenia swojej roli — zostań graczem setupowym, zbieraczem informacji, specjalistą od utility — zamiast próbować dorównać produkcji fragów Raze bezpośrednio.
Średnie Śmierci
16.3Raze
14.7Breach
Breach wykazuje znacznie lepszą przeżywalność przeciwko Raze, notując 14.7 śmierci na grę versus 16.3. Umieranie prawie 1.6 razy mniej na mecz daje Breach znacznie większy potencjał wpływu — więcej okazji do multi-killi, więcej obecności w rundach clutchowych i większą stabilność ekonomiczną z pozostawania przy życiu. Gracze Raze stoją w obliczu deficytu przeżywalności, który kumuluje się przez cały mecz, czyniąc zdyscyplinowane pozycjonowanie i mądre wycofania kluczowymi.
DMG/Rundę
175.6Raze
138.2Breach
Różnica w obrażeniach między Raze a Breach jest wyjątkowa: 175.6 ADR w porównaniu do zaledwie 138.2. Raze zadaje średnio 37.5 więcej obrażeń na rundę, wskazując na absolutną dominację w bezpośrednich wymianach bojowych. Ten poziom dysproporcji sugeruje, że zestaw Raze, typowy styl gry lub wzorce pozycjonowania dają mu ogromne przewagi w zadawaniu obrażeń, podczas gdy Breach ma trudności nawet z efektywnym tradowaniem. Gracze Breach powinni traktować Raze jako pojedynek do uniknięcia i skupić się całkowicie na wkładach niezwiązanych z walką lub obrażeniach opartych na utility.
HS %
22.5%Raze
34.9%Breach
Dysproporcja procentu headshotów między Breach a Raze jest znacząca: 34.9% w porównaniu do 22.5%, różnica 12.4 punktów. Breach konsekwentnie wykazuje znacznie lepszą precyzję celowania w tym starciu, zamieniając potencjalne tradey na czyste zabójstwa i przeżywając starcia, które zabiłyby mniej dokładnych graczy. Dla Raze kwestionowanie Breach w uczciwym pojedynku aimowym jest statystycznie nierozsądne. Sukces wymaga tworzenia nieuczciwych walk — off-angle, kombinacje utility, wieloosobowa presja — gdzie przewaga aimowa Breach nie może się w pełni ujawnić.

Wydajność ataku i obrony Raze vs Breach

Strona Ataku
Breach
Raze47.9%
Breach48.2%
Strona Obrony
Breach
Raze51.8%
Breach52.1%

Analiza strony atakującej

Porównanie ataków między Raze a Breach ujawnia niemal idealną równowagę - Raze wygrywa 47.9% rund atakowych w porównaniu do 48.2% Breach. Ta znikoma różnica 0.3 punktów procentowych wskazuje, że żaden agent nie ma wrodzonych przewag przy wykonywaniu na punkty lub przebijaniu przez wąskie gardła.

Z taktycznego punktu widzenia ani Raze, ani Breach nie powinni dostosowywać swojego standardowego podejścia do ataku na podstawie tego pojedynku. Obaj agenci mogą prowadzić swoje typowe wzorce wykonania bez martwienia się o statystyczną wadę. Dane z 16 meczów sugerują, że gracz z lepszym wyczuciem gry i celowaniem wygra starcia atakowe.

W przypadku entry fraggingu, zarówno gracze Raze, jak i Breach mogą pewnie podejmować pierwszy pojedynek przy wykonywaniu na punkty. Umiejętności żadnego agenta nie tworzą znaczących przewag pierwszego kontaktu, więc sukces entry zależy od ustawienia celownika i techniki jiggle-peekingu.

Scenariusze post-plant w tym pojedynku są podobnie zrównoważone. Żaden agent nie wykazuje lepszych zdolności obrony spike'a. Gdy spike jest postawiony, skup się na standardowych podstawach post-plant: pozycjonowaniu na crossfire, używaniu użyteczności do opóźniania rozbrajania. Różnica 0.3% jest wystarczająco mała, by być szumem statystycznym.

Analiza strony broniącej

Wydajność defensywna między Raze a Breach jest praktycznie identyczna - Raze utrzymuje 51.8% rund po stronie CT, a Breach 52.1%. Ten margines 0.3 punktów wskazuje, że obaj agenci wnoszą równy wkład w kotwiczenie punktów, retake'i lub odmawianie post-plantów.

Zarówno Raze, jak i Breach mogą kotwicować punkty z równą skutecznością w tym pojedynku. Czy to trzymając A, B czy mid na dowolnej mapie, kit defensywny żadnego agenta nie zapewnia znaczących przewag. Decyzje o kotwiczeniu powinny opierać się na znajomości mapy i potrzebach składu drużyny, nie na rozważaniach o pojedynku. Różnica 0.3% jest zbyt mała, aby wpływać na decyzje o przydziale punktów.

Scenariusze retake są podobnie zrównoważone między Raze a Breach, według naszych danych defensywnych z 16 meczów. Skup się na standardowych podstawach retake: użyteczność do czyszczenia typowych spotów, skoordynowany timing z kolegami i efektywne tradowanie. Nie dostosowuj podejścia do retake w zależności od tego, czy mierzysz się z Raze czy Breach.

Decyzje ekonomiczne i użycie użyteczności nie powinny się zmieniać na podstawie tego konkretnego pojedynku podczas obrony. Obaj agenci mają porównywalne wskaźniki sukcesu force buy i efektywność użyteczności. Podejmuj decyzje ekonomiczne na podstawie potrzeb drużyny i ogólnych zasad defensywnych, a nie czynników specyficznych dla Raze vs Breach.

Ogólna analiza stron

Breach utrzymuje konsekwentną ale niewielką przewagę po obu stronach mapy, z 48.2% wskaźnikiem wygranych w ataku i 52.1% w obronie. Podczas gdy Breach jest statystycznie faworyzowany, Raze pozostaje wysoce konkurencyjny przez silną indywidualną wydajność.

Wybór mapy i skład drużyny mają minimalny wpływ na ten konkretny wynik pojedynku. Obaj agenci radzą sobie podobnie na wszystkich typach map. Wybieraj na podstawie osobistego komfortu i potrzeb drużyny zamiast czynników specyficznych dla Raze vs Breach. Niewielka przewaga Breach nie zmienia się w zależności od czynników zewnętrznych.

Dla wspinaczki rankingowej nie przemyślaj tego pojedynku. Różnice statystyczne są wystarczająco małe, że indywidualna umiejętność, koordynacja drużyny i wyczucie gry pozostają głównymi czynnikami. Zarówno Raze jak i Breach są opłacalnymi pickami rankingowymi.

Podsumowując: to jeden z bardziej zrównoważonych pojedynków agentów w Valorant. Breach ma niewielką statystyczną przewagę, ale Raze jest absolutnie opłacalny. Jeśli czujesz się komfortowo na Raze, nie zmieniaj na Breach tylko dla tego pojedynku.

Dynamika Szturmowiec vs Initiator

Dynamika Szturmowiec (Raze) vs Initiator (Breach) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Szturmowiec Raze służą innym celom niż kit Initiator Breach, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.

Zrozumienie jak umiejętności Szturmowiec wchodzą w interakcję z kontrą Initiator jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Szturmowiec Raze może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Initiator Breach kontruje inne. Przewaga Breach sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.

MetaBot Desktop

Zbuduj idealny skład drużyny

Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.

  • Pełny kreator składów 5v5
  • Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
  • Przewagi matchupów nad pickami wroga
Comp Lab w aplikacji MetaBot Desktop analizujący skład drużyny Valorant na mapie Haven

Raze ma korzystne starcia przeciwko 17 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 11 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Raze jest przeciwko Astra ze wskaźnikiem wygranych 73.3%. Najtrudniejsze starcie to Killjoy ze wskaźnikiem wygranych 40.0%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.

Wskaźniki zwycięstw i statystyki bojowe Raze w Valorant (Patch 13.06)
Przeciwnik
Wsk. Wygranych
Mecze
KDA
Obrażenia/​Rnd
HS %
Atak WR
Obr. WR
50.58%5181.28154.920.8%46.9%53.4%
51.80%3341.30156.721.1%48.7%52.7%
47.90%2861.32158.820.7%46.9%52.5%
53.76%2661.32158.621.3%49.1%52.3%
50.59%2551.29158.320.9%45.6%54.7%
49.42%1721.32157.821.0%45.9%54.1%
41.51%1591.30156.921.1%46.1%50.3%
53.52%1421.25153.520.9%46.2%54.9%
40.68%1181.21147.220.8%44.5%50.9%
45.71%1051.32158.720.7%47.6%50.7%
44.32%881.29156.120.5%45.7%52.3%
51.19%841.33155.919.9%50.4%51.5%
56.79%811.37167.621.6%49.0%53.1%
45.45%551.22153.919.3%44.0%53.6%
57.45%471.29152.618.8%50.0%51.8%
61.54%391.30157.222.4%47.5%56.1%
57.89%381.22142.221.0%48.2%53.2%
57.14%351.38161.023.0%46.7%57.4%
40.00%351.22142.121.6%46.5%51.5%
57.58%331.27151.021.6%46.9%55.1%
44.44%271.48172.922.7%51.8%46.6%
43.48%231.33165.519.5%42.7%52.9%
50.00%161.41175.622.5%47.9%51.8%
73.33%151.40160.818.9%50.0%66.4%
46.67%151.32150.421.1%52.5%43.2%
50.00%41.40150.412.8%50.0%56.3%
50.00%41.32155.322.9%46.2%54.2%
66.67%31.47154.725.7%44.4%61.0%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Jakie jest najlepsze starcie Raze w Valorant?

Najlepsze starcie Raze jest przeciwko Astra, osiągając wskaźnik wygranych 73.3%. Raze doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.

Jakie jest najtrudniejsze starcie Raze?

Najtrudniejsze starcie Raze jest przeciwko Killjoy, z tylko 40.0% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Raze powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.

Ile korzystnych starć ma Raze?

Raze ma 17 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 11 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.

Jak powinienem grać Raze w trudnych starciach?

Grając Raze w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Raze, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.

Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Raze?

Kluczowe statystyki do analizy w starciach Raze obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.

Zobacz też: Inni Szturmowiec