
Pistolet vs Garłacz Porównanie broni w Valor Mortis
- Pistolet
- 30
- Garłacz
- 150
- Maks. poziom
- 10
- Metodologia
- Metodologia danych
- Autor
- Dakota Chinnick
Pistolet czy Garłacz? Na poziomie 1 Pistolet zadaje 30 na trafienie, a Garłacz 150; po pełnym ulepszeniu 60 wobec 350. Pistolet ma 7 cech ulepszeń, a Garłacz 5. Tu znajdziesz wszystkie statystyki, oba zestawy ciosów i oba drzewka ulepszeń obok siebie.
- Obrażenia na poziomie 1
- 30 / 150Pistolet / Garłacz
- Obrażenia na maks. poziomie
- 60 / 350Pistolet / Garłacz
- Katalizatory do maks.
- 45 000Kupione materiały
- Cechy ulepszeń
- 7 / 5
- Pojemność magazynka
- 5 / 2
- Trafienia na: Istota
- 105 / 18Na maks. poziomie (wyliczone)
Pistolet vs Garłacz: werdykt
ObliczoneCo mówią liczby — na poziomie 1 i po pełnym ulepszeniu.
Na poziomie 1
- Na poziomie 1 Garłacz zadaje 150, a Pistolet 30 (o 400% więcej na trafienie).
- Po pełnym ulepszeniu Garłacz osiąga 350 na trafienie, a Pistolet 60.
- Pistolet mieści 5 naboi, Garłacz 2: 150 wobec 300 obrażeń z pełnego magazynka.
- Garłacz przeładowuje w 3,5 s, Pistolet w 4 s.
- Obie kosztują tyle samo do maksimum: 45 000 Katalizatorów na kupione materiały plus po jednym legendarnym materiale.
Po pełnym ulepszeniu
- Na poziomie 10 Garłacz zadaje 350, a Pistolet 60 (o 483% więcej na trafienie).
- Pistolet mieści 5 naboi, Garłacz 2: 300 wobec 700 obrażeń z pełnego magazynka.
- Garłacz przeładowuje w 3,5 s, Pistolet w 4 s.
- Obie kosztują tyle samo do maksimum: 45 000 Katalizatorów na kupione materiały plus po jednym legendarnym materiale.
Statystyki obok siebie
Dane z gryWszystkie porównywalne statystyki na poziomie 1 i na maks. poziomie; zielony oznacza lepszą wartość.
Na poziomie broni 1
| Statystyka | Pistolet | Garłacz |
|---|---|---|
| Obrażenia na trafienie | 30 | 150 |
| Obrażenia Postawy na trafienie | 10 | 3 |
| Pojemność magazynka | 5 | 2 |
| Czas przeładowania | 4 s | 3,5 s |
| Czas między strzałami | 0,25 s | 0,2 s |
| Obrażenia z pełnego magazynka | 150 | 300 |
| Maks. poziom | 10 | 10 |
| Obrażenia na maks. poziomie | 60 | 350 |
| Cechy ulepszeń | 7 | 5 |
| Katalizatory do maks. (kupione materiały) | 45 000 | 45 000 |
| Materiały do maks. | 16 | 16 |
Na poziomie broni 10
| Statystyka | Pistolet | Garłacz |
|---|---|---|
| Obrażenia na trafienie | 60 | 350 |
| Obrażenia Postawy na trafienie | 10 | 3 |
| Pojemność magazynka | 5 | 2 |
| Czas przeładowania | 4 s | 3,5 s |
| Czas między strzałami | 0,25 s | 0,2 s |
| Obrażenia z pełnego magazynka | 300 | 700 |
| Maks. poziom | 10 | 10 |
| Obrażenia na maks. poziomie | 60 | 350 |
| Cechy ulepszeń | 7 | 5 |
| Katalizatory do maks. (kupione materiały) | 45 000 | 45 000 |
| Materiały do maks. | 16 | 16 |
Przy wytrzymałości, czasie ładowania, przeładowaniu i koszcie mniej znaczy lepiej. Wartości ataków = obrażenia broni × mnożnik pierwszego ataku (wyliczone).
Obrażenia według poziomu
Dane z gryBazowe obrażenia na trafienie na każdym poziomie broni i różnica między nimi.
| Poziom 1 | 30 | 150 |
|---|---|---|
| Poziom 2 | 33 | 170 |
| Poziom 3 | 36 | 190 |
| Poziom 4 | 39 | 210 |
| Poziom 5 | 42 | 230 |
| Poziom 6 | 45 | 250 |
| Poziom 7 | 48 | 270 |
| Poziom 8 | 51 | 290 |
| Poziom 9 | 54 | 310 |
| Poziom 10 | 60 | 350 |
| Poziom | Pistolet | Garłacz | Różnica |
|---|---|---|---|
| Poziom 1 | 30 | 150 | -120 |
| Poziom 2 | 33 | 170 | -137 |
| Poziom 3 | 36 | 190 | -154 |
| Poziom 4 | 39 | 210 | -171 |
| Poziom 5 | 42 | 230 | -188 |
| Poziom 6 | 45 | 250 | -205 |
| Poziom 7 | 48 | 270 | -222 |
| Poziom 8 | 51 | 290 | -239 |
| Poziom 9 | 54 | 310 | -256 |
| Poziom 10 | 60 | 350 | -290 |
Różnica = Pistolet minus Garłacz. Obrażenia bazowe przed mnożnikami ataków, Bursztynami i ulepszeniami.
Spadek obrażeń: Pistolet vs Garłacz
Dane z gryJaka część obrażeń każdego strzału dociera na dystans: krzywa spadku obrażeń z gry jako mnożnik według odległości.
- PistoletPełne obrażenia do 20 m.
- GarłaczPełne obrażenia do 3 m, zero powyżej 16 m.
| 0 m | 100% | 100% |
|---|---|---|
| 2,5 m | 100% | 100% |
| 5 m | 100% | 68% |
| 7,5 m | 100% | 28% |
| 10 m | 100% | 15% |
| 12,5 m | 100% | 9% |
| 15 m | 100% | 2% |
| 17,5 m | 100% | 0% |
| 20 m | 100% | 0% |
| 22,5 m | 85% | 0% |
| 25 m | 70% | 0% |
| 27,5 m | 55% | 0% |
| 30 m | 40% | 0% |
| 32,5 m | 25% | 0% |
| 35 m | 10% | 0% |
| 37,5 m | 10% | 0% |
| 40 m | 10% | 0% |
| 42,5 m | 10% | 0% |
| 45 m | 10% | 0% |
| Odległość | Pistolet · Obrażenia na poziomie 10 | Garłacz · Obrażenia na poziomie 10 |
|---|---|---|
| 0 m | 60 | 350 |
| 3 m | 60 | 350 |
| 5 m | 60 | 238 |
| 8 m | 60 | 70 |
| 10 m | 60 | 53 |
| 15 m | 60 | 9 |
| 20 m | 60 | 0 |
| 25 m | 42 | 0 |
| 30 m | 24 | 0 |
| 35 m | 6 | 0 |
Mnożnik × obrażenia strzału (Garłacz: limit na strzał, gdy trafiają wszystkie śruciny). Liniowo między punktami krzywej i płasko za ostatnim; kolumny obrażeń są wyliczone.
Drzewka ulepszeń
Dane z gryPistolet ma 7 cech, a Garłacz 5 cech; przerywane ramki to wybory albo-albo.
Pistolet
- Broń poz. 2
Nasycenie Neftoglobinowe - Pocisk - Broń poz. 5Wybierz jedno
Bezwzględność
Zaradność - Broń poz. 8Wybierz jedno
Genialna Konstrukcja
Pojemna Komora - Broń poz. 10Wybierz jedno
Chaos Maszynowy
Taktyczne Przeładowanie
Garłacz
- Broń poz. 2
Pokrzyżowanie Planów - Broń poz. 5Wybierz jedno
Rażące Pociski
Żelazny Deszcz - Broń poz. 8
Nasycenie Neftoglobinowe - Granat - Broń poz. 10
Przetrącacz Kręgosłupa
Otwórz stronę broni, aby zobaczyć pełny opis i parametry każdej cechy.
Trafienia potrzebne na każdego bossa
ObliczonePodstawowe trafienia potrzebne na każdego bossa obiema broniami na poziomie 1 i na maks. poziomie.
| Boss | Zdrowie | Pistolet · poz. 1 | Garłacz · poz. 1 | Pistolet · poz. 10 | Garłacz · poz. 10 |
|---|---|---|---|---|---|
| 1800 | 60 | 12 | 30 | 6 | |
| 2400 | 89 | 18 | 45 | 8 | |
| 2000 | 67 | 14 | 34 | 6 | |
| 3250 | 109 | 22 | 55 | 10 | |
| 2200 | 147 | 30 | 74 | 13 | |
| 1500 | 72 | 15 | 36 | 7 | |
| 3400 | 114 | 23 | 57 | 10 | |
| 4000 | 134 | 27 | 67 | 12 | |
| 4000 | 191 | 39 | 96 | 17 | |
| 5000 | 209 | 42 | 105 | 18 |
Wyliczone: obrażenia broni × mnożnik pierwszego lekkiego ataku (broń palna: jeden strzał) × (1 − odporność bossa). Bez ulepszeń, Bursztynów, powłok, planszy statystyk i zmian faz.
Dane: build Steam 25907482 (1.0 launch). Skąd mamy dane
Więcej porównań
Zmień poziom albo podmień broń w narzędziu porównania.
Garłacz bije mocniej na poziomie 1 (30 wobec 150 dla Pistolet i Garłacz), a Garłacz prowadzi na maks. poziomie (60 wobec 350). Pistolet mieści 5 naboi, Garłacz 2: 300 wobec 700 obrażeń z pełnego magazynka. Garłacz przeładowuje w 3,5 s, Pistolet w 4 s. Maksymalne ulepszenie Pistolet kosztuje 45 000 Katalizatorów, a Garłacz 45 000 Katalizatorów w kupionych materiałach.
Zobacz także
Help us maintain accuracy! If you notice incorrect stats, missing data, or any issues, your feedback directly improves the quality of our data for the entire community.
Pistolet vs Garłacz — FAQ
Pistolet czy Garłacz: co jest lepsze w Valor Mortis?
To zależy, na czym ci zależy. Garłacz bije mocniej na poziomie 1 (30 wobec 150), a Garłacz na maks. poziomie (60 wobec 350). Po pełnym ulepszeniu Garłacz osiąga 350 na trafienie, a Pistolet 60. Pistolet mieści 5 naboi, Garłacz 2: 150 wobec 300 obrażeń z pełnego magazynka. Garłacz przeładowuje w 3,5 s, Pistolet w 4 s.
Co zadaje więcej obrażeń: Pistolet czy Garłacz?
Na trafienie Pistolet zadaje 30 na poziomie 1 i 60 na maks. poziomie; Garłacz zadaje 150 i 350.
Co taniej ulepszyć?
Kosztują tyle samo: po 45 000 Katalizatorów w kupionych materiałach plus jeden legendarny materiał ze świata gry.
Która mieści więcej amunicji?
Pistolet mieści 5 nabojów, a Garłacz 2 naboje w magazynku.
Ile trafień potrzeba na finałowego bossa?
Na maks. poziomie około 105 podstawowych trafień z Pistolet i 18 z Garłacz, by zabić: Istota (wyliczone, bez ulepszeń i Bursztynów).