Xerath - League of Legends Champion
Współczynnik wygranych
49.7%
Współczynnik wyboru
4.6%

Xerathvs Vi

CMageSupport
Patch26.10
Mecze595,409
LiniaWszystkie linie
TierWszystkie tiery
Ostatnia aktualizacja17 maj 2026

Xerath vs Vi to a decisive matchup w LoL patch 26.10. Vi wygrywa z 60.0% win rate (+20.0%) przeciwko Xerath na podstawie 5 gier. Vi wins the early laning phase while Xerath scales better into the late game. Poniżej znajdziesz najlepszy build Xerath, runy, statystyki linii i strategie dla matchupu Xerath vs Vi.

Xerath Matchup Breakdown

Use the dropdown to select an opponent and see a detailed breakdown of how Xerath performs against them. You'll get head-to-head win rates, laning stats, the best build and runes for the matchup, and early vs late game analysis — all based on real ranked data.

Compare against an opponent
Vi - 40.0% win rateVi(40.0%)
Xerath - 40.0% win rate in this matchup
Xerath
40.0% WR
VS
Vi vs Xerath matchup - 60.0% win rate
Vi
60.0% WR

Who Wins the Xerath vs Vi Matchup?

Vi wins the Xerath vs Vi matchup
Winner
Vi
Matches: 5
40.0%
Win Rate
60.0%
4.3
CS / min
3.6
920
DMG / min
786
11,602
Gold / game
11,732
82
Heal / min
115
368
DMG Mitigated / min
702
1.0
CC / min
0.8
33.3%
Early Game WR
66.7%
50.0%
Late Game WR
50.0%

Podsumowanie starcia Xerath vs Vi

Starcie Xerath vs Vi to decydujące starcie w rankingowej grze League of Legends. Na podstawie analizy 5 ostatnich meczów, Vi wygrywa ze współczynnikiem wygranych 60.0% w porównaniu do 40.0% Xerath, dając Vi przewagę 20.0 punktów procentowych. Dynamika faz gry odgrywa tu kluczową rolę: Vi kontroluje wczesną fazę liniowania, ale Xerath skaluje się lepiej w miarę przedłużania się gry. Starcie zmienia się dramatycznie w zależności od długości gry — Vi musi wykorzystać przewagi zanim Xerath osiągnie swoje szczyty mocy, podczas gdy Xerath powinien skupić się na bezpiecznym farmieniu i osiągnięciu kluczowych punktów przedmiotów. Najbardziej znacząca statystyczna różnica dotyczy sustain, gdzie Vi prowadzi o 367 HP/min — różnica, która mocno wpływa na wynik wymian i potyczek. Vi ma silną przewagę w tym starciu. Gracze Xerath powinni grać defensywnie, priorytetyzować bezpieczne farmienie pod wieżą i szukać okazji stworzonych przez presję dżungli lub gdy Vi się rozciąga. Unikaj przedłużonych wymian i czekaj na walki zespołowe gdzie pozycjonowanie i koordynacja mają większe znaczenie. Zrozumienie tych dynamik starcia jest niezbędne dla decyzji w wyborze bohatera i strategii w grze podczas konfrontacji z tym przeciwnikiem na linii.

Analiza fazy liniowania Xerath vs Vi

Xerath wygrywa fazę liniowania przeciwko Vi w League of Legends

Xerath jest faworyzowany podczas fazy liniowania przeciwko Vi, wygrywając 3 z 5 kluczowych kategorii statystycznych. Xerath ma przewagi w farmienie, obrażenia i kontrola tłumu, czyniąc go silniejszym lanerem w tym starciu.

Farmienie
4.3Xerath
3.6Vi
Xerath wyprzedza Vi o 0.7 CS na minutę — umiarkowana przewaga w farmieniu, która sumuje się do około 11 CS podczas 15-minutowej fazy liniowania. Przekłada się to na wcześniejsze zakupy komponentów i nieco szybsze skoki mocy dla Xerath.
Obrażenia
920Xerath
786Vi
Xerath znacząco przewyższa Vi w obrażeniach z 135 DMG/min, dominując zarówno krótkie wymiany jak i all-iny. Vi powinien unikać przedłużonych walk i zamiast tego skupić się na wzorcach wymian burstowych — krótkie angaże po których następuje natychmiastowe wycofanie — aby uniknąć sytuacji gdzie przewaga utrzymanych obrażeń Xerath przejmuje kontrolę.
Ekonomia
11,602Xerath
11,732Vi
Xerath i Vi generują prawie równą ilość złota na grę, z różnicą tylko 130 złota. Żaden bohater nie ma wyraźnej przewagi ekonomicznej, więc przewagi złota będą zależeć od indywidualnej jakości gry, udziału w zabójstwach i wkładu w cele.
Użyteczność
1.0Xerath
0.8Vi
Zarówno Xerath jak i Vi zapewniają podobne ilości kontroli tłumu (różnica 0.2s/min), co oznacza że żaden nie ma znaczącej przewagi w unieruchamianiu przeciwników dla ganków lub walk zespołowych. Ganki na liniach są równie skuteczne dla obu stron.
Sustain
450Xerath
817Vi
Vi znacząco przewyższa Xerath w sustainie, lecząc i redukując 367 więcej obrażeń na minutę. Ta masywna różnica w wytrzymałości oznacza, że Vi może absorbować znaczące obrażenia i pozostać na linii podczas gdy Xerath jest zmuszony do recalla. Budowanie wczesnych ran jest niezbędne dla Xerath, a skupienie się na wzorcach wymian burstowych zamiast utrzymanych walk jest krytyczne.

Best Xerath Build Against Vi

Obuwie Maga to optymalny wybór butów przeciwko Vi, zapewniający mobilność i statystyki, których Xerath najbardziej potrzebuje w tym starciu. Najlepiej działające główne przedmioty dla Xerath przeciwko Vi to Płomień Cienia, Skupienie Horyzontalne i Całun Banshee. Ta kombinacja daje Xerath efektywną równowagę obrażeń, przetrwania i użyteczności dla tego starcia. Dostosowania mogą być potrzebne w zależności od składów drużyn i stanu gry, ale ten build zapewnia najsilniejszy fundament dla starcia Xerath vs Vi.

Early Game vs Late Game

Wczesna gra
Vi
66.7%
+33.3% przewagi
Współczynnik wygranych Xerath we wczesnej grzeXerath33.3%
Współczynnik wygranych Vi we wczesnej grzeVi66.7%
Późna gra
Xerath
50.0%
+0.0% przewagi
Współczynnik wygranych Xerath w późnej grzeXerath50.0%
Współczynnik wygranych Vi w późnej grzeVi50.0%

Vi dominuje we wczesnej grze (pierwsze 15 minut) z imponującym współczynnikiem wygranych 66.7% — 33.3 punktów procentowych przewagi nad Xerath. Ta jednostronna wczesna gra oznacza, że Vi może dyktować tempo linii od poziomu 1, kontrolując wymiany, stan fali i priorytet rzeki.

Późna gra (25+ minut) jest równo zbalansowana, z Xerath na 50.0% współczynnika wygranych — tylko 0.0 punktów przed Vi. Wykonanie walk zespołowych i gra makro decydują o zwycięzcy na tym etapie, nie przewaga starcia bohaterów.

Dynamika mocy zmienia się w miarę postępu gry — Vi ma przewagę wcześnie, ale Xerath stopniowo przejmuje kontrolę. Jednak marginesy są wystarczająco wąskie, że każdy bohater może wygrać na każdym etapie przy odpowiednich zagraniach. Skup się na braniu przewag gdy je masz zamiast czekać na konkretną fazę gry.

Best Xerath Runes Against Vi

Drzewo run Czarnoksięstwo - główne runy Xerath vs ViCzarnoksięstwo
Ezoteryczna Kometa - najlepsza runa Xerath vs ViOpaska Przepływu Many - najlepsza runa Xerath vs ViTranscendencja - najlepsza runa Xerath vs ViPoparzenie - najlepsza runa Xerath vs Vi
Drzewo run Precyzja - poboczne runy Xerath vs ViPrecyzja
Ostateczny Cios - najlepsza runa Xerath vs ViRozwój Myśli - najlepsza runa Xerath vs Vi
100.0% WR

Konfiguracja run Czarnoksięstwo i Precyzja daje Xerath najlepsze narzędzia do rywalizacji z Vi w tym trudnym starciu, kompensując statystyczne wady optymalnymi synergiami run.


Dane matchupow Xerath dla patcha 26.10 League of Legends. Ponizszatabela pokazuje wskaznik wygranych Xerath, roznice w zlocie i statystyki wydajnosci przeciwko kazdemu czempionowi w aktualnej mecie. Kliknij nazwe czempiona, aby zobaczyc szczegolowy rozklad, w tym najlepszy build Xerath, runy, statystyki liniowe i analize wczesnej vs poznej gry dla tego konkretnego matchupu.

Procent wygranych i statystyki starc Xerath w League of Legends Patch 26.10
Przeciwnik
Winrate
Mecze
CS/min
OBR/min
Zloto/mecz
Wczesne WR
Pozne WR
52.43%2674.191111,15749.1%54.7%
50.80%1876.696211,40054.6%47.5%
50.00%1766.41,01711,91251.4%49.0%
48.39%1552.486810,89246.3%49.5%
49.66%1456.41,10311,39547.0%51.9%
52.14%1406.697011,12853.2%51.3%
55.30%1323.996411,73260.9%52.3%
47.33%1316.094811,54747.4%47.3%
50.46%1096.099911,73938.9%56.2%
50.00%1085.896912,31445.5%52.0%
44.76%1052.186310,51053.9%39.4%
46.15%1042.886810,41339.5%50.0%
40.21%976.21,03411,41332.5%45.6%
44.21%952.08099,96050.0%40.7%
42.39%926.096712,20248.4%39.3%
57.14%915.21,04412,34561.8%54.4%
42.70%896.51,11513,06148.3%40.0%
47.13%875.984610,72647.5%46.8%
38.37%866.095911,97732.4%42.3%
42.86%842.180510,12640.9%45.0%
46.43%842.08009,76943.6%48.9%
59.76%826.31,05012,42439.3%70.4%
59.46%743.791012,02970.8%54.0%
48.65%745.991511,25548.6%48.7%
41.67%725.696611,72137.9%44.2%
51.43%706.41,00911,56142.4%59.5%
49.28%696.21,00311,87154.5%46.8%
40.98%616.51,04610,70332.3%50.0%
51.67%601.984210,91655.6%50.0%
50.00%603.796510,25655.6%45.5%
56.90%586.51,10012,31855.0%57.9%
52.63%576.098811,56947.8%55.9%
46.43%565.887911,08342.9%48.6%
46.43%566.41,12511,67142.1%48.6%
51.79%566.71,00811,80361.5%43.3%
55.36%566.51,06111,82153.9%56.7%
58.82%516.097312,02652.9%61.8%
49.02%512.084410,04555.0%45.2%
50.00%502.086910,28166.7%40.6%
46.00%502.373310,02952.2%40.7%
44.00%501.994310,59255.6%37.5%
40.82%493.085210,69328.6%50.0%
53.06%496.51,15012,47058.8%50.0%
54.17%482.078310,80856.3%53.1%
54.17%486.51,04111,60558.3%50.0%
52.17%465.91,10112,68062.5%46.7%
37.78%452.069910,04947.1%32.1%
50.00%443.797910,38468.4%36.0%
32.56%436.291711,18636.8%29.2%
55.81%432.185810,45870.6%46.1%
57.14%426.31,11612,77362.5%53.9%
60.00%402.18039,40460.9%58.8%
56.76%376.596611,86756.3%57.1%
51.35%376.393512,76663.6%46.1%
59.46%376.391411,33847.4%72.2%
61.76%346.41,06211,76066.7%57.9%
44.12%345.998813,54750.0%40.0%
41.18%342.592410,65054.5%34.8%
50.00%321.990811,06571.4%44.0%
51.61%316.41,09813,34953.9%50.0%
64.52%316.91,14112,34173.3%56.3%
56.67%302.091911,22555.6%57.1%
37.93%295.21,05712,07450.0%29.4%
50.00%286.91,09713,99755.6%47.4%
53.57%283.183210,51261.5%46.7%
44.44%274.990311,13130.8%57.1%
65.38%262.57659,07769.2%61.5%
46.15%266.51,08010,62046.7%45.5%
52.00%256.01,11412,35937.5%58.8%
54.17%246.91,08311,64461.5%45.5%
62.50%246.69549,31178.6%40.0%
54.55%221.982811,07150.0%58.3%
50.00%222.879110,84450.0%50.0%
52.38%215.591612,62550.0%53.3%
71.43%212.38308,59883.3%55.6%
95.00%207.11,15414,487100.0%92.3%
57.89%196.499513,43666.7%53.9%
33.33%181.88329,60236.4%28.6%
33.33%182.288310,48433.3%33.3%
52.94%175.41,03814,09980.0%41.7%
64.71%172.181410,25550.0%77.8%
58.82%176.51,22310,80437.5%77.8%
43.75%165.91,25413,60450.0%37.5%
31.25%166.51,03212,10450.0%25.0%
46.67%155.21,12612,91050.0%44.4%
46.67%156.21,01812,37660.0%40.0%
40.00%156.79709,64133.3%50.0%
71.43%141.881911,47075.0%70.0%
57.14%145.41,11912,09950.0%62.5%
69.23%135.999413,41766.7%70.0%
58.33%126.07949,78780.0%42.9%
50.00%126.287912,11875.0%37.5%
27.27%116.997410,94525.0%28.6%
63.64%116.78939,57762.5%66.7%
54.55%115.798212,53366.7%50.0%
50.00%104.81,02413,13566.7%42.9%
40.00%104.88609,63666.7%28.6%
50.00%106.785910,25133.3%75.0%
40.00%102.26909,65250.0%33.3%
77.78%96.51,16510,18160.0%100.0%
66.67%92.08959,41533.3%83.3%
50.00%86.797413,8120.0%57.1%
50.00%86.01,08411,04933.3%60.0%
37.50%86.91,11713,2600.0%50.0%
75.00%84.01,1759,76375.0%75.0%
50.00%85.71,00412,50533.3%60.0%
62.50%86.31,12614,26866.7%60.0%
37.50%85.81,0249,33950.0%25.0%
42.86%77.01,20415,16066.7%25.0%
57.14%76.21,22915,57950.0%60.0%
28.57%77.191711,6260.0%40.0%
57.14%76.190811,531100.0%40.0%
66.67%67.11,00814,51733.3%100.0%
50.00%61.58267,65050.0%50.0%
66.67%66.41,22214,07566.7%66.7%
83.33%66.393410,585100.0%66.7%
33.33%62.174311,3210.0%33.3%
60.00%56.89789,11075.0%0.0%
40.00%54.392011,60233.3%50.0%
80.00%54.06915,37875.0%100.0%
40.00%53.685211,56350.0%33.3%
80.00%57.695811,267100.0%50.0%
60.00%56.47859,60133.3%100.0%
20.00%55.47398,6120.0%50.0%

Get the MetaBot Desktop App

Level up your gameplay with real-time overlays, automatic game detection, and instant stats — all on your desktop.

In-game overlaysAuto game detectionMulti-game supportPersonal dashboard
Download NowFree download
🔍

Pomóż nam utrzymać dokładność! Jeśli zauważysz nieprawidłowe statystyki, brakujące dane lub jakiekolwiek problemy, Twoja opinia bezpośrednio poprawia jakość naszych danych dla całej społeczności.

Zgłoś problem

Xerath vs Vi - Często Zadawane Pytania

Jak radzi sobie Xerath przeciwko Vi w League of Legends?

Vi wygrywa matchup Xerath vs Vi ze wskaznikiem zwyciestwa 60.0% w porownaniu do 40.0% Xerath, roznica 20.0 punktow procentowych. Te dane oparte sa na 5 ostatnich grach rankingowych w patchu 26.10.

Jak radzi sobie Xerath przeciwko Vi we wczesnej grze?

We wczesnej grze Vi ma przewage nad Xerath z wskaznikiem zwyciestwa 66.7% versus 33.3%. Gracze Vi powinni wykorzystywac swoja przewage na linii poprzez agresywne tradowanie i kontrole fal w pierwszych 15 minutach.

Jak radzi sobie Xerath przeciwko Vi w poznej grze?

W poznej grze Xerath przejmuje matchup Xerath vs Vi ze wskaznikiem zwyciestwa 50.0% w porownaniu do 50.0%. Xerath skaluje sie lepiej w walkach druzynowych i walkach o cele po 25 minutach.

Kto wygrywa matchup Xerath vs Vi?

Vi wygrywa matchup przeciwko Xerath ze wskaznikiem zwyciestwa 60.0% w patchu 26.10 League of Legends. Przewaga 20.0 punktow procentowych oznacza, ze Vi jest significantly faworyzowany w tym matchupie na linii na podstawie 5 przeanalizowanych gier.

Jaki jest najlepszy build Xerath przeciwko Vi?

Najlepszy build Xerath przeciwko Vi zawiera Płomień Cienia, Skupienie Horyzontalne, Całun Banshee with Obuwie Maga. Sprawdz rozklad matchupu powyzej, aby zobaczyc pelna sciezke przedmiotow i kolejnosc buildu.

Jakie sa najlepsze runy Xerath przeciwko Vi?

Najlepsze runy Xerath przeciwko Vi uzywaja drzewa glownego Czarnoksięstwo z Precyzja jako wtornym. This rune setup achieves a 100.0% win rate in the Xerath vs Vi matchup. Zobacz pelny rozklad run w porownaniu matchupu powyzej.

Czy Xerath kontruje Vi?

Nie, Xerath ma trudnosci przeciwko Vi z zaledwie 40.0% wskaznikiem zwyciestwa. Vi ma przewage w tym matchupie. Gracze Xerath powinni skupic sie na bezpiecznym farmie i unikac dlugich tradow, aby zminimalizowac przewage Vi.

Jak grac Xerath przeciwko Vi?

Grajac Xerath przeciwko Vi, graj ostroznie i unikaj skokow mocy Vi. Focus on safe farming — you outscale Vi in the late game. Uzyj buildu i run specyficznych dla matchupu powyzej, aby zoptymalizowac swoje szanse.