Starcie Yoru vs Veto w Valorant
Winrate
42.9%
Mecze
42
KDA
1.26

Yoru vs Veto Matchupy

Szturmowiec
Patch
13.06
Mecze
873 870
Region
Wszystkie regiony
Ranga
Wszystkie rangi
Platforma
Wszystkie platformy
Tryb
Competitive
Ostatnia aktualizacja
13 paź 2026 UTC

Poradnik matchupa Yoru vs Veto: Veto prowadzi ze współczynnikiem wygranych 54.8%, ale Yoru wciąż może wygrać. Naucz się jak 141 ADR Yoru tworzy okazje, aby zamienić te 42 meczy w wygrane w rankingu.

Analiza matchupu Yoru

Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Yoru pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.

Porównaj z przeciwnikiem
Yoru - 42.9% procent wygranych w tym matchupie
Yoru
42.9% WS
VS
Matchup Veto vs Yoru - 54.8% procent wygranych
Veto
54.8% WS

Kto wygrywa matchup Yoru vs Veto?

Veto wygrywa matchup Yoru vs Veto
Zwycięzca
Veto
Mecze: 42
42.9%
Wskaźnik Wygranych
54.8%
1.26
Średnie KDA
1.25
17.0
Średnie Zabójstwa
17.1
16.5
Średnie Śmierci
15.5
141.1
DMG/Rundę
139.8
31.0%
HS %
32.6%
214
Wynik Walki
212
48.0%
WW Atak
50.3%
49.7%
WW Obrona
52.0%

Analiza Wydajności Yoru vs Veto

Analiza matchupu Yoru vs Veto - zwycięzca ogólnych wyników

Starcie Yoru vs Veto jest zacięte, z każdym agentem wygrywającym 2 z 4 kluczowych metryk w 42 przeanalizowanych grach. Obaj agenci wnoszą konkurencyjne mocne strony do tego pojedynku, czyniąc indywidualne umiejętności i skład drużyny kluczowymi czynnikami w określaniu wyników rund.

Siła Fraggowania
1.26Yoru
1.25Veto
Możliwości fragowania są wyrównane między Yoru i Veto, ze wskaźnikami KDA odpowiednio 1.26 i 1.25. Ta niemal równość oznacza, że umiejętności mechaniczne i pozycjonowanie często będą decydować, który agent wyjdzie na prowadzenie w bezpośrednich pojedynkach.
Zadawane Obrażenia
141.1Yoru
139.8Veto
Zadawane obrażenia są równomiernie rozłożone w tym starciu, z Yoru na poziomie 141.1 ADR i Veto na 139.8 ADR. Żaden agent nie ma decydującej przewagi ogniowej, czyniąc użycie umiejętności i koordynację drużyny kluczowymi czynnikami różnicującymi.
Strona Ataku
48.0%Yoru
50.3%Veto
Veto pokazuje silniejszą wydajność po stronie ataku ze wskaźnikiem wygranych 50.3% w porównaniu do 48.0% Yoru. Kiedy twoja drużyna musi założyć bombę, Veto zapewnia bardziej niezawodne wykonanie ataku i potencjał entry w tym konkretnym starciu.
Strona Obrony
49.7%Yoru
52.0%Veto
Zdolności defensywne faworyzują Veto ze wskaźnikiem wygranych 52.0% w porównaniu do 49.7% Yoru. Przy trzymaniu site'ów przeciwko natarciom przeciwnika, Veto zapewnia bardziej niezawodną obecność defensywną i potencjał retake w tym starciu.

Podsumowanie starcia Yoru vs Veto

Starcie Yoru vs Veto w Valorant jest dominujące starcie, gdzie jeden agent znacząco przewyższa drugiego. Na podstawie 42 przeanalizowanych meczów rankingowych, Veto wygrywa 54.8% czasu w porównaniu do 42.9% Yoru, różnica 11.9 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy celność headshotów, gdzie Veto konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Szturmowiec vs Sentinel, Veto ma przytłaczającą przewagę w tym starciu agentów. Yoru nigdy nie powinien podejmować izolowanych walk z Veto i musi całkowicie polegać na koordynacji zespołowej, utility i crossfire, aby skutecznie konkurować.

Analiza fraggingu Yoru vs Veto

Veto wygrywa statystyki fraggowania przeciwko Yoru w Valorant

Veto nieznacznie wyprzedza Yoru w konkurencyjnym porównaniu fraggowania, wygrywając 3 z 5 metryk ze znaczącymi zaletami w kill production, survivability, headshot accuracy. Z marginesem zaledwie 3-2 opartym na 42 przeanalizowanych meczach, to starcie Yoru vs Veto pozostaje kwestionowalne dla obu stron. Yoru nie powinien czuć się przytłoczony — luka statystyczna jest wystarczająco wąska, że indywidualne umiejętności, wybory pozycjonowania i podejmowanie decyzji w grze mogą łatwo przechylić konkretne spotkania na korzyść Yoru.

Średnie KDA
1.26Yoru
1.25Veto
Porównanie KDA między Yoru a Veto ujawnia wyjątkowo wyrównaną rywalizację, z Yoru osiągającym średnio 1.26 i Veto notującym 1.25. Ta minimalna różnica zaledwie 0.01 pokazuje, że żaden agent nie ma systematycznej przewagi we fraggowaniu w tym starciu. Podczas spotkań w grach rankingowych sukces zależy niemal całkowicie od indywidualnej mechaniki gracza, umiejscowienia celownika i podejmowania decyzji w ułamku sekundy, a nie od jakiejkolwiek wrodzonej przewagi zestawu agenta. Gracze po obu stronach powinni podchodzić do tych pojedynków z pewnością siebie, wiedząc, że statystyczne pole gry jest wyrównane.
Średnie Zabójstwa
17.0Yoru
17.1Veto
Produkcja zabójstw między Yoru a Veto jest praktycznie identyczna, z Yoru osiągającym średnio 17.0 zabójstw na grę i Veto zabezpieczającym 17.1. Ta równowaga sugeruje, że obaj agenci są równie zdolni do znajdowania fragów w tym starciu, a wyniki rund zależą bardziej od gry obiektywnej, użycia utility i koordynacji zespołowej niż od surowych liczb eliminacji. Gracze powinni skupiać się na znaczących zabójstwach — wejściach, sytuacjach clutchowych i tradach — zamiast po prostu nabijać liczbę zabójstw.
Średnie Śmierci
16.5Yoru
15.5Veto
Veto przeżywa dłużej w tym starciu, ginąc 15.5 razy na grę w porównaniu do 16.5 śmierci Yoru. Ta różnica 1.0 śmierci na mecz oznacza, że Veto jest dostępny przez więcej rund, częściej przyczyniając się do scenariuszy późnych rund i sytuacji clutchowych. Gracze Yoru powinni zbadać swoje pozycjonowanie i timing agresji — dane sugerują, że podejście Veto do tych pojedynków skutkuje lepszymi wynikami przeżywalności.
DMG/Rundę
141.1Yoru
139.8Veto
Wynik obrażeń na rundę jest zasadniczo równy między Yoru (141.1 ADR) a Veto (139.8 ADR). Ta równowaga wskazuje, że obaj agenci wywierają podobną presję w strzelaninach i porównywalnie przyczyniają się do wyczerpywania puli zdrowia wroga. Kiedy ci agenci się spotykają, żaden nie może polegać na wyższym wyniku obrażeń, aby przechylić rundy — zamiast tego decydującymi czynnikami stają się konsystencja headshotów, timing starć i koordynacja z utility i obrażeniami kolegów z drużyny.
HS %
31.0%Yoru
32.6%Veto
Veto trafia headshoty z nieco wyższą częstotliwością (32.6% vs 31.0%), zapewniając skromną, ale znaczącą przewagę w czasie zabijania podczas pojedynków. Ta krawędź 1.6 punktów procentowych przekłada się na Veto częściej one-tapując lub two-tapując przeciwników, zanim Yoru zdąży w pełni zareagować. Gracze Yoru powinni przeciwdziałać temu, unikając przewidywalnych holdów kątów, używając ruchu do rozproszenia umiejscowienia celownika Veto i prefire'ując typowe pozycje, aby zneutralizować lukę dokładności.

Wydajność ataku i obrony Yoru vs Veto

Strona Ataku
Veto
Yoru48.0%
Veto50.3%
Strona Obrony
Veto
Yoru49.7%
Veto52.0%

Analiza strony atakującej

Veto demonstruje skromną przewagę atakową nad Yoru, konwertując 50.3% rund atakowych w porównaniu do 48.0%. Ta przewaga 2.3 punktów daje Veto nieco lepszą zdolność zdobywania punktów, ale luka pozostaje wystarczająco wąska dla wykwalifikowanych graczy Yoru.

Dane z 42 gier kompetycyjnych sugerują, że kit Veto zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do scenariuszy atakowych. Jednak drużyny Yoru nie powinny dramatycznie zmieniać swojego podejścia — zamiast tego skup się na dopracowaniu timingu wykonania i dokładniejszej koordynacji łańcuchów użyteczności. Małe usprawnienia w koordynacji drużyny mogą łatwo przezwyciężyć lukę 2.3%.

Przy podejmowaniu pojedynków entry, Veto ma niewielką przewagę statystyczną, ale nic, co powinno zmienić fundamentalne podejście. Gracze Yoru powinni nadal pewnie podejmować entry, gdy mają dobre informacje. Veto może grać nieco bardziej agresywnie na entry.

W sytuacjach post-plant, niewielka przewaga Veto prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do odmawiania rozbrajania. Yoru powinien kompensować przez bardziej rozważne pozycjonowanie post-plant. Luka 2.3 punktów może być zneutralizowana przez mądre podstawy post-plant.

Analiza strony broniącej

Veto wykazuje nieco lepsze zdolności defensywne niż Yoru, wygrywając 52.0% rund obrony w porównaniu do 49.7%. Ta przewaga 2.3 punktów procentowych sugeruje, że kit Veto zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do gry po stronie CT.

Przy podejmowaniu decyzji o przydziale punktów, Veto może pewniej podejmować role solo anchor. Ich przewaga defensywna 2.3% prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do opóźniania lub lepszego zbierania informacji. Yoru powinien rozważyć parowanie się z kolegą na swoim punkcie.

Veto demonstruje marginalnie lepszą zdolność retake. Yoru powinien skupić się na retake'ach z przewagą liczebną — nie podejmuj heroicznych retake'ów 1v1 przeciwko Veto, gdy możesz poczekać na kolegów.

W rundach eco i force buy, luka 2.3% staje się bardziej wyraźna. Yoru powinien być bardziej konserwatywny z agresją eco przeciwko Veto i priorytetyzować oszczędzanie na full buy, gdzie użyteczność drużyny może kompensować indywidualne wady.

Ogólna analiza stron

Veto utrzymuje wyraźne przewagi zarówno w ataku (50.3%) jak i obronie (52.0%), ustanawiając się jako lepszy wybór w pojedynku Yoru vs Veto niezależnie od strony mapy.

Przewaga Veto utrzymuje się na wszystkich typach map i składach drużyn. Drużyny Yoru powinny rozważyć składy mogące pokryć ich słabości — paruj Yoru z silnymi agentami fraggingowymi.

Dla wspinaczki rankingowej konkretnie, Veto jest obiektywnie lepszym pickiem w tym pojedynku. Jeśli jesteś równie komfortowy na obu agentach, ćwiczenie Veto zapewnia mierzalną przewagę rankingową. Gracze Yoru powinni skupić się na grze zespołowej i wartości użyteczności.

Werdykt jest jasny: Veto wygrywa ten pojedynek po obu stronach mapy. Połączona przewaga 4.7 punktów procentowych reprezentuje znaczącą statystyczną przewagę. Yoru nie jest niegrywalna, ale stoi przed trudną walką.

Dynamika Szturmowiec vs Sentinel

Dynamika Szturmowiec (Yoru) vs Sentinel (Veto) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Szturmowiec Yoru służą innym celom niż kit Sentinel Veto, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.

Zrozumienie jak umiejętności Szturmowiec wchodzą w interakcję z kontrą Sentinel jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Szturmowiec Yoru może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Sentinel Veto kontruje inne. Przewaga Veto sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.

MetaBot Desktop

Zbuduj idealny skład drużyny

Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.

  • Pełny kreator składów 5v5
  • Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
  • Przewagi matchupów nad pickami wroga
Comp Lab w aplikacji MetaBot Desktop analizujący skład drużyny Valorant na mapie Haven

Yoru ma korzystne starcia przeciwko 10 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 17 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Yoru jest przeciwko KAY/O ze wskaźnikiem wygranych 66.7%. Najtrudniejsze starcie to Vyse ze wskaźnikiem wygranych 39.1%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.

Wskaźniki zwycięstw i statystyki bojowe Yoru w Valorant (Patch 13.06)
Przeciwnik
Wsk. Wygranych
Mecze
KDA
Obrażenia/​Rnd
HS %
Atak WR
Obr. WR
44.98%8471.28144.429.4%46.7%50.8%
46.55%7111.28145.230.1%47.5%50.3%
48.09%6011.30143.330.0%47.9%52.0%
45.04%5041.26142.030.8%48.0%49.0%
48.45%3881.32146.629.3%46.9%52.5%
49.34%3791.30145.228.8%47.6%52.2%
48.33%3601.29142.029.8%47.1%51.9%
43.64%2911.24139.828.2%47.7%48.8%
44.74%1901.23140.930.1%47.0%50.5%
44.37%1421.31144.429.1%45.1%53.8%
44.44%1351.33149.429.2%46.0%52.8%
39.69%1311.24140.928.2%44.3%50.3%
46.09%1281.29139.930.6%50.1%49.7%
51.35%1111.26141.231.7%48.6%51.8%
45.45%991.35145.730.2%47.4%50.0%
56.94%721.29145.930.2%49.5%54.2%
39.06%641.25144.329.7%45.1%49.8%
48.33%601.34148.430.3%51.4%50.0%
50.98%511.28143.630.4%50.5%51.1%
60.00%451.32146.429.3%52.2%53.5%
51.11%451.38153.128.8%47.4%54.5%
42.86%421.26141.131.0%48.0%49.7%
55.26%381.30142.427.6%48.5%52.7%
55.00%201.45146.233.5%54.5%57.8%
66.67%121.43152.230.5%56.3%60.5%
50.00%101.46154.523.7%53.0%51.7%
66.67%61.74156.925.7%49.2%69.2%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Jakie jest najlepsze starcie Yoru w Valorant?

Najlepsze starcie Yoru jest przeciwko KAY/O, osiągając wskaźnik wygranych 66.7%. Yoru doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.

Jakie jest najtrudniejsze starcie Yoru?

Najtrudniejsze starcie Yoru jest przeciwko Vyse, z tylko 39.1% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Yoru powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.

Ile korzystnych starć ma Yoru?

Yoru ma 10 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 17 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.

Jak powinienem grać Yoru w trudnych starciach?

Grając Yoru w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Yoru, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.

Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Yoru?

Kluczowe statystyki do analizy w starciach Yoru obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.

Zobacz też: Inni Szturmowiec