
Sennavs Nasus
Senna vs Nasus to a decisive matchup w LoL patch 26.10. Nasus wygrywa z 80.0% win rate (+60.0%) przeciwko Senna na podstawie 5 gier. Nasus wins the early laning phase while Senna scales better into the late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Senna, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Senna vs Nasus.
Senna Matchup Breakdown
Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Senna performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.
Who Wins the Senna vs Nasus Matchup?

Podsumowanie starcia Senna vs Nasus
Starcie Senna vs Nasus to decydujące starcie w rankingowej grze League of Legends. Na podstawie analizy 5 ostatnich meczów, Nasus wygrywa ze współczynnikiem wygranych 80.0% w porównaniu do 20.0% Senna, dając Nasus przewagę 60.0 punktów procentowych. Dynamika faz gry odgrywa tu kluczową rolę: Nasus kontroluje wczesną fazę liniowania, ale Senna skaluje się lepiej w miarę przedłużania się gry. Starcie zmienia się dramatycznie w zależności od długości gry — Nasus musi wykorzystać przewagi zanim Senna osiągnie swoje szczyty mocy, podczas gdy Senna powinien skupić się na bezpiecznym farmieniu i osiągnięciu kluczowych punktów przedmiotów. Najbardziej znacząca statystyczna różnica dotyczy sustain, gdzie Nasus prowadzi o 1,533 HP/min — różnica, która mocno wpływa na wynik wymian i potyczek. Nasus ma silną przewagę w tym starciu. Gracze Senna powinni grać defensywnie, priorytetyzować bezpieczne farmienie pod wieżą i szukać okazji stworzonych przez presję dżungli lub gdy Nasus się rozciąga. Unikaj przedłużonych wymian i czekaj na walki zespołowe gdzie pozycjonowanie i koordynacja mają większe znaczenie. Zrozumienie tych dynamik starcia jest niezbędne dla decyzji w wyborze bohatera i strategii w grze podczas konfrontacji z tym przeciwnikiem na linii.
Analiza fazy liniowania Senna vs Nasus
Senna jest faworyzowany podczas fazy liniowania przeciwko Nasus, wygrywając 4 z 5 kluczowych kategorii statystycznych. Senna ma przewagi w farmienie, obrażenia, dochód złota i kontrola tłumu, czyniąc go silniejszym lanerem w tym starciu.
Best Senna Build Against Nasus
Nagolenniki Berserkera to optymalny wybór butów przeciwko Nasus, zapewniający mobilność i statystyki, których Senna najbardziej potrzebuje w tym starciu. Najlepiej działające główne przedmioty dla Senna przeciwko Nasus to Huragan Runaana, Śmiertelne Przypomnienie i Nieokiełznane Strzały Yun Tal. Ta kombinacja daje Senna efektywną równowagę obrażeń, przetrwania i użyteczności dla tego starcia. Dostosowania mogą być potrzebne w zależności od składów drużyn i stanu gry, ale ten build zapewnia najsilniejszy fundament dla starcia Senna vs Nasus.
Early Game vs Late Game
Nasus dominuje we wczesnej grze (pierwsze 15 minut) z imponującym współczynnikiem wygranych 100.0% — 100.0 punktów procentowych przewagi nad Senna. Ta jednostronna wczesna gra oznacza, że Nasus może dyktować tempo linii od poziomu 1, kontrolując wymiany, stan fali i priorytet rzeki.
Późna gra (25+ minut) jest równo zbalansowana, z Senna na 50.0% współczynnika wygranych — tylko 0.0 punktów przed Nasus. Wykonanie walk zespołowych i gra makro decydują o zwycięzcy na tym etapie, nie przewaga starcia bohaterów.
Dynamika mocy zmienia się w miarę postępu gry — Nasus ma przewagę wcześnie, ale Senna stopniowo przejmuje kontrolę. Jednak marginesy są wystarczająco wąskie, że każdy bohater może wygrać na każdym etapie przy odpowiednich zagraniach. Skup się na braniu przewag gdy je masz zamiast czekać na konkretną fazę gry.
Best Senna Runes Against Nasus
Konfiguracja run Czarnoksięstwo i Precyzja daje Senna najlepsze narzędzia do rywalizacji z Nasus w tym trudnym starciu, kompensując statystyczne wady optymalnymi synergiami run.
Dane matchupow Senna dla patcha 26.10 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Senna, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Senna, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.
Przeciwnik | Winrate | Mecze | CS/min | OBR/min | Zloto/mecz | Wczesne WR | Pozne WR |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 49.43% | 435 | 1.7 | 574 | 10,094 | 42.3% | 54.2% | |
| 49.32% | 365 | 6.2 | 911 | 13,470 | 46.3% | 51.4% | |
| 53.30% | 364 | 1.6 | 640 | 9,985 | 52.4% | 54.2% | |
| 51.08% | 323 | 1.8 | 551 | 10,312 | 39.7% | 58.9% | |
| 53.48% | 316 | 1.5 | 610 | 10,117 | 51.4% | 55.1% | |
| 53.09% | 307 | 5.3 | 726 | 11,656 | 50.0% | 55.5% | |
| 49.81% | 265 | 1.5 | 595 | 10,300 | 48.0% | 51.4% | |
| 50.19% | 263 | 6.0 | 748 | 12,843 | 54.0% | 47.4% | |
| 47.30% | 241 | 2.3 | 638 | 11,308 | 43.7% | 49.4% | |
| 47.37% | 209 | 1.6 | 620 | 10,106 | 46.0% | 48.4% | |
| 45.26% | 190 | 1.7 | 645 | 11,005 | 50.7% | 42.1% | |
| 48.31% | 178 | 1.5 | 608 | 9,481 | 49.0% | 47.6% | |
| 47.67% | 172 | 1.6 | 616 | 10,638 | 47.8% | 47.6% | |
| 45.03% | 171 | 1.5 | 585 | 9,803 | 52.9% | 37.2% | |
| 48.48% | 165 | 1.5 | 632 | 9,439 | 49.4% | 47.4% | |
| 44.24% | 165 | 6.1 | 796 | 12,870 | 43.6% | 44.8% | |
| 46.67% | 165 | 5.9 | 773 | 12,766 | 52.3% | 43.0% | |
| 51.88% | 160 | 1.5 | 576 | 9,904 | 46.5% | 56.2% | |
| 55.70% | 158 | 5.6 | 814 | 13,043 | 47.5% | 60.8% | |
| 51.68% | 149 | 5.3 | 772 | 12,581 | 49.3% | 53.8% | |
| 52.11% | 142 | 1.5 | 526 | 10,138 | 58.1% | 47.5% | |
| 50.71% | 140 | 2.2 | 672 | 11,013 | 60.0% | 46.3% | |
| 55.07% | 138 | 1.6 | 611 | 10,163 | 53.1% | 56.8% | |
| 50.00% | 134 | 1.8 | 586 | 11,220 | 54.4% | 47.7% | |
| 53.79% | 132 | 1.6 | 619 | 10,096 | 56.7% | 51.4% | |
| 57.69% | 130 | 1.7 | 604 | 10,650 | 52.1% | 61.0% | |
| 55.91% | 127 | 1.5 | 689 | 10,240 | 48.5% | 63.9% | |
| 60.00% | 125 | 1.5 | 637 | 9,944 | 63.1% | 56.7% | |
| 50.81% | 124 | 1.6 | 737 | 9,395 | 56.9% | 44.1% | |
| 55.26% | 114 | 1.8 | 609 | 10,609 | 47.7% | 60.0% | |
| 52.63% | 114 | 1.4 | 590 | 9,614 | 55.2% | 50.0% | |
| 53.33% | 90 | 6.0 | 841 | 13,148 | 48.8% | 57.5% | |
| 54.32% | 81 | 5.9 | 848 | 13,222 | 65.8% | 44.2% | |
| 58.02% | 81 | 2.6 | 688 | 11,234 | 56.7% | 58.8% | |
| 50.65% | 77 | 1.5 | 614 | 9,840 | 57.5% | 43.2% | |
| 44.74% | 76 | 1.5 | 695 | 10,966 | 50.0% | 41.7% | |
| 49.30% | 71 | 6.1 | 840 | 12,679 | 53.3% | 46.3% | |
| 50.70% | 71 | 1.5 | 570 | 9,810 | 59.4% | 43.6% | |
| 41.18% | 68 | 6.0 | 797 | 13,299 | 50.0% | 34.2% | |
| 56.06% | 66 | 6.5 | 862 | 13,532 | 66.7% | 47.2% | |
| 44.44% | 63 | 1.7 | 656 | 10,203 | 57.6% | 30.0% | |
| 54.84% | 62 | 1.5 | 651 | 10,420 | 61.5% | 50.0% | |
| 49.15% | 59 | 5.0 | 557 | 11,062 | 53.6% | 45.2% | |
| 62.71% | 59 | 1.6 | 676 | 10,879 | 53.9% | 69.7% | |
| 47.27% | 55 | 2.4 | 613 | 10,632 | 36.8% | 52.8% | |
| 48.15% | 54 | 5.7 | 634 | 11,139 | 37.0% | 59.3% | |
| 43.40% | 53 | 5.8 | 829 | 11,680 | 48.1% | 38.5% | |
| 58.00% | 50 | 1.9 | 607 | 10,944 | 42.1% | 67.7% | |
| 46.94% | 49 | 1.8 | 636 | 11,543 | 37.5% | 51.5% | |
| 60.87% | 46 | 6.7 | 883 | 12,915 | 59.1% | 62.5% | |
| 67.44% | 43 | 1.6 | 664 | 11,215 | 80.0% | 60.7% | |
| 62.50% | 40 | 3.4 | 671 | 11,161 | 56.3% | 66.7% | |
| 50.00% | 40 | 6.3 | 860 | 12,667 | 36.8% | 61.9% | |
| 44.74% | 38 | 2.4 | 674 | 10,652 | 53.3% | 39.1% | |
| 55.26% | 38 | 5.7 | 851 | 13,483 | 33.3% | 65.4% | |
| 45.95% | 37 | 5.4 | 766 | 11,808 | 40.0% | 50.0% | |
| 38.89% | 36 | 6.5 | 820 | 11,876 | 40.0% | 37.5% | |
| 35.29% | 34 | 2.6 | 663 | 11,419 | 30.0% | 37.5% | |
| 63.64% | 33 | 1.4 | 733 | 10,011 | 78.6% | 52.6% | |
| 53.13% | 32 | 2.3 | 643 | 10,530 | 54.5% | 52.4% | |
| 54.84% | 31 | 5.1 | 696 | 11,827 | 30.8% | 72.2% | |
| 51.61% | 31 | 1.5 | 612 | 9,670 | 62.5% | 40.0% | |
| 42.86% | 28 | 5.2 | 756 | 12,848 | 54.5% | 35.3% | |
| 46.43% | 28 | 6.2 | 895 | 13,806 | 50.0% | 43.8% | |
| 42.31% | 26 | 5.6 | 750 | 12,728 | 20.0% | 56.3% | |
| 32.00% | 25 | 6.2 | 830 | 11,049 | 25.0% | 44.4% | |
| 60.00% | 25 | 5.2 | 762 | 11,908 | 71.4% | 45.5% | |
| 38.10% | 21 | 2.8 | 662 | 11,769 | 42.9% | 35.7% | |
| 57.89% | 19 | 2.5 | 562 | 11,267 | 50.0% | 61.5% | |
| 57.89% | 19 | 2.7 | 821 | 11,336 | 44.4% | 70.0% | |
| 47.06% | 17 | 3.1 | 823 | 10,592 | 28.6% | 60.0% | |
| 47.06% | 17 | 1.9 | 573 | 9,969 | 44.4% | 50.0% | |
| 37.50% | 16 | 1.9 | 558 | 10,407 | 42.9% | 33.3% | |
| 56.25% | 16 | 1.6 | 597 | 10,160 | 71.4% | 44.4% | |
| 56.25% | 16 | 1.8 | 605 | 9,174 | 22.2% | 100.0% | |
| 60.00% | 15 | 1.8 | 559 | 10,633 | 42.9% | 75.0% | |
| 64.29% | 14 | 5.6 | 820 | 10,514 | 70.0% | 50.0% | |
| 50.00% | 14 | 5.7 | 861 | 12,538 | 33.3% | 62.5% | |
| 42.86% | 14 | 3.0 | 760 | 12,798 | 100.0% | 33.3% | |
| 35.71% | 14 | 1.9 | 673 | 11,022 | 60.0% | 22.2% | |
| 53.85% | 13 | 3.1 | 634 | 12,161 | 66.7% | 50.0% | |
| 58.33% | 12 | 2.4 | 674 | 12,639 | 75.0% | 50.0% | |
| 33.33% | 12 | 1.5 | 552 | 9,415 | 40.0% | 28.6% | |
| 45.45% | 11 | 6.3 | 857 | 11,166 | 33.3% | 50.0% | |
| 36.36% | 11 | 5.0 | 911 | 11,067 | 40.0% | 33.3% | |
| 50.00% | 10 | 4.0 | 685 | 8,772 | 57.1% | 33.3% | |
| 70.00% | 10 | 4.3 | 749 | 11,447 | 75.0% | 66.7% | |
| 77.78% | 9 | 2.1 | 735 | 9,699 | 75.0% | 80.0% | |
| 33.33% | 9 | 6.3 | 661 | 13,783 | 33.3% | 33.3% | |
| 44.44% | 9 | 2.1 | 714 | 13,055 | 0.0% | 44.4% | |
| 50.00% | 8 | 4.7 | 741 | 12,006 | 0.0% | 66.7% | |
| 37.50% | 8 | 4.9 | 788 | 10,161 | 60.0% | 0.0% | |
| 37.50% | 8 | 2.5 | 823 | 11,071 | 33.3% | 40.0% | |
| 75.00% | 8 | 1.6 | 789 | 12,774 | 100.0% | 66.7% | |
| 62.50% | 8 | 5.0 | 760 | 14,570 | 100.0% | 50.0% | |
| 75.00% | 8 | 1.2 | 594 | 8,524 | 80.0% | 66.7% | |
| 62.50% | 8 | 4.4 | 737 | 13,100 | 100.0% | 50.0% | |
| 50.00% | 8 | 1.4 | 768 | 9,200 | 40.0% | 66.7% | |
| 50.00% | 8 | 3.6 | 885 | 14,314 | 33.3% | 60.0% | |
| 28.57% | 7 | 4.4 | 717 | 11,836 | 0.0% | 28.6% | |
| 57.14% | 7 | 2.7 | 674 | 10,483 | 60.0% | 50.0% | |
| 42.86% | 7 | 1.6 | 605 | 9,540 | 50.0% | 33.3% | |
| 28.57% | 7 | 4.0 | 586 | 8,778 | 25.0% | 33.3% | |
| 42.86% | 7 | 3.1 | 626 | 12,489 | 50.0% | 40.0% | |
| 57.14% | 7 | 5.3 | 830 | 12,923 | 100.0% | 50.0% | |
| 28.57% | 7 | 4.0 | 670 | 11,130 | 66.7% | 0.0% | |
| 57.14% | 7 | 2.4 | 911 | 13,479 | 50.0% | 60.0% | |
| 50.00% | 6 | 4.9 | 878 | 12,067 | 0.0% | 60.0% | |
| 33.33% | 6 | 5.3 | 654 | 9,859 | 33.3% | 33.3% | |
| 40.00% | 5 | 5.2 | 769 | 11,052 | 50.0% | 33.3% | |
| 40.00% | 5 | 4.8 | 962 | 14,888 | 0.0% | 50.0% | |
| 60.00% | 5 | 3.7 | 830 | 13,253 | 100.0% | 50.0% | |
| 60.00% | 5 | 4.7 | 628 | 11,445 | 0.0% | 75.0% | |
| 80.00% | 5 | 2.8 | 909 | 13,037 | 100.0% | 75.0% | |
| 20.00% | 5 | 6.5 | 1,081 | 8,434 | 0.0% | 50.0% | |
| 40.00% | 5 | 4.8 | 762 | 11,983 | 0.0% | 66.7% | |
| 20.00% | 5 | 1.4 | 517 | 7,984 | 33.3% | 0.0% | |
| 20.00% | 5 | 1.7 | 424 | 8,396 | 33.3% | 0.0% | |
| 40.00% | 5 | 6.0 | 849 | 9,671 | 33.3% | 50.0% | |
Pomóż nam utrzymać dokładność! Jeśli zauważysz nieprawidłowe statystyki, brakujące dane lub jakiekolwiek problemy, Twoja opinia bezpośrednio poprawia jakość naszych danych dla całej społeczności.
Senna vs Nasus - Często Zadawane Pytania
Jak radzi sobie Senna przeciwko Nasus w League of Legends?
Nasus wygrywa matchup Senna vs Nasus ze wskaznikiem zwyciestwa 80.0% w porownaniu do 20.0% Senna, roznica 60.0 punktow procentowych. Te dane oparte sa na 5 ostatnich grach rankingowych w patchu 26.10.
Jak radzi sobie Senna przeciwko Nasus we wczesnej grze?
We wczesnej grze Nasus ma przewage nad Senna z wskaznikiem zwyciestwa 100.0% versus 0.0%. Gracze Nasus powinni wykorzystywac swoja przewage na linii poprzez agresywne tradowanie i kontrole fal w pierwszych 15 minutach.
Jak radzi sobie Senna przeciwko Nasus w poznej grze?
W poznej grze Senna przejmuje matchup Senna vs Nasus ze wskaznikiem zwyciestwa 50.0% w porownaniu do 50.0%. Senna skaluje sie lepiej w walkach druzynowych i walkach o cele po 25 minutach.
Kto wygrywa matchup Senna vs Nasus?
Nasus wygrywa matchup przeciwko Senna ze wskaznikiem zwyciestwa 80.0% w patchu 26.10 League of Legends. Przewaga 60.0 punktow procentowych oznacza, ze Nasus jest significantly faworyzowany w tym matchupie na linii na podstawie 5 przeanalizowanych gier.
Jaki jest najlepszy build Senna przeciwko Nasus?
Najlepszy build Senna przeciwko Nasus zawiera Huragan Runaana, Śmiertelne Przypomnienie, Nieokiełznane Strzały Yun Tal with Nagolenniki Berserkera. Sprawdz rozklad matchupu powyzej, aby zobaczyc pelna sciezke przedmiotow i kolejnosc buildu.
Jakie sa najlepsze runy Senna przeciwko Nasus?
Najlepsze runy Senna przeciwko Nasus uzywaja drzewa glownego Czarnoksięstwo z Precyzja jako wtornym. This rune setup achieves a 100.0% win rate in the Senna vs Nasus matchup. Zobacz pelny rozklad run w porownaniu matchupu powyzej.
Czy Senna kontruje Nasus?
Nie, Senna ma trudnosci przeciwko Nasus z zaledwie 20.0% wskaznikiem zwyciestwa. Nasus ma przewage w tym matchupie. Gracze Senna powinni skupic sie na bezpiecznym farmie i unikac dlugich tradow, aby zminimalizowac przewage Nasus.
Jak grac Senna przeciwko Nasus?
Grajac Senna przeciwko Nasus, graj ostroznie i unikaj skokow mocy Nasus. Focus on safe farming — you outscale Nasus in the late game. Uzyj buildu i run specyficznych dla matchupu powyzej, aby zoptymalizowac swoje szanse.