Starcie Clove vs Neon w Valorant
Winrate
48.4%
Mecze
855
KDA
1.39

Clove vs Neon Matchupy

Kontroler
Patch
13.06
Mecze
873 870
Region
Wszystkie regiony
Ranga
Wszystkie rangi
Platforma
Wszystkie platformy
Tryb
Competitive
Ostatnia aktualizacja
13 paź 2026 UTC

Clove vs Neon to matchup umiejętności z prawie równymi współczynnikami wygranych (48.4% vs 49.9%). Na podstawie 855 meczy zobacz, który agent wygrywa w KDA, zadanych obrażeniach, rundach ataku i rundach obrony, aby znaleźć swoją przewagę.

Analiza matchupu Clove

Wybierz przeciwnego agenta, aby zobaczyć szczegółowe statystyki bezpośrednie. Porównaj wydajność Clove pod względem wskaźnika wygranych, KDA, obrażeń, procentu headshotów i skuteczności ataku/obrony — na podstawie prawdziwych danych z meczów rankingowych Valorant.

Porównaj z przeciwnikiem
Clove - 48.4% procent wygranych w tym matchupie
Clove
48.4% WS
VS
Matchup Neon vs Clove - 49.9% procent wygranych
Neon
49.9% WS

Kto wygrywa matchup Clove vs Neon?

Neon wygrywa matchup Clove vs Neon
Zwycięzca
Neon
Mecze: 855
48.4%
Wskaźnik Wygranych
49.9%
1.39
Średnie KDA
1.27
17.4
Średnie Zabójstwa
16.8
18.0
Średnie Śmierci
16.8
154.6
DMG/Rundę
144.4
30.9%
HS %
21.7%
235
Wynik Walki
229
49.1%
WW Atak
49.8%
50.2%
WW Obrona
50.9%

Analiza Wydajności Clove vs Neon

Analiza matchupu Clove vs Neon - zwycięzca ogólnych wyników

Starcie Clove vs Neon jest zacięte, z każdym agentem wygrywającym 2 z 4 kluczowych metryk w 855 przeanalizowanych grach. Obaj agenci wnoszą konkurencyjne mocne strony do tego pojedynku, czyniąc indywidualne umiejętności i skład drużyny kluczowymi czynnikami w określaniu wyników rund.

Siła Fraggowania
1.39Clove
1.27Neon
Możliwości fragowania są wyrównane między Clove i Neon, ze wskaźnikami KDA odpowiednio 1.39 i 1.27. Ta niemal równość oznacza, że umiejętności mechaniczne i pozycjonowanie często będą decydować, który agent wyjdzie na prowadzenie w bezpośrednich pojedynkach.
Zadawane Obrażenia
154.6Clove
144.4Neon
Clove zadaje 154.6 średnich obrażeń na rundę, przewyższając 144.4 ADR Neon. Ta stała przewaga w obrażeniach pomaga Clove zdobywać więcej punktów za asysty i wykańczać osłabionych przeciwników.
Strona Ataku
49.1%Clove
49.8%Neon
Wydajność po stronie ataku jest zrównoważona między tymi agentami, z Clove na 49.1% i Neon na 49.8% wskaźnika wygranych. Sukces w ataku będzie bardziej zależał od strategii drużyny i kontroli mapy niż od indywidualnego wyboru agenta.
Strona Obrony
50.2%Clove
50.9%Neon
Obaj agenci radzą sobie podobnie w obronie, z Clove notującym 50.2% wskaźnik wygranych i Neon na 50.9%. Sukces defensywny w tym starciu zależy od ustawienia celownika, timingu umiejętności i komunikacji drużyny, a nie od przewag specyficznych dla agenta.

Podsumowanie starcia Clove vs Neon

Starcie Clove vs Neon w Valorant jest wyrównane starcie z lekką przewagą statystyczną. Na podstawie 855 przeanalizowanych meczów rankingowych, Neon wygrywa 49.9% czasu w porównaniu do 48.4% Clove, różnica 1.5 punktów procentowych. Największa różnica dotyczy celność headshotów, gdzie Clove konsekwentnie przewyższa. W tym starciu Kontroler vs Duelist, Neon ma niewielką przewagę, ale Clove może absolutnie zapewnić rundy poprzez dobre pozycjonowanie i timing utility. Różnica jest na tyle mała, że skoordynowane zagrania zespołowe i wygrywanie kluczowych pojedynków aimowych mogą odwrócić starcie.

Analiza fraggingu Clove vs Neon

Clove wygrywa statystyki fraggowania przeciwko Neon w Valorant

Clove zdobywa 4 z 5 metryk fraggowania w starciu Clove vs Neon, ustanawiając wyraźną przewagę mechaniczną z zaletami w KDA efficiency, kill production, damage output. Nasza analiza 855 gier rankingowych ujawnia, że Clove konsekwentnie przewyższa Neon w scenariuszach bezpośredniej walki. Podczas gdy Neon zdołał wygrać pozostałą metrykę, ogólny obraz faworyzuje Clove w strzelaninach. Gracze Neon powinni grać wokół swojej jednej siły, minimalizując ekspozycję w obszarach, gdzie Clove dominuje.

Średnie KDA
1.39Clove
1.27Neon
Clove ma niewielką przewagę KDA w tym starciu, notując 1.39 w porównaniu do 1.27 Neon. Podczas gdy ta różnica 0.12 punktów wskazuje, że Clove ma tendencję do wygrywania starć, luka pozostaje wystarczająco mała, aby wprawni gracze Neon mogli ją pokonać poprzez lepsze pozycjonowanie, timing utility lub po prostu wygrywanie kluczowych pojedynków aimowych. Dane sugerują, że zestaw Clove może oferować nieco lepsze narzędzia do zabezpieczania zabójstw przy pozostaniu przy życiu, ale gracze Neon nie powinni czuć się w niekorzystnej sytuacji podczas walk w tym starciu.
Średnie Zabójstwa
17.4Clove
16.8Neon
Clove zdobywa około 0.6 więcej zabójstw na mecz niż Neon w tym bezpośrednim starciu (17.4 vs 16.8). W trakcie typowej gry 20+ rundowej przekłada się to na Clove wnoszącego kilka dodatkowych eliminacji do wysiłków zespołu. Luka wskazuje, że styl gry lub zestaw Clove zapewnia nieco lepsze możliwości zabezpieczania zabójstw, chociaż Neon może to kompensować poprzez lepszą pomoc utility, kotwiczenie site'u lub występy clutchowe.
Średnie Śmierci
18.0Clove
16.8Neon
Neon wykazuje znacznie lepszą przeżywalność przeciwko Clove, notując 16.8 śmierci na grę versus 18.0. Umieranie prawie 1.3 razy mniej na mecz daje Neon znacznie większy potencjał wpływu — więcej okazji do multi-killi, więcej obecności w rundach clutchowych i większą stabilność ekonomiczną z pozostawania przy życiu. Gracze Clove stoją w obliczu deficytu przeżywalności, który kumuluje się przez cały mecz, czyniąc zdyscyplinowane pozycjonowanie i mądre wycofania kluczowymi.
DMG/Rundę
154.6Clove
144.4Neon
Clove znacząco przewyższa Neon w obrażeniach w bezpośrednich starciach, notując 154.6 ADR versus 144.4. Ta przewaga 10.2 obrażeń na rundę oznacza, że Clove konsekwentnie wygrywa wymianę obrażeń w strzelaninach, albo zabezpieczając zabójstwa bezpośrednio, albo pozostawiając przeciwników osłabionych dla kolegów z drużyny do wykończenia. Gracze Neon powinni unikać przedłużających się pojedynków z Clove — zamiast tego szukaj szybkich picków z bronią typu burst damage lub polegaj na obrażeniach od umiejętności i crossfire zespołu, aby kompensować czystą wadę strzelaniny.
HS %
30.9%Clove
21.7%Neon
Dysproporcja procentu headshotów między Clove a Neon jest znacząca: 30.9% w porównaniu do 21.7%, różnica 9.1 punktów. Clove konsekwentnie wykazuje znacznie lepszą precyzję celowania w tym starciu, zamieniając potencjalne tradey na czyste zabójstwa i przeżywając starcia, które zabiłyby mniej dokładnych graczy. Dla Neon kwestionowanie Clove w uczciwym pojedynku aimowym jest statystycznie nierozsądne. Sukces wymaga tworzenia nieuczciwych walk — off-angle, kombinacje utility, wieloosobowa presja — gdzie przewaga aimowa Clove nie może się w pełni ujawnić.

Wydajność ataku i obrony Clove vs Neon

Strona Ataku
Neon
Clove49.1%
Neon49.8%
Strona Obrony
Neon
Clove50.2%
Neon50.9%

Analiza strony atakującej

Porównanie ataków między Clove a Neon ujawnia niemal idealną równowagę - Clove wygrywa 49.1% rund atakowych w porównaniu do 49.8% Neon. Ta znikoma różnica 0.7 punktów procentowych wskazuje, że żaden agent nie ma wrodzonych przewag przy wykonywaniu na punkty lub przebijaniu przez wąskie gardła.

Z taktycznego punktu widzenia ani Clove, ani Neon nie powinni dostosowywać swojego standardowego podejścia do ataku na podstawie tego pojedynku. Obaj agenci mogą prowadzić swoje typowe wzorce wykonania bez martwienia się o statystyczną wadę. Dane z 855 meczów sugerują, że gracz z lepszym wyczuciem gry i celowaniem wygra starcia atakowe.

W przypadku entry fraggingu, zarówno gracze Clove, jak i Neon mogą pewnie podejmować pierwszy pojedynek przy wykonywaniu na punkty. Umiejętności żadnego agenta nie tworzą znaczących przewag pierwszego kontaktu, więc sukces entry zależy od ustawienia celownika i techniki jiggle-peekingu.

Scenariusze post-plant w tym pojedynku są podobnie zrównoważone. Żaden agent nie wykazuje lepszych zdolności obrony spike'a. Gdy spike jest postawiony, skup się na standardowych podstawach post-plant: pozycjonowaniu na crossfire, używaniu użyteczności do opóźniania rozbrajania. Różnica 0.7% jest wystarczająco mała, by być szumem statystycznym.

Analiza strony broniącej

Wydajność defensywna między Clove a Neon jest praktycznie identyczna - Clove utrzymuje 50.2% rund po stronie CT, a Neon 50.9%. Ten margines 0.7 punktów wskazuje, że obaj agenci wnoszą równy wkład w kotwiczenie punktów, retake'i lub odmawianie post-plantów.

Zarówno Clove, jak i Neon mogą kotwicować punkty z równą skutecznością w tym pojedynku. Czy to trzymając A, B czy mid na dowolnej mapie, kit defensywny żadnego agenta nie zapewnia znaczących przewag. Decyzje o kotwiczeniu powinny opierać się na znajomości mapy i potrzebach składu drużyny, nie na rozważaniach o pojedynku. Różnica 0.7% jest zbyt mała, aby wpływać na decyzje o przydziale punktów.

Scenariusze retake są podobnie zrównoważone między Clove a Neon, według naszych danych defensywnych z 855 meczów. Skup się na standardowych podstawach retake: użyteczność do czyszczenia typowych spotów, skoordynowany timing z kolegami i efektywne tradowanie. Nie dostosowuj podejścia do retake w zależności od tego, czy mierzysz się z Clove czy Neon.

Decyzje ekonomiczne i użycie użyteczności nie powinny się zmieniać na podstawie tego konkretnego pojedynku podczas obrony. Obaj agenci mają porównywalne wskaźniki sukcesu force buy i efektywność użyteczności. Podejmuj decyzje ekonomiczne na podstawie potrzeb drużyny i ogólnych zasad defensywnych, a nie czynników specyficznych dla Clove vs Neon.

Ogólna analiza stron

Neon utrzymuje konsekwentną ale niewielką przewagę po obu stronach mapy, z 49.8% wskaźnikiem wygranych w ataku i 50.9% w obronie. Podczas gdy Neon jest statystycznie faworyzowany, Clove pozostaje wysoce konkurencyjny przez silną indywidualną wydajność.

Wybór mapy i skład drużyny mają minimalny wpływ na ten konkretny wynik pojedynku. Obaj agenci radzą sobie podobnie na wszystkich typach map. Wybieraj na podstawie osobistego komfortu i potrzeb drużyny zamiast czynników specyficznych dla Clove vs Neon. Niewielka przewaga Neon nie zmienia się w zależności od czynników zewnętrznych.

Dla wspinaczki rankingowej nie przemyślaj tego pojedynku. Różnice statystyczne są wystarczająco małe, że indywidualna umiejętność, koordynacja drużyny i wyczucie gry pozostają głównymi czynnikami. Zarówno Clove jak i Neon są opłacalnymi pickami rankingowymi.

Podsumowując: to jeden z bardziej zrównoważonych pojedynków agentów w Valorant. Neon ma niewielką statystyczną przewagę, ale Clove jest absolutnie opłacalny. Jeśli czujesz się komfortowo na Clove, nie zmieniaj na Neon tylko dla tego pojedynku.

Dynamika Kontroler vs Duelist

Dynamika Kontroler (Clove) vs Duelist (Neon) tworzy asymetryczne starcia, gdzie każdy agent wnosi fundamentalnie różne narzędzia do walki. Umiejętności Kontroler Clove służą innym celom niż kit Duelist Neon, co oznacza, że bezpośrednie walki często charakteryzują się nierównoważnymi wymianami utility.

Zrozumienie jak umiejętności Kontroler wchodzą w interakcję z kontrą Duelist jest niezbędne do maksymalizacji potencjału twojego agenta. Toolkit Kontroler Clove może być doskonały w pewnych aspektach, podczas gdy kit Duelist Neon kontruje inne. Przewaga Neon sugeruje, że możliwości ich roli lepiej przekładają się na wygrywanie tych starć między rolami średnio.

MetaBot Desktop

Zbuduj idealny skład drużyny

Ustaw oba zespoły w Comp Lab, wybierz mapę i zobacz balans ról, dopasowanie agentów do mapy oraz przewagi w matchupach — wszystko obliczone na podstawie prawdziwych meczów rankingowych, zanim zacznie się runda.

  • Pełny kreator składów 5v5
  • Dopasowanie do mapy i wygrane agentów
  • Przewagi matchupów nad pickami wroga
Comp Lab w aplikacji MetaBot Desktop analizujący skład drużyny Valorant na mapie Haven

Clove ma korzystne starcia przeciwko 17 agentom i niekorzystne starcia przeciwko 11 agentom w Valorant. Najsilniejsze starcie Clove jest przeciwko Harbor ze wskaźnikiem wygranych 59.3%. Najtrudniejsze starcie to Vyse ze wskaźnikiem wygranych 41.7%. Użyj tabeli poniżej, aby znaleźć szczegóły konkretnych starć i metryki wydajności.

Wskaźniki zwycięstw i statystyki bojowe Clove w Valorant (Patch 13.06)
Przeciwnik
Wsk. Wygranych
Mecze
KDA
Obrażenia/​Rnd
HS %
Atak WR
Obr. WR
50.45%18771.39153.331.7%47.7%52.7%
50.64%16431.38154.131.6%48.6%52.3%
50.50%12021.38152.632.3%48.7%51.8%
48.42%11071.37152.331.2%47.3%51.7%
49.62%10521.41152.931.1%48.1%52.4%
48.42%8551.39154.630.9%49.1%50.2%
53.48%8471.41152.131.6%49.2%53.3%
53.59%8361.42154.431.5%49.1%53.8%
48.07%5181.37153.030.5%46.6%53.1%
50.85%4721.42153.230.5%48.5%53.5%
52.88%4521.41154.030.1%47.5%53.3%
48.87%3971.40158.432.0%47.1%52.5%
49.57%3471.31146.131.7%48.5%52.0%
54.37%3091.39150.031.9%46.6%54.3%
47.46%2761.28145.831.1%47.0%51.6%
55.22%2301.45157.032.2%49.3%54.3%
41.74%2301.33148.831.6%45.5%49.7%
55.73%1921.35148.431.1%49.7%53.5%
50.60%1681.35150.530.6%50.9%50.1%
52.99%1341.41153.232.6%49.3%53.2%
53.78%1191.40154.730.2%50.4%50.8%
48.11%1061.38152.731.3%46.1%52.3%
55.29%851.38148.430.1%49.5%54.1%
48.39%621.45161.132.9%51.3%51.9%
50.00%561.51166.430.7%47.8%50.2%
54.05%371.33145.927.7%50.0%53.7%
59.26%271.42165.735.2%53.4%56.3%
47.06%171.16139.533.2%52.5%47.2%
🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Frequently Asked Questions

Jakie jest najlepsze starcie Clove w Valorant?

Najlepsze starcie Clove jest przeciwko Harbor, osiągając wskaźnik wygranych 59.3%. Clove doskonale radzi sobie w tym starciu dzięki lepszym zdolnościom fraggingu i korzystnym interakcjom narzędzi.

Jakie jest najtrudniejsze starcie Clove?

Najtrudniejsze starcie Clove jest przeciwko Vyse, z tylko 41.7% wskaźnikiem wygranych. Przeciwko temu przeciwnikowi, Clove powinien skupić się na koordynacji drużynowej i użyciu narzędzi, aby to zrekompensować.

Ile korzystnych starć ma Clove?

Clove ma 17 korzystnych starć (50%+ wskaźnik wygranych) i 11 niekorzystnych starć w Valorant. Zrozumienie dynamiki tych starć pomaga dokonywać lepszych wyborów agentów i dostosowywać styl gry.

Jak powinienem grać Clove w trudnych starciach?

Grając Clove w trudnych starciach, priorytetyzuj koordynację drużynową, użycie narzędzi i crossfire. Unikaj izolowanych pojedynków 1v1 przeciwko niekorzystnym przeciwnikom i szukaj okazji do użycia umiejętności Clove, aby stworzyć przewagę. Dostosuj pozycjonowanie w zależności od tego, czy jesteś w ataku czy obronie.

Które statystyki mają największe znaczenie w starciach Clove?

Kluczowe statystyki do analizy w starciach Clove obejmują wskaźnik wygranych, stosunek KDA, średnie obrażenia na rundę i wskaźniki wygranych w ataku/obronie. Starcia z wysokimi obrażeniami faworyzują agresywną grę, podczas gdy starcia z niskim KDA sugerują granie bardziej wspierająco i poleganie na wymianach drużynowych.

Zobacz też: Inni Kontroler