Pantheon, bohater League of Legends
Współczynnik wygranych
49.1%
Współczynnik wyboru
4.4%
Ban rate
2.9%

Pantheon vs Pyke

Pantheon Tier DWojownikZabójca
Patch
26.20
Gry
5726
Linia
Wszystkie linie
Tier
Wszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja
12 paź 2026 UTC

Pantheon vs Pyke to a decisive matchup w LoL patch 26.20. Pantheon wygrywa z 53.9% win rate (+7.7%) przeciwko Pyke na podstawie 91 gier. Pantheon wins the early laning phase while Pyke scales better into the late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Pantheon, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Pantheon vs Pyke.

Analiza matchupu Pantheon

Użyj menu rozwijanego, aby wybrać przeciwnika i zobaczyć szczegółową analizę, jak Pantheon radzi sobie przeciwko niemu. Otrzymasz wskaźniki wygranych bezpośrednich, statystyki linii, najlepszy build i runy do matchupu oraz analizę wczesnej vs późnej gry — wszystko oparte na prawdziwych danych z rankingu.

Porównaj z przeciwnikiem
Pantheon
Pantheon
53.3%
VS
Pyke
46.7%
Pyke

Kto wygrywa: Pantheon vs Pyke?

Lekka przewaga: PantheonNiska pewność

Pantheon wygrywa 53.3% tych gier. Przy takiej liczbie gier rzeczywisty wskaźnik najprawdopodobniej mieści się między 43.1% a 63.3% (zakres 95%).

Oczekiwany
49.9%
Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Wsparcie)
Efekt pojedynku
+3.4 pkt
Zaobserwowany minus oczekiwany
Próba
Gry: 90
Linia: Wsparcie
vs patch 26.19
+2.4 pkt
W granicach zwykłych wahań między patchami

Linia: Wsparcie · Rankingowe Solo/Duo i Flex · Serwer Ameryki Północnej · Wszystkie rangi · Patch 26.20 · 10 paź – 11 paź

Najważniejsze wnioski

  • Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Pantheon – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Pantheon wygrywa 53.3% z 90 gier (zakres 95% 43.1–63.3%).
  • Ogólne wskaźniki wygranych obu bohaterów (linia: Wsparcie) przewidują 49.9% dla bohatera Pantheon; wynik mieści się w granicach błędu, więc ten pojedynek odzwierciedla głównie ogólną siłę obu bohaterów.
  • Pantheon zwykle wygrywa linię: średnio 239 złota przewagi nad bohaterem Pyke w 15. minucie (gry z zapisem stanu w 15. minucie: 87).
  • Gracze bohatera Pantheon znacznie rzadziej wybierają Obuwie Merkurego w pojedynku z bohaterem Pyke: 17.5% w pozostałych grach (linia: Wsparcie), 8.9% tutaj.
Jak to obliczamy

Gry: rankingowe Solo/Duo i Flex na serwerze Ameryki Północnej z pokazanego patcha. Remaki (gry krótsze niż 5 minut) są pomijane.

Gra liczy się tylko wtedy, gdy Pantheon i Pyke grali na tej samej pozycji w przeciwnych drużynach, więc roamowanie, zamiany linii w obrębie drużyny ani sama obecność bohatera w tej samej grze nigdy nie są liczone jako ten pojedynek.

Zakres 95% to przedział Wilsona. Pewność zależy od szerokości tego zakresu: do ±3 pkt to bardzo wysoka, ±5 wysoka, ±8 umiarkowana, a szerszy — niska. Poniżej 20 gier pojedynek w ogóle nie jest klasyfikowany.

Oczekiwany wskaźnik wygranych łączy wskaźniki wygranych obu bohaterów na tej linii (te same gry i filtry) za pomocą wzoru log5: E = A(1−B) / (A(1−B) + B(1−A)). Efekt pojedynku = zaobserwowany − oczekiwany.

„Co się zmienia” porównuje wybory bohatera Pantheon w tym pojedynku z pozostałymi grami tego samego bohatera na tej samej linii i pokazuje zmianę tylko wtedy, gdy wynosi co najmniej 3 pkt i jest istotna statystycznie (test z dla dwóch proporcji, |z| ≥ 2, 20+ gier).

Wyniki nie są dzielone według rang: próba dla pojedynczej rangi jest zbyt mała, by rzetelnie podawać dane pojedynków osobno dla każdej rangi.

Pantheon vs Pyke – statystyki fazy linii

PantheonPyke

W 15. minucie

Różnica złota
+239
Przewaga: Pantheon
Zakres 95%: od +23 do +456
Różnica XP
+241
Przewaga: Pantheon
Zakres 95%: od +63 do +418
Różnica CS
+4.3
Przewaga: Pantheon
Zakres 95%: od +2.3 do +6.2
2.98
Zabójstwa przed 15. min
2.71
4.15
Śmierci przed 15. min
3.68
0.16
Solo zabójstwa przed 15. min
0.10
7.8%
Pierwsza krew
12.2%

Średnie z całej gry

1.6
CS / min
1.1
723
DMG / min
443
11 207
Złoto / grę
10 603
133
Leczenie / min
163
635
Zredukowane DMG / min
451
0.9
CC / min
1.0

Pantheon vs Pyke – wskaźnik wygranych według długości gry

Wskaźnik wygranych bohatera Pantheon przeciwko bohaterowi Pyke według długości gry. Kropka to wskaźnik wygranych, pasek – jego zakres 95%, a linia przerywana – zwykły wskaźnik wygranych bohatera przy danej długości. Przedziały z liczbą gier poniżej 25 pozostają puste.

Za mało gier
Poniżej 20 min
Gry: 9
Za mało gier
20–25 min
Gry: 6
63.0%
25–30 min
Gry: 27
37.9%
30–35 min
Gry: 29
Za mało gier
35+ min
Gry: 19
Pantheon vs PykeZakres 95%Pantheon zwykle (Wsparcie)

Żadna długość gry się nie wyróżnia: wyniki bohatera Pantheon przeciwko bohaterowi Pyke w krótkich i długich grach mieszczą się wzajemnie w granicach błędu.

Pantheon vs Pyke – skoki siły

Kto ma przewagę na każdym etapie, na podstawie tych gier. Etap jest oznaczony jako „Wyrównane”, gdy różnica mieści się w granicach błędu, i „Za mało danych”, gdy gier jest zbyt mało, by to ocenić.

  1. Linia (15 min)PantheonPantheon – złoto w 15. min: +239
  2. Pierwszy przedmiotWyrównanePantheon: 13.7 min · Pyke: 13.8 min
  3. Gry poniżej 20 minZa mało danych
  4. Gry 20–30 minZa mało danych
  5. Gry 30+ minWyrównanePantheon wygrywa 43.8% z 48 gier

Pantheon vs Pyke: co się zmienia

Wybory, których gracze bohatera Pantheon dokonują w tym pojedynku wyraźnie częściej lub rzadziej niż w pozostałych grach (linia: Wsparcie).

  • Obuwie Merkurego
    Zwykle
    17.5%
    vs Pyke
    8.9%
    −8.6 pkt
  • Pycha
    PychaPrzedmiot
    Zwykle
    3.0%
    vs Pyke
    8.9%
    +5.9 pkt
  • Łamacz Bastionów
    Zwykle
    2.1%
    vs Pyke
    5.6%
    +3.4 pkt
  • Totem KontroliTotem Ukrycia
    Totem Kontroli + Totem UkryciaPrzedmioty startowe
    Zwykle
    1.4%
    vs Pyke
    4.5%
    +3.1 pkt

Pantheon vs Pyke – najlepszy build

Zwykły build: Pantheon (Wsparcie)

Wskaźnik wygranych 54.5% · gry: 101

Przeciwko: Pyke

Za mało danych o buildzie w tym matchupie: tylko 5 z 45 gier Pantheon przeciw Pyke miało pełny build — zbyt mało, by polecić kolejność przedmiotów. Użyj zamiast tego standardowego buildu Pantheon.

  • Pantheon zwykle najpierw kończy Glewia Umbry, po 13.7 min (mediana z 31 gier).
  • Pyke zwykle najpierw kończy Glewia Umbry, po 13.8 min (mediana z 59 gier).
  • Priorytet umiejętności: Q > W > E — taki sam jak zwykle.

Buildy są szeregowane według dolnej granicy zakresu wskaźnika wygranych, a nie surowego wskaźnika, więc build widziany w kilku wygranych nigdy nie wyprzedzi sprawdzonego.

Pantheon vs Pyke – najlepsze runy

Zwykłe runy: Pantheon (Wsparcie)

Do AtakuDo Ataku
Precyzja
TriumfLegenda: PrzyspieszenieOstateczny Cios
Inspiracja
Kosmiczna PrzenikliwośćHextechowy Błyskalazek
Siła adaptacyjna (atak)Siła adaptacyjna (elastyczny)Skalujące się zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 56.3% · gry: 213

Przeciwko: Pyke

Do AtakuDo Ataku
Precyzja
TriumfLegenda: PrzyspieszenieOstateczny Cios
Dominacja
Cios Poniżej PasaBezwzględny Łowca
Siła adaptacyjna (atak)Siła adaptacyjna (elastyczny)Skalujące się zdrowie (obrona)

Wskaźnik wygranych 66.7% · gry: 36

MetaBot Desktop

Zaplanuj draft z Pantheon w Laboratorium draftu

Laboratorium draftu pokazuje obie drużyny linia po linii z win rate'ami matchupów, profilami obrażeń i fazą gry, w której są silne, oraz podpowiada picki i bany z aktualnej mety.

  • Pełna plansza draftu 5v5
  • Win rate'y matchupów na liniach
  • Podpowiedzi picków i banów
Laboratorium draftu w MetaBot Desktop

Dane matchupow Pantheon dla patcha 26.20 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Pantheon, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Pantheon, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Inne pojedynki: Pantheon

Wskaźnik wygranych i liczba gier dla każdego pojedynku. Listy są szeregowane według granicy zakresu 95%, więc małe próby nie trafiają na szczyt; tylko pojedynki z liczbą gier co najmniej 50.

🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Pantheon vs Pyke – FAQ – patch 26.20

Kto wygrywa: Pantheon vs Pyke?

Obecne dane wskazują na lekką przewagę – Pantheon – ale próba jest zbyt mała na mocne wnioski: Pantheon wygrywa 53.3% z 90 gier (zakres 95% 43.1–63.3%).

Jaki jest wskaźnik wygranych bohatera Pantheon przeciwko bohaterowi Pyke?

Pantheon wygrywa 53.3% z 90 gier przeciwko bohaterowi Pyke (linia: Wsparcie, patch 26.20; zakres 95% 43.1–63.3%). Na podstawie ogólnych wskaźników wygranych obu bohaterów (linia: Wsparcie) można by oczekiwać 49.9%.

Czy Pantheon kontruje bohatera Pyke?

Nie jednoznacznie. Pantheon wygrywa 53.3% z 90 gier przeciwko bohaterowi Pyke, a zakres 95% (43.1–63.3%) obejmuje 50%, więc na obecnych danych żaden z bohaterów nie kontruje pewnie drugiego.

Kto wygrywa linię: Pantheon czy Pyke?

Pantheon zwykle wygrywa linię: średnio 239 złota przewagi nad bohaterem Pyke w 15. minucie (gry z zapisem stanu w 15. minucie: 87).

Czy Pantheon lepiej skaluje się niż Pyke?

Na razie jest za mało gier o każdej długości, by to ocenić.

Kiedy Pyke ma największą przewagę nad bohaterem Pantheon?

Na obecnych danych nie ma etapu gry, w którym przewaga bohatera Pyke nad bohaterem Pantheon wykraczałaby poza granice błędu.

Jaki build dla bohatera Pantheon przeciwko bohaterowi Pyke?

Za mało gier na rdzeń dopasowany do pojedynku, więc użyj zwykłego rdzenia bohatera Pantheon (linia: Wsparcie): Zaćmienie, Glewia Umbry, Czarny Tasak. Największa zmiana przeciwko bohaterowi Pyke: Obuwie Merkurego (zwykle 17.5%, tutaj 8.9%).

Jakie runy dla bohatera Pantheon przeciwko bohaterowi Pyke?

Do Ataku (Precyzja + Dominacja) — 66.7% w 36 grach przeciwko bohaterowi Pyke.