Pantheon, bohater League of Legends
Współczynnik wygranych
49.1%
Współczynnik wyboru
4.4%
Ban rate
2.9%

Pantheon vs Sion

Pantheon Tier DWojownikZabójca
Patch
26.20
Gry
5726
Linia
Wszystkie linie
Tier
Wszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja
15 paź 2026 UTC

Pantheon vs Sion to a decisive matchup w LoL patch 26.20. Pantheon wygrywa z 60.0% win rate (+20.0%) przeciwko Sion na podstawie 30 gier. Pantheon holds the advantage in both the early and late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Pantheon, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Pantheon vs Sion.

Analiza matchupu Pantheon

Użyj menu rozwijanego, aby wybrać przeciwnika i zobaczyć szczegółową analizę, jak Pantheon radzi sobie przeciwko niemu. Otrzymasz wskaźniki wygranych bezpośrednich, statystyki linii, najlepszy build i runy do matchupu oraz analizę wczesnej vs późnej gry — wszystko oparte na prawdziwych danych z rankingu.

Porównaj z przeciwnikiem
Pantheon
Pantheon
61.9%
VS
Sion
38.1%
Sion

Kto wygrywa: Pantheon vs Sion?

Lekka przewaga: PantheonNiska pewność

Pantheon wygrywa 61.9% tych gier. Przy takiej liczbie gier rzeczywisty wskaźnik najprawdopodobniej mieści się między 40.9% a 79.2% (zakres 95%).

Oczekiwany
50.6%
Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Górna)
Efekt pojedynku
+11.3 pkt
Zaobserwowany minus oczekiwany
Próba
Gry: 21
Linia: Górna
vs patch 26.19
—
Za mało gier na obu patchach

Linia: Górna · Rankingowe Solo/Duo i Flex · Serwer Ameryki Północnej · Wszystkie rangi · Patch 26.20 · 10 paź – 11 paź

Spotkali się też na innej linii (Wsparcie): liczba gier: 6, wskaźnik wygranych – Pantheon: 50.0%.

Najważniejsze wnioski

  • Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Pantheon – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Pantheon wygrywa 61.9% z 21 gier (zakres 95% 40.9–79.2%).
  • Ogólne wskaźniki wygranych obu bohaterów (linia: Górna) przewidują 50.6% dla bohatera Pantheon; wynik mieści się w granicach błędu, więc ten pojedynek odzwierciedla głównie ogólną siłę obu bohaterów.
  • Gracze bohatera Pantheon znacznie rzadziej wybierają Odcięcie w pojedynku z bohaterem Sion: 18.4% w pozostałych grach (linia: Górna), poniżej 2% tutaj.
Jak to obliczamy

Gry: rankingowe Solo/Duo i Flex na serwerze Ameryki Północnej z pokazanego patcha. Remaki (gry krótsze niż 5 minut) są pomijane.

Gra liczy się tylko wtedy, gdy Pantheon i Sion grali na tej samej pozycji w przeciwnych drużynach, więc roamowanie, zamiany linii w obrębie drużyny ani sama obecność bohatera w tej samej grze nigdy nie są liczone jako ten pojedynek.

Zakres 95% to przedział Wilsona. Pewność zależy od szerokości tego zakresu: do ±3 pkt to bardzo wysoka, ±5 wysoka, ±8 umiarkowana, a szerszy — niska. Poniżej 20 gier pojedynek w ogóle nie jest klasyfikowany.

Oczekiwany wskaźnik wygranych łączy wskaźniki wygranych obu bohaterów na tej linii (te same gry i filtry) za pomocą wzoru log5: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Efekt pojedynku = zaobserwowany − oczekiwany.

„Co się zmienia” porównuje wybory bohatera Pantheon w tym pojedynku z pozostałymi grami tego samego bohatera na tej samej linii i pokazuje zmianę tylko wtedy, gdy wynosi co najmniej 3 pkt i jest istotna statystycznie (test z dla dwóch proporcji, |z| ≥ 2, 20+ gier).

Wyniki nie są dzielone według rang: próba dla pojedynczej rangi jest zbyt mała, by rzetelnie podawać dane pojedynków osobno dla każdej rangi.

Pantheon vs Sion – statystyki fazy linii

PantheonSion

Gry z zapisem stanu w 15. minucie: na razie tylko 21 — dane fazy linii pojawią się od 30.

Średnie z całej gry

5.2
CS / min
6.3
1189
DMG / min
794
11 344
Złoto / grę
12 204
224
Leczenie / min
413
916
Zredukowane DMG / min
2943
1.2
CC / min
1.6

Pantheon vs Sion – wskaźnik wygranych według długości gry

Wskaźnik wygranych bohatera Pantheon przeciwko bohaterowi Sion według długości gry. Kropka to wskaźnik wygranych, pasek – jego zakres 95%, a linia przerywana – zwykły wskaźnik wygranych bohatera przy danej długości. Przedziały z liczbą gier poniżej 25 pozostają puste.

Za mało gier
Poniżej 20 min
Gry: 2
Za mało gier
20–25 min
Gry: 2
Za mało gier
25–30 min
Gry: 7
Za mało gier
30–35 min
Gry: 3
Za mało gier
35+ min
Gry: 7
Pantheon vs SionZakres 95%Pantheon zwykle (Górna)

Żadna długość gry się nie wyróżnia: wyniki bohatera Pantheon przeciwko bohaterowi Sion w krótkich i długich grach mieszczą się wzajemnie w granicach błędu.

Pantheon vs Sion – skoki siły

Kto ma przewagę na każdym etapie, na podstawie tych gier. Etap jest oznaczony jako „Wyrównane”, gdy różnica mieści się w granicach błędu, i „Za mało danych”, gdy gier jest zbyt mało, by to ocenić.

  1. Linia (15 min)Za mało danych
  2. Pierwszy przedmiotZa mało danych
  3. Gry poniżej 20 minZa mało danych
  4. Gry 20–30 minZa mało danych
  5. Gry 30+ minZa mało danych

Pantheon vs Sion: co się zmienia

Wybory, których gracze bohatera Pantheon dokonują w tym pojedynku wyraźnie częściej lub rzadziej niż w pozostałych grach (linia: Górna).

  • Odcięcie
    Zwykle
    18.4%
    vs Sion
    poniżej 2%
    −18.4 pkt
  • Cios Poniżej Pasa
    Zwykle
    3.3%
    vs Sion
    19.0%
    +15.7 pkt
  • Superłowca
    Zwykle
    3.3%
    vs Sion
    19.0%
    +15.7 pkt
  • Włócznia Shojin
    Zwykle
    10.0%
    vs Sion
    23.8%
    +13.8 pkt
  • Dominacja
    DominacjaDrzewko dodatkowe
    Zwykle
    5.5%
    vs Sion
    19.0%
    +13.5 pkt
  • BłyskPodpalenie
    Błysk + PodpalenieCzary przywoływacza
    Zwykle
    93.1%
    vs Sion
    81.0%
    −12.2 pkt
  • Nagolenniki Pasibrzucha
    Zwykle
    2.4%
    vs Sion
    14.3%
    +11.9 pkt
  • BłyskTeleportacja
    Błysk + TeleportacjaCzary przywoływacza
    Zwykle
    4.3%
    vs Sion
    14.3%
    +10.0 pkt

Pantheon vs Sion – najlepszy build

Zwykły build: Pantheon (Górna)

Wskaźnik wygranych 65.1% · gry: 43

Przeciwko: Sion

Za mało danych o buildzie w tym matchupie: tylko 1 z 11 gier Pantheon przeciw Sion miało pełny build — zbyt mało, by polecić kolejność przedmiotów. Użyj zamiast tego standardowego buildu Pantheon.

  • Priorytet umiejętności: zwykle Q > E > W; w pojedynku z bohaterem Sion: Q > W > E.

Buildy są szeregowane według dolnej granicy zakresu wskaźnika wygranych, a nie surowego wskaźnika, więc build widziany w kilku wygranych nigdy nie wyprzedzi sprawdzonego.

Pantheon vs Sion – najlepsze runy

Zwykłe runy: Pantheon (Górna)

ZdobywcaZdobywca
Precyzja
Rozwój MyśliLegenda: PrzyspieszenieOstatni Bastion
Czarnoksięstwo
PoparzenieTranscendencja
Siła adaptacyjna (atak)Siła adaptacyjna (elastyczny)Skalujące się zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 51.7% · gry: 331

Przeciwko: Sion

Za mało gier na stronę run dopasowaną do pojedynku — użyj zwykłej strony.

MetaBot Desktop

Zaplanuj draft z Pantheon w Laboratorium draftu

Laboratorium draftu pokazuje obie drużyny linia po linii z win rate'ami matchupów, profilami obrażeń i fazą gry, w której są silne, oraz podpowiada picki i bany z aktualnej mety.

  • Pełna plansza draftu 5v5
  • Win rate'y matchupów na liniach
  • Podpowiedzi picków i banów
Laboratorium draftu w MetaBot Desktop

Dane matchupow Pantheon dla patcha 26.20 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Pantheon, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Pantheon, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Inne pojedynki: Pantheon

Wskaźnik wygranych i liczba gier dla każdego pojedynku. Listy są szeregowane według granicy zakresu 95%, więc małe próby nie trafiają na szczyt; tylko pojedynki z liczbą gier co najmniej 50.

🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Pantheon vs Sion – FAQ – patch 26.20

Kto wygrywa: Pantheon vs Sion?

Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Pantheon – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Pantheon wygrywa 61.9% z 21 gier (zakres 95% 40.9–79.2%).

Jaki jest wskaźnik wygranych bohatera Pantheon przeciwko bohaterowi Sion?

Pantheon wygrywa 61.9% z 21 gier przeciwko bohaterowi Sion (linia: Górna, patch 26.20; zakres 95% 40.9–79.2%). Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Górna) można by oczekiwać 50.6%.

Czy Pantheon kontruje bohatera Sion?

Nie jednoznacznie. Pantheon wygrywa 61.9% z 21 gier przeciwko bohaterowi Sion, a zakres 95% (40.9–79.2%) obejmuje 50%, więc na obecnych danych żaden z bohaterów nie kontruje pewnie drugiego.

Kto wygrywa linię: Pantheon czy Sion?

Nie ma jeszcze wystarczająco wielu gier z zapisem stanu w 15. minucie (21), by stwierdzić, kto wygrywa linię.

Czy Pantheon lepiej skaluje się niż Sion?

Na razie jest za mało gier o każdej długości, by to ocenić.

Kiedy Sion ma największą przewagę nad bohaterem Pantheon?

Na obecnych danych nie ma etapu gry, w którym przewaga bohatera Sion nad bohaterem Pantheon wykraczałaby poza granice błędu.

Jaki build dla bohatera Pantheon przeciwko bohaterowi Sion?

Za mało gier na rdzeń dopasowany do pojedynku, więc użyj zwykłego rdzenia bohatera Pantheon (linia: Górna): Zaćmienie, Włócznia Shojin, Czarny Tasak. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Sion: Włócznia Shojin (zwykle 10.0%, tutaj 23.8%).

Jakie runy dla bohatera Pantheon przeciwko bohaterowi Sion?

Użyj zwykłej strony run bohatera Pantheon: Zdobywca (Precyzja + Czarnoksięstwo); za mało gier na stronę dopasowaną do pojedynku. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Sion: Odcięcie (zwykle 18.4%, tutaj poniżej 2%).