Starcie Clove vs Deadlock w Valorant
Winrate
48.1%
Mecze
106
KDA
1.38

Clove vs Deadlock Matchupy

Kontroler
Patch
13.06
Mecze
873 870
Region
Wszystkie regiony
Ranga
Wszystkie rangi
Platforma
Wszystkie platformy
Tryb
Competitive
Ostatnia aktualizacja
13 paź 2026 UTC

Clove vs Deadlock to matchup umiejętności z prawie równymi współczynnikami wygranych (48.1% vs 51.9%). Na podstawie 106 meczy zobacz, który agent wygrywa w KDA, zadanych obrażeniach, rundach ataku i rundach obrony, aby znaleźć swoją przewagę.

Analiza matchupu Clove

Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Clove pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.

Porównaj z przeciwnikiem
Clove - 48.1% procent wygranych w tym matchupie
Clove
48.1% WS
VS
Matchup Deadlock vs Clove - 51.9% procent wygranych
Deadlock
51.9% WS

Kto wygrywa matchup Clove vs Deadlock?

Deadlock wygrywa matchup Clove vs Deadlock
Zwycięzca
Deadlock
Mecze: 106
48.1%
Wskaźnik Wygranych
51.9%
1.38
Średnie KDA
1.36
17.5
Średnie Zabójstwa
15.9
18.3
Średnie Śmierci
14.9
152.7
DMG/Rundę
136.7
31.3%
HS %
30.9%
233
Wynik Walki
208
46.1%
WW Atak
47.7%
52.3%
WW Obrona
53.9%

Analiza Wydajności Clove vs Deadlock

Analiza matchupu Clove vs Deadlock - zwycięzca ogólnych wyników

Starcie Clove vs Deadlock jest zacięte, z każdym agentem wygrywającym 2 z 4 kluczowych metryk w 106 przeanalizowanych grach. Obaj agenci wnoszą konkurencyjne mocne strony do tego pojedynku, czyniąc indywidualne umiejętności i skład drużyny kluczowymi czynnikami w określaniu wyników rund.

Siła Fraggowania
1.38Clove
1.36Deadlock
Możliwości fragowania są wyrównane między Clove i Deadlock, ze wskaźnikami KDA odpowiednio 1.38 i 1.36. Ta niemal równość oznacza, że umiejętności mechaniczne i pozycjonowanie często będą decydować, który agent wyjdzie na prowadzenie w bezpośrednich pojedynkach.
Zadawane Obrażenia
152.7Clove
136.7Deadlock
Clove zadaje znacznie więcej obrażeń na rundę (152.7 ADR) w porównaniu do 136.7 ADR Deadlock. Ta różnica 16.0 obrażeń na rundę sumuje się znacząco w trakcie meczu, dając Clove dużą przewagę w scenariuszach wymiany i potencjale multi-killi.
Strona Ataku
46.1%Clove
47.7%Deadlock
Wydajność po stronie ataku jest zrównoważona między tymi agentami, z Clove na 46.1% i Deadlock na 47.7% wskaźnika wygranych. Sukces w ataku będzie bardziej zależał od strategii drużyny i kontroli mapy niż od indywidualnego wyboru agenta.
Strona Obrony
52.3%Clove
53.9%Deadlock
Obaj agenci radzą sobie podobnie w obronie, z Clove notującym 52.3% wskaźnik wygranych i Deadlock na 53.9%. Sukces defensywny w tym starciu zależy od ustawienia celownika, timingu umiejętności i komunikacji drużyny, a nie od przewag specyficznych dla agenta.

Podsumowanie starcia Clove vs Deadlock

Starcie Clove vs Deadlock w Valorant jest umiarkowanie korzystne starcie. Na podstawie 106 przeanalizowanych meczów rankingowych, Deadlock wygrywa 51.9% czasu w porównaniu do 48.1% Clove, różnica 3.8 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy zadawane obrażenia, gdzie Clove konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Kontroler vs Sentinel, Deadlock ma znaczące przewagi w tym starciu agentów. Gracze Clove powinni unikać izolowanych pojedynków gdy to możliwe i polegać na utility zespołowym oraz tradowaniu, aby pokonać statystyczną wadę.

Analiza fraggingu Clove vs Deadlock

Clove wygrywa statystyki fraggowania przeciwko Deadlock w Valorant

Clove zdobywa 4 z 5 metryk fraggowania w starciu Clove vs Deadlock, ustanawiając wyraźną przewagę mechaniczną z zaletami w KDA efficiency, kill production, damage output. Nasza analiza 106 gier rankingowych ujawnia, że Clove konsekwentnie przewyższa Deadlock w scenariuszach bezpośredniej walki. Podczas gdy Deadlock zdołał wygrać pozostałą metrykę, ogólny obraz faworyzuje Clove w strzelaninach. Gracze Deadlock powinni grać wokół swojej jednej siły, minimalizując ekspozycję w obszarach, gdzie Clove dominuje.

Średnie KDA
1.38Clove
1.36Deadlock
Porównanie KDA między Clove a Deadlock ujawnia wyjątkowo wyrównaną rywalizację, z Clove osiągającym średnio 1.38 i Deadlock notującym 1.36. Ta minimalna różnica zaledwie 0.02 pokazuje, że żaden agent nie ma systematycznej przewagi we fraggowaniu w tym starciu. Podczas spotkań w grach rankingowych sukces zależy niemal całkowicie od indywidualnej mechaniki gracza, umiejscowienia celownika i podejmowania decyzji w ułamku sekundy, a nie od jakiejkolwiek wrodzonej przewagi zestawu agenta. Gracze po obu stronach powinni podchodzić do tych pojedynków z pewnością siebie, wiedząc, że statystyczne pole gry jest wyrównane.
Średnie Zabójstwa
17.5Clove
15.9Deadlock
Clove znacząco przewyższa Deadlock we fragach w tym starciu, osiągając średnio 17.5 zabójstw w porównaniu do 15.9 — różnica prawie 1.6 eliminacji na mecz. Kiedy Clove staje naprzeciw Deadlock, dane wyraźnie pokazują, że Clove znajduje więcej okazji do fraggowania i zamienia je na zabójstwa. Gracze Deadlock powinni uznać tę statystyczną rzeczywistość i dostosować swoje podejście: graj bardziej wspierająco, skup się na wspieraniu kolegów z drużyny i unikaj ego-wyzywania Clove w sytuacjach, gdzie twój zespół nie potrzebuje, żebyś podejmował ten pojedynek.
Średnie Śmierci
18.3Clove
14.9Deadlock
Dysproporcja śmierci między Deadlock a Clove jest jaskrawa: 14.9 versus 18.3 śmierci na grę. Clove umiera średnio 3.4 razy więcej na mecz, fundamentalnie wpływając na ich zdolność do wpływania na rundy. To sugeruje, że Clove albo podejmuje niekorzystne walki z Deadlock, albo brakuje mu narzędzi do bezpiecznego wycofania się. Gracze Clove muszą całkowicie przemyśleć swoje wzorce agresji — priorytetyzuj informację i utility nad zabójstwami, zawsze miej plan ucieczki i nigdy nie podejmuj pojedynków na rzut monetą z Deadlock.
DMG/Rundę
152.7Clove
136.7Deadlock
Clove znacząco przewyższa Deadlock w obrażeniach w bezpośrednich starciach, notując 152.7 ADR versus 136.7. Ta przewaga 16.0 obrażeń na rundę oznacza, że Clove konsekwentnie wygrywa wymianę obrażeń w strzelaninach, albo zabezpieczając zabójstwa bezpośrednio, albo pozostawiając przeciwników osłabionych dla kolegów z drużyny do wykończenia. Gracze Deadlock powinni unikać przedłużających się pojedynków z Clove — zamiast tego szukaj szybkich picków z bronią typu burst damage lub polegaj na obrażeniach od umiejętności i crossfire zespołu, aby kompensować czystą wadę strzelaniny.
HS %
31.3%Clove
30.9%Deadlock
Procenty headshotów są niezwykle podobne między Clove (31.3%) a Deadlock (30.9%). To wskazuje, że gracze obu agentów wykazują równoważną precyzję celowania, gdy występują te starcia, i żaden nie ma systematycznej przewagi dokładności. Pojedynki zależą od czasu reakcji, wstępnego umiejscowienia celownika i mikro-pozycjonowania, a nie od tego, że jedna strona konsekwentnie trafia więcej głów. Obaj agenci mogą pewnie kwestionować kąty dalekiego zasięgu, gdzie headshoty stają się decydujące.

Wydajność ataku i obrony Clove vs Deadlock

Strona Ataku
Deadlock
Clove46.1%
Deadlock47.7%
Strona Obrony
Deadlock
Clove52.3%
Deadlock53.9%

Analiza strony atakującej

Deadlock demonstruje skromną przewagę atakową nad Clove, konwertując 47.7% rund atakowych w porównaniu do 46.1%. Ta przewaga 1.6 punktów daje Deadlock nieco lepszą zdolność zdobywania punktów, ale luka pozostaje wystarczająco wąska dla wykwalifikowanych graczy Clove.

Dane z 106 gier kompetycyjnych sugerują, że kit Deadlock zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do scenariuszy atakowych. Jednak drużyny Clove nie powinny dramatycznie zmieniać swojego podejścia — zamiast tego skup się na dopracowaniu timingu wykonania i dokładniejszej koordynacji łańcuchów użyteczności. Małe usprawnienia w koordynacji drużyny mogą łatwo przezwyciężyć lukę 1.6%.

Przy podejmowaniu pojedynków entry, Deadlock ma niewielką przewagę statystyczną, ale nic, co powinno zmienić fundamentalne podejście. Gracze Clove powinni nadal pewnie podejmować entry, gdy mają dobre informacje. Deadlock może grać nieco bardziej agresywnie na entry.

W sytuacjach post-plant, niewielka przewaga Deadlock prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do odmawiania rozbrajania. Clove powinien kompensować przez bardziej rozważne pozycjonowanie post-plant. Luka 1.6 punktów może być zneutralizowana przez mądre podstawy post-plant.

Analiza strony broniącej

Deadlock wykazuje nieco lepsze zdolności defensywne niż Clove, wygrywając 53.9% rund obrony w porównaniu do 52.3%. Ta przewaga 1.6 punktów procentowych sugeruje, że kit Deadlock zapewnia marginalnie lepsze narzędzia do gry po stronie CT.

Przy podejmowaniu decyzji o przydziale punktów, Deadlock może pewniej podejmować role solo anchor. Ich przewaga defensywna 1.6% prawdopodobnie wynika z lepszej użyteczności do opóźniania lub lepszego zbierania informacji. Clove powinien rozważyć parowanie się z kolegą na swoim punkcie.

Deadlock demonstruje marginalnie lepszą zdolność retake. Clove powinien skupić się na retake'ach z przewagą liczebną — nie podejmuj heroicznych retake'ów 1v1 przeciwko Deadlock, gdy możesz poczekać na kolegów.

W rundach eco i force buy, luka 1.6% staje się bardziej wyraźna. Clove powinien być bardziej konserwatywny z agresją eco przeciwko Deadlock i priorytetyzować oszczędzanie na full buy, gdzie użyteczność drużyny może kompensować indywidualne wady.

Ogólna analiza stron

Deadlock utrzymuje wyraźne przewagi zarówno w ataku (47.7%) jak i obronie (53.9%), ustanawiając się jako lepszy wybór w pojedynku Clove vs Deadlock niezależnie od strony mapy.

Przewaga Deadlock utrzymuje się na wszystkich typach map i składach drużyn. Drużyny Clove powinny rozważyć składy mogące pokryć ich słabości — paruj Clove z silnymi agentami fraggingowymi.

Dla wspinaczki rankingowej konkretnie, Deadlock jest obiektywnie lepszym pickiem w tym pojedynku. Jeśli jesteś równie komfortowy na obu agentach, ćwiczenie Deadlock zapewnia mierzalną przewagę rankingową. Gracze Clove powinni skupić się na grze zespołowej i wartości użyteczności.

Werdykt jest jasny: Deadlock wygrywa ten pojedynek po obu stronach mapy. Połączona przewaga 3.2 punktów procentowych reprezentuje znaczącą statystyczną przewagę. Clove nie jest niegrywalna, ale stoi przed trudną walką.

Dynamika Kontroler vs Sentinel

Dynamika Kontroler (Clove) vs Sentinel (Deadlock) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Kontroler Clove służą innym celom niż kit Sentinel Deadlock, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.

Zrozumienie jak umiejętności Kontroler wchodzą w interakcję z kontrą Sentinel jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Kontroler Clove może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Sentinel Deadlock kontruje inne. Przewaga Deadlock sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.

MetaBot Desktop

Zbuduj idealny skład drużyny

Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.

  • Pełny kreator składów 5v5
  • Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
  • Przewagi matchupów nad pickami wroga
Comp Lab w aplikacji MetaBot Desktop analizujący skład drużyny Valorant na mapie Haven

Clove ma korzystne starcia przeciwko 17 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 11 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Clove jest przeciwko Harbor ze wskaźnikiem wygranych 59.3%. Najtrudniejsze starcie to Vyse ze wskaźnikiem wygranych 41.7%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.

Wskaźniki zwycięstw i statystyki bojowe Clove w Valorant (Patch 13.06)
Przeciwnik
Wsk. Wygranych
Mecze
KDA
Obrażenia/​Rnd
HS %
Atak WR
Obr. WR
50.45%18771.39153.331.7%47.7%52.7%
50.64%16431.38154.131.6%48.6%52.3%
50.50%12021.38152.632.3%48.7%51.8%
48.42%11071.37152.331.2%47.3%51.7%
49.62%10521.41152.931.1%48.1%52.4%
48.42%8551.39154.630.9%49.1%50.2%
53.48%8471.41152.131.6%49.2%53.3%
53.59%8361.42154.431.5%49.1%53.8%
48.07%5181.37153.030.5%46.6%53.1%
50.85%4721.42153.230.5%48.5%53.5%
52.88%4521.41154.030.1%47.5%53.3%
48.87%3971.40158.432.0%47.1%52.5%
49.57%3471.31146.131.7%48.5%52.0%
54.37%3091.39150.031.9%46.6%54.3%
47.46%2761.28145.831.1%47.0%51.6%
55.22%2301.45157.032.2%49.3%54.3%
41.74%2301.33148.831.6%45.5%49.7%
55.73%1921.35148.431.1%49.7%53.5%
50.60%1681.35150.530.6%50.9%50.1%
52.99%1341.41153.232.6%49.3%53.2%
53.78%1191.40154.730.2%50.4%50.8%
48.11%1061.38152.731.3%46.1%52.3%
55.29%851.38148.430.1%49.5%54.1%
48.39%621.45161.132.9%51.3%51.9%
50.00%561.51166.430.7%47.8%50.2%
54.05%371.33145.927.7%50.0%53.7%
59.26%271.42165.735.2%53.4%56.3%
47.06%171.16139.533.2%52.5%47.2%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Jakie jest najlepsze starcie Clove w Valorant?

Najlepsze starcie Clove jest przeciwko Harbor, osiągając wskaźnik wygranych 59.3%. Clove doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.

Jakie jest najtrudniejsze starcie Clove?

Najtrudniejsze starcie Clove jest przeciwko Vyse, z tylko 41.7% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Clove powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.

Ile korzystnych starć ma Clove?

Clove ma 17 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 11 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.

Jak powinienem grać Clove w trudnych starciach?

Grając Clove w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Clove, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.

Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Clove?

Kluczowe statystyki do analizy w starciach Clove obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.

Zobacz też: Inni Kontroler