Porównanie broni w Valor Mortis

Wybierz dwie z 9 broni i poziom broni, aby zobaczyć ich statystyki obok siebie, która wygrywa w każdej wartości, oraz werdykt oparty na danych gry. Na start: Szabla vs Rapier na poziomie 1.

Bronie do porównania
9
Najsilniejsza na poziomie 1
Muszkiet150 na trafienie
Najsilniejsza na poziomie 10
Garłacz350 na trafienie
Najsilniejsza broń biała na poziomie 1
Claymore50 na trafienie
Strony bezpośrednich porównań
9
Powiązany poradnikNajlepsza broń w Valor Mortis: tier lista, obrażenia i koszty

Porównaj dwie bronie

Obliczone

Wybierz dwie bronie i poziom. Zielony oznacza lepszą wartość w każdym wierszu (przy wytrzymałości, przeładowaniu i koszcie mniej znaczy lepiej).

StatystykaSzablaRapier
Obrażenia na trafienie2025
Obrażenia Postawy na trafienie53
Pierwszy lekki atak2025
Pierwszy silny atak4425
Obrażenia Postawy silnego ataku159
Wytrzymałość na lekki atak2015
Czas ładowania0,5 s2 s
Obrażenia Postawy przy idealnym parowaniu100150
Zasięg ataku4 m3 m
ObronaBlok i parowanieTylko parowanie (bez bloku)
Maks. poziom1010
Obrażenia na maks. poziomie6045
Cechy ulepszeń65
Katalizatory do maks. (kupione materiały)45 00045 000
Materiały do maks.1616

Werdykt

  • Na poziomie 1 Rapier zadaje 25, a Szabla 20 (o 25% więcej na trafienie).
  • Po pełnym ulepszeniu Szabla osiąga 60 na trafienie, a Rapier 45.
  • Pierwszy silny atak Szabla zadaje 44 na poziomie 1, a Rapier 25.
  • W łamaniu Postawy wygrywa Szabla: 15 obrażeń Postawy na silny atak wobec 9.
  • Idealne parowanie z Rapier zadaje 150 obrażeń Postawy, z Szabla 100.
  • Obrona się różni. Szabla: Blok i parowanie. Rapier: Tylko parowanie (bez bloku).
  • Rapier taniej kosztuje zamach: 15 wytrzymałości na lekki atak wobec 20.
  • Obie kosztują tyle samo do maksimum: 45 000 Katalizatorów na kupione materiały plus po jednym legendarnym materiale.

Obrażenia na trafienie na każdym poziomie

Poziom broniSzablaRapier
Poziom 12025
Poziom 22628
Poziom 33231
Poziom 43633
Poziom 54035
Poziom 64437
Poziom 74839
Poziom 85241
Poziom 95643
Poziom 106045

Broń powyżej swojego maks. poziomu zostaje na maksimum. Transmutacje zapisują współczynnik skalowania, a nie obrażenia trafienia, więc porównuj je cechami i kosztem.

Dane: build Steam 25907482 (1.0 launch). Skąd mamy dane

Obrażenia każdej broni według poziomu

Dane z gry

Bazowe obrażenia na trafienie każdej broni białej i palnej na każdym poziomie broni; dla Garłacza podano limit na strzał.

Obrażenia każdej broni według poziomu
Poziom broniSzablaRapierClaymorePistoletMuszkietGarłacz
Poziom 120255030150150
Poziom 226286033165170
Poziom 332317036180190
Poziom 436337539195210
Poziom 540358042210230
Poziom 644378445225250
Poziom 748398848240270
Poziom 852419251255290
Poziom 956439654270310
Poziom 10604510060300350

Obrażenia bazowe przed mnożnikami ataków. Lekkie, silne i specjalne ataki je mnożą; zobacz ciosy każdej broni.

Jak działa porównanie

Obliczone

Każda liczba to dane z gry lub prosta arytmetyka na nich.

  • Obrażenia na trafienie to obrażenia broni na wybranym poziomie (Garłacz: limit na strzał, gdy trafiają wszystkie śruciny).
  • Lekkie i silne ataki mnożą te obrażenia przez mnożnik pierwszego ataku z pierwszej serii kombo broni (tylko broń biała).
  • Obrażenia z magazynka = obrażenia na strzał × pojemność magazynka; przeładowanie i odstęp między strzałami pochodzą z danych broni palnej.
  • Katalizatory do maks. = wszystkie materiały sprzedawane przez kupców po najniższej cenie; materiały legendarne nigdy nie są sprzedawane.
  • Bez cech ulepszeń, Bursztynów, powłok i planszy statystyk.

Na poziomie 1 najmocniej bije Muszkiet (150 na trafienie); na poziomie 10 — Garłacz (350). Wśród broni białej najmocniej startuje Claymore: 50. Na poziomie 1 Rapier zadaje 25, a Szabla 20 (o 25% więcej na trafienie).

🔍

Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.

Report an Issue

Porównanie broni — FAQ

Jak porównać bronie w Valor Mortis?

Wybierz dwie bronie i poziom broni w narzędziu powyżej: pokaże obrażenia, Postawę, mnożniki ataków, obsługę broni palnej, cechy ulepszeń i Katalizatory potrzebne do maksimum, zaznaczy lepszą wartość i napisze werdykt na podstawie liczb.

Szabla czy Rapier: co jest lepsze w Valor Mortis?

Na poziomie 1 Rapier zadaje 25, a Szabla 20 (o 25% więcej na trafienie). Po pełnym ulepszeniu Szabla osiąga 60 na trafienie, a Rapier 45. Pierwszy silny atak Szabla zadaje 44 na poziomie 1, a Rapier 25. W łamaniu Postawy wygrywa Szabla: 15 obrażeń Postawy na silny atak wobec 9. Idealne parowanie z Rapier zadaje 150 obrażeń Postawy, z Szabla 100. Obrona się różni. Szabla: Blok i parowanie. Rapier: Tylko parowanie (bez bloku). Rapier taniej kosztuje zamach: 15 wytrzymałości na lekki atak wobec 20. Obie kosztują tyle samo do maksimum: 45 000 Katalizatorów na kupione materiały plus po jednym legendarnym materiale.

Która broń zadaje najwięcej obrażeń w Valor Mortis?

Na trafienie najsilniejsza na poziomie 1 jest Muszkiet (150), a na poziomie 10 Garłacz (350). Wśród broni białej na poziomie 1 prowadzi Claymore z 50.

Czy poziom broni zmienia, która jest lepsza?

Tak: bronie skalują się w różnym tempie. Użyj wyboru poziomu albo tabeli obrażeń według poziomu, by sprawdzić, gdzie jedna wyprzedza drugą.

Które pojedynki broni mają własną stronę?

Pełne strony porównań istnieją dla Szabla vs Rapier, Rapier vs Claymore, Szabla vs Claymore, Pistolet vs Muszkiet, Muszkiet vs Garłacz, Pistolet vs Garłacz, Ognista Transmutacja vs Spowalniająca Transmutacja, Spowalniająca Transmutacja vs Ochronna Transmutacja, Ognista Transmutacja vs Ochronna Transmutacja.